Γκέλες για ΑΕΚ, ΠΑΟΚ και Ολυμπιακό

Τρεις εντυπωσιακές γκέλες έγιναν στο Σαββατοκύριακο στο ελληνικό πρωτάθλημα. Ολυμπιακός και ΑΕΚ ηττήθηκαν με 1-0 και 2-0 αντίστοιχα, ενώ ο ΠΑΟΚ ήρθε ισόπαλος 1-1.

gkeles-gia-aek-paok-kai-olumpiako
SHARE THIS
0
SHARES

Η πρωτοπόρος της βαθμολογίας ΑΕΚ γνώρισε την πρώτη της ήττα στη Super League με 2-0 από τον Αστέρα Τρίπολης στο "Θ. Κολοκοτρώνης". Οι Αρκάδες πέτυχαν την πρώτη νίκη τους στο πρωτάθλημα σκοράροντας στο δεύτερο ημίχρονο με τους Μουνάφο στο 47ο και Μανιά στο 81ο λεπτό.

Ο Ολυμπιακός. για τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι έμεινε χωρίς νίκη και για δεύτερο συνεχόμενο γνώρισε την ήττα. Οι "ερυθρόλευκοι" έχασαν αυτή τη φορά από τον Ατρόμητο με 1-0 μέσα στο γήπεδο Καραϊσκάκη. Το «χρυσό» γκολ για τους φιλοξενούμενους πέτυχε ο Κιβρακίδης στο 60'.

Ο ΠΑΟΚ κρατούσε τη νίκη κόντρα στη Λάρισα με το γκολ του Μάτος, αλλά στο β’ μέρος προτίμησε να κάτσει σε αυτό το προβάδισμα και ο Κριζμάν στο 89' ισοφάρισε.