Άιντραχτ - Ολυμπιακός: Πίσω στο σκορ οι "ερυθρόλευκοι" - Δείτε τα γκολ [Βίντεο]

Προηγούμενη με 2-1 πήγε στα αποδυτήρια η Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Ο Ελ Αραμπί είχε ισοφαρίσει προσωρινά για τον Ολυμπιακό

Μπορεί να ισοφάρισε το πέναλτι του Μπορέ ο Ολυμπιακός, αλλά πήγε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του παιχνιδιού ευρισκόμενος πίσω στο σκορ με 2-1, από την Άιντραχτ Φρανκφούρτης.

Οι Γερμανοί προηγήθηκαν με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μπορέ στο 26', μετά από ανατροπή του Μαρτίνς από τον Σισέ.

Λίγα λεπτά αργότερα, στο 28', ήταν η σειρά του Ολυμπιακού να κερδίσει πέναλτι, σε χέρι του Γιάκιτς, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Ελ Αραμπί.

Ωστόσο, το ημίχρονο δεν έκλεισε καλά για τους "ερυθρόλευκους", αφού ο Τουρέ ολοκλήρωσε σε κενή εστία την υπέροχη ομαδική προσπάθεια της Άιντραχτ, η οποία δευτερόλεπτα πριν είχε και δοκάρι σε κεφαλιά του Χιντερέγκερ.

ΜΕ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΤΙΚΙΝΙΟ 26 Νοε 2021 | 00:04

Europa League: Θρυλική πρόκριση του Ολυμπιακού στο 90' - 1-0 κόντρα στην Φενέρμπαχτσε

Πλέον οι "ερυθρόλευκοι" διεκδικούν ακόμη και την πρωτιά και την απευθείας πρόκριση στους "16" της διοργάνωσης.

ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ 23 Νοε 2021 | 11:50

Europa League: Χωρίς Βαλένσια κόντρα σε Ολυμπιακό η "Φενέρ"

Αμφίβολοι επίσης για τον αγώνα του Φαλήρου παραμένουν ο βασικός γκολκίπερ της ομάδας, Αλτάι και ο κεντρικός μέσος της τουρκικής ομάδας, Λουίς Γκουστάβο.

ΜΕΓΑΛΟ "ΔΙΠΛΟ" 22 Νοε 2021 | 22:16

Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός: Πράσινο το πρώτο ντέρμπι της χρονιάς στο ΣΕΦ

Παρά τη διαφορά των 14 πόντων, ο άστοχος Ολυμπιακός "κοιμήθηκε" στο 4ο δεκάλεπτο, ο Μπαρτζώκας ξέχασε να πάρει τάιμ άουτ και ο Νέντοβιτς οδήγησε τον Παναθηναϊκό σε μια σπουδαία νίκη στο ΣΕΦ

ΣΚΛΗΡΗ ΜΑΧΗ 22 Νοε 2021 | 14:41

Μπάσκετ: Ντέρμπι "αιωνίων" απόψε στο ΣΕΦ για το πρωτάθλημα, μετά από τρία χρόνια αναμονής

Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός συγκρούονται στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας, στο πλαίσιο της Basketleague για πρώτη φορά από το 2018

ΞΕΦΥΓΕ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 6 ΒΑΘΜΟΥΣ 21 Νοε 2021 | 22:00

ΑΕΚ – Ολυμπιακός 2-3: "Εξάποντο" τίτλου σε ντέρμπι όνειρο!

Ο Ολυμπιακός επικράτησε της ΑΕΚ και απέκτησε προβάδισμα στη βαθμολογία.

19 Νοε 2021 | 09:15

Ολυμπιακός: "Φεύγει ακόμα και τον Ιανουάριο ο Μανωλάς από τη Νάπολι"

Ιταλικό δημοσιεύμα εμπλέκει ξανά τον Ολυμπιακό στην υπόθεση της μεταγραφής του Κώστα Μανωλά από τη Νάπολι.

ΣΤΟ 6-4 ΟΙ "ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΟΙ" 17 Νοε 2021 | 21:38

Euroleague: Αρνητής εκτός έδρας νίκης - Δεν εμφανίστηκε στην 4η περίοδο ο Ολυμπιακός, ήττα από την Εφές

Ο Ολυμπιακός ήταν εξαιρετικός για τρία δεκάλεπτα κόντρα στην Εφές, όμως το "black out" της τέταρτης περιόδου (20-3) του κόστισε

17 Νοε 2021 | 11:02

Ολυμπιακός: Αποφασισμένος για το "διπλό" στην Πόλη

Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει την Αναντολού Εφές στην Κωνσταντινούπολη με στόχο τη νίκη.

16 Νοε 2021 | 10:57

Ολυμπιακός: Μειώνονται τα προβλήματα για τον Μαρτίνς

Στη διάθεση του Πέδρο Μαρτίνς για το ντέρμπι με την ΑΕΚ τέθηκαν οι Μαντί Καμαρά, Σωκράτης Παπασταθόπουλος και Όλεγκ Ρέαμπατσιουκ.

ΣΤΟ 6-3 ΟΙ "ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΟΙ" 12 Νοε 2021 | 22:39

Euroleague: Σκούρα τα βρίσκει μακριά από το ΣΕΦ ο Ολυμπιακός - Ήττα από τη Ζενίτ στη Ρωσία

Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε από τη Ζενίτ με 84-78 στην Αγία Πετρούπολη και παραμένει χωρίς εκτός έδρας νίκη στη φετινή Euroleague

ΘΕΛΕΙ ΜΙΑ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΛΥΣΗ 11 Νοε 2021 | 10:54

Ολυμπιακός: Τουλάχιστον δυο προσθήκες τον Ιανουάριο

Ο Ολυμπιακός θα κινηθεί για την απόκτηση δυο παικτών το προσεχή Ιανουάριο, για την ενίσχυση του ρόστερ του.

10 Νοε 2021 | 08:58

Νόβι Μπέογκραντ – Ολυμπιακός 9-12: Φανταστική εμφάνιση και διπλό στο Βελιγράδι

Η ομάδα του Θοδωρή Βλάχου παρά τα αγωνιστικά προβλήματα και τις απουσίες "έπνιξε" την Νόβι Μπέογκραντ και επικράτησε με 12-9 μέσα στο Βελιγράδι.