«Αντίο» είπε ο Ρόμπεν

Την απόφαση να αποχωρήσει από την ενεργό δράση έλαβε ο Άριεν Ρόμπεν.

Την απόφαση να αποχωρήσει από την ενεργό δράση έλαβε ο Άριεν Ρόμπεν, αφήνοντας στην άκρη την ευκαιρία να παίξει μερικά χρόνια ακόμη στην πατρίδα του, την Ολλανδία.

Ο 35χρονος διεθνής άσος τόνισε την Πέμπτη:

«Το σκεφτόμουν πολύ τις τελευταίες εβδομάδες. Όπως γνωρίζουν όλοι είχα τον χρόνο μετά το τελευταίο μου ματς με την Μπάγερν για να αποφασίσω σχετικά με το μέλλον μου. Και τώρα αποφάσισα να τελειώσω εδώ την καριέρα μου ως επαγγελματίας ποδοσφαιριστής».

Πηγή: ΑΠΕ - ΜΠΕ
Φωτο: Reuters

ΗΡΘΕ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ Ο ΣΒΑΜΠ 30 Ιουλ 2020 | 17:38

ΠΑΟΚ: Προς την έξοδο Βιεϊρίνια και Μαουρίτσιο, κοντά στην Μπεσίκτας ο Άκπομ

Δεν δέχονται τις προτάσεις ανανέωσης Βιεϊρίνια και Μαουρίτσιο

ΕΙΣΗΓΗΣΗ ΓΙΑ... 30 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 20 Ιουλ 2020 | 21:17

Κύπελλο Ελλάδας: Οριστικό - Αναβλήθηκε ο τελικός της Κυριακής μεταξύ ΑΕΚ και Ολυμπιακού

Η Επιτροπή Εκτάκτων Θεμάτων της ΕΠΟ αποφάσισε την αναβολή του τελικού Κυπέλλου που θα γινόταν στις 26 Ιουλίου

ΕΝΑ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΣΤΟΡΥ 18 Ιουλ 2020 | 11:41

Σπάνια φωτογραφία: Οταν όλα τα αστέρια του παλιού ελληνικού κινηματογράφου, συμμετείχαν σε αγώνα ποδοσφαίρου

Τον Ιούλιο του '63 μεγάλα αστέρια του θεάτρου και του κινηματογράφου ταξίδεψαν στη Θεσ/νίκη για να συμμετάσχουν σε φιλικό ποδοσφαιρικό αγώνα με τον ΠΑΟΚ.

ΕΩΣ ΤΙΣ 9.30 ΤΟ ΒΡΑΔΥ Η ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΔΕΛΤΙΩΝ 14 Αυγ 2020 | 17:41

Τριπλή κλήρωση ΤΖΟΚΕΡ, ΛΟΤΤΟ, ΠΡΟΤΟ την Κυριακή λόγω Δεκαπενταύγουστου

Η προθεσμία κατάθεσης δελτίων είναι ως τις 21:30 το βράδυ της Κυριακής για όλα τα παιχνίδια

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΗΣ ΕΠΟ 14 Αυγ 2020 | 17:23
ΜΟΝΟΠΩΛΕΙ ΤΑ SOCIAL MEDIA ΤΩΝ «ΚΟΚΚΙΝΩΝ» 13 Αυγ 2020 | 20:25

Η "πρώτη" του Τσιμίκα στη Λίβερπουλ: Λεπτό λεπτό τα... βήματα του Κώστα Τσιμίκα στο Μέλγουντ [vid]

Η πρωταθλήτρια Αγγλίας έχει βιντεοσκοπήσει λεπτό λεπτό τα... βήματα του Κώστα Τσιμίκα στο Μέλγουντ

ΘΑ ΧΑΣΕΙ ΕΝΑΝ ΑΓΩΝΑ 13 Αυγ 2020 | 07:28

Αντετοκούνμπο: Ο εκνευρισμός, η κουτουλιά και η τιμωρία του - Πόσα χρήματα θα χάσει [εικόνες]

Έχασε την ψυχραιμία του και τμωρήθηκε από το ΝΒΑ. Ζήτησε συγγνώμη αλλά θα χάσει ένα παιχνίδι και χρήματα.

Η ΥΓΕΙΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΑΡΥΜΕΝΗ 12 Αυγ 2020 | 20:42

Στην εντατική του "Σωτηρία" ο Σάββας Θεοδωρίδης

Η υγεία του είναι επιβαρυμένη και στο "Σωτηρία" θα δώσει ακόμα μια μεγάλη μάχη

ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΓΝΩΣΤΟ ΣΤΟ INSTAGRAM 12 Αυγ 2020 | 17:20

Κορονοϊός: Θετικός και ο Σιώπης - Αγωνία για την εγκυμονούσα σύζυγό του

Θετικός στον κορονοϊό βρέθηκε ο ποδοσφαιριστής Μανώλης Σιώπης και του οποίου η σύζυγος είναι έγκυος

Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ 12 Αυγ 2020 | 15:44

Ο κορονοϊός "χτύπησε" και την Μπαρτσελόνα

Η διοίκηση της Μπαρτσελόνα, ενημέρωσε άμεσα τις αρμόδιες αθλητικές και υγειονομικές Αρχές.

ΤΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ 11 Αυγ 2020 | 18:57

Ξυλοδαρμός "σοκ" από πρώην διεθνή ποδοσφαιριστή σε διαιτητή [Βίντεο]

Απίστευτο "ξύλο" πρώην διεθνή ποδοσφαιριστή σε διαιτητή

ΛΟΓΩ ΚΟΡΟΝΟΙΟΥ 11 Αυγ 2020 | 16:38

Δεκαπενταύγουστος με Champions League: Που και πότε θα δείτε τους μεγάλους αγώνες

Που και πότε θα δείτε τους μεγάλους αγώνες της φάσης των "8" του Champions League