Απίθανος Γιάννης, οι Μπακς "διέλυσαν" τους Ουόριορς

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να κάνει MVP εμφάνιση, οι Μπακς έστειλαν μήνυμα προς όλους τους διεκδικητές του πρωταθλήματος, συντρίβοντας με 118-99 τους Ουόριορς.

Μιλγουόκι Μπακς

Τα "ελάφια” έκαναν το καλύτερο φετινός του πρώτο ημίχρονο και κατάφεραν να βάλουν από νωρίς τις βάσεις για τη νίκη, καθώς προηγήθηκαν με 77-38. Οι Ουόριορς έβγαλαν αντίδραση στο δεύτερο μέρος, όμως σε κανένα σημείο δεν κατάφεραν να απειλήσουν τους Μπακς, οι οποίοι δίκαια πανηγύρισαν μία σπουδαία νίκη.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έκανε triple double με 30 πόντους έχοντας 8/12 βολές, 11/15 δίποντα, 0/2 τρίποντα, 12 ριμπάουντ, 11 ασίστ, 3 μπλοκ σε 30 λεπτά συμμετοχής. Ακολούθησε σε απόδοση ο Μίντλετον με 23 πόντους, ο Πόρτις με 20 πόντους, ενώ ο Θανάσης Αντετοκούνμπο είχε 2 πόντους με 1/1 δίποντο σε 5 λεπτά συμμετοχής.

Για τους Ουόριορς ο Ουίγκινς είχε 16 πόντους, ο Κουμίνγκα 15 πόντους, ενώ ο Κάρι έμεινε σε ρηχά νερά με 12 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Πηγή: novasports.gr

26 Ιαν 2022 | 09:33

Australian Open: Πέρασε στα προημιτελικά η Μιχαέλα Λάκη

Με μια απίστευτη ανατροπή, η Μιχαέλα Λάκη επικράτησε 2-1 σετ της Ντομίνικα Σάλκοβα και πήρε το εισιτήριο για τα προημιτελικά.

26 Ιαν 2022 | 09:20

ATP: Θα παίξει στο τουρνουά του Ντουμπάι ο Τζόκοβιτς

Ο Νόβακ Τζόκοβιτς θα πάρει κανονικά μέρος στο τουρνουά του Ντουμπάι, το οποίο θα διεξαχθεί από τις 14 έως τις 26 Φεβρουαρίου.

ΣΤΟ 105+1 21 Ιαν 2022 | 09:47

Πρόκριση θρίλερ για την Μπιλμπάο επί της Μπαρτσελόνα

Μεγάλη νίκη πρόκριση στην παράταση για την Αθλέτικ Μπιλμπάο επί της Μπαρτσελόνα στο Σαν Μαμές με 3-2.

"ΠΡΟΣΦΕΡΘΗΚΑΝ" ΟΙ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΟΙ 21 Ιαν 2022 | 09:45

Μακάμπι-Ολυμπιακός 84-69: "Χάθηκε" και πάλι εκτός έδρας

Η Μακάμπι νίκησε τον Ολυμπιακό ύστερα από 8 συνεχόμενες ήττες.

ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΙΕΡΑ ΤΗΣ 21 Ιαν 2022 | 09:38

Σάκκαρη: Άνετη πρόκριση στις "16"

Η Μαρία Σάκκαρη νίκησε με 6-4, 6-1 την Βερόνικα Κουντερμέτοβα και προκρίθηκε στη φάση των "16" του Australian Open.

"ΣΟΒΑΡΕΥΕΙ" ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΟΣ 20 Ιαν 2022 | 09:24

Η ΑΕΚ για τις δηλώσεις Λουτσέσκου: Αντιδράσεις επικοινωνιακού τύπου και προφανούς σκοπιμότητας

Η ΑΕΚ δεν θα μπει στην διαδικασία ν΄ασχοληθεί με τις δηλώσεις που έκανε ο Ράζβαν Λουτσέσκου μετά το τέλος του ματς.

ΣΤΟΥΣ 27 ΠΟΝΤΟΥΣ Ο ΚΡΙΣ ΜΙΝΤΛΕΤΟΝ 20 Ιαν 2022 | 09:21

Μπακς-Γκρίζλις 126-114: Σπουδαία εμφάνιση από τον Γιάννη

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να σημειώνει double double, οι Μιλγουόκι Μπακς νίκησαν 126-114 τους Μέμφις Γκρίζλις, εντός έδρας.

ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΑΓΓΛΙΚΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ 20 Ιαν 2022 | 09:19

Λέστερ – Τότεναμ 2-3: Επική ανατροπή στις καθυστερήσεις

Η Τότεναμ έχανε 2-1 στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων στο Λέστερ αλλά πήρε τη νίκη με δύο γκολ του Στίβεν Μπερχβάιν!

ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 19 Ιαν 2022 | 09:15

Κύπελλο Ελλάδος: Τα "βλέμματα" στην Τούμπα

Πρώτη πράξη με τρεις προημιτελικούς την Τετάρτη 19 Ιανουαρίου, στα οποία το ντέρμπι Δικεφάλων μαγνητίζει το κοινό.

19 Ιαν 2022 | 09:12

Australian Open: Νωρίς το πρωί της Πέμπτης το ματς του Τσιτσιπά

Η ώρα διεξαγωγής του παιχνιδιού του Έλληνα τενίστα για τον δεύτερο γύρο του τουρνουά.

19 Ιαν 2022 | 09:11

Ζανκτ Πάουλι – Ντόρτμουντ 2-1: Έστειλε τους Κυπελλούχους σπίτι τους

Η Ζανκτ Πάουλι που οδηγεί την κούρσα στη δεύτερη κατηγορία της Γερμανίας, νίκησε 2-1 την Ντόρτμουντ και την απέκλεισε από το κύπελλο.

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΠΟΥ ΘΑΥΜΑΖΕΙ 18 Ιαν 2022 | 11:16

Μαρία Σάκκαρη: Ποιους ακολουθεί στα σόσιαλ μίντια - Τα αθλητικά της πρότυπα [βίντεο]

Η Μαρία Σάκκαρη μίλησε στο Eurosport για τα πρόσωπα που θαυμάζει και ακολουθεί στα social media, με πρώτους στη λίστα φυσικά τον Γιάννη Αντετονκούμπο και τον αδελφό του Θανάση.

18 Ιαν 2022 | 09:29

Ολυμπιακός: Καμαρά και Εμβιλά θα βάλουν πλάτη

Ο Ανδρέας Μπουχαλάκης θα προσπαθήσει να επιστρέψει στο ματς πρωταθλήματος με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα.