Λύτρωση για τη Λίβερπουλ στο 96 από... χαμένη μπαλιά! (φωτό & βίντεο)

Μόνο στο βρετανικό πρωτάθλημα αυτά! Για 95 ολόκληρα λεπτά η Λίβερπουλ με το 0-0 ήταν τέσσερις βαθμούς πίσω από την Μάνστεστερ Σίτι. Στο 96ο όλα άλλαξαν!

lutrwsi-gia-ti-liberpoul-sto-96-apo-xameni-mpalia-fwto--binteo
SHARE THIS
0
SHARES

Ήταν ένα απίστευτα τυχερό γκολ του Ορίτζι στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων κι ενώ ο διεθνής τερματοφύλακας της Έβερτον Πίκφορντ υπέπεσε σε τραγικό, ειδικά για την κλάση του, λάθος.

Για να καταλάβουμε πόσο "τρελό" ήταν αυτό το σκηνικό. Ο Αλεξάντερ-Άρνολντ έκανε βαθύ γέμισμα απελπισίας. Ο Μίνα έδιωξε με κεφαλιά, ο Φαν Ντάικ προσπάθησε να προσπαθεί να πιάσει το μονοκόμματο σουτ αλλά η μπάλα πήρε ύψος. Ιδιαίτερα απογοητευμένος ο Ολλανδός αμυντικός γύρισε την πλάτη του μετά το σουτ και πήγε να κατευθυνθεί προς την άμυνά του.

Δεν είδε την μπάλα να χτυπά δύο φορές στο οριζόντιο δοκάρι της Έβερτον να φτάνει στον Ορίτζι και από εκεί στα δίχτυα!