Αποκλεισμός με ψηλά το κεφάλι

Είχε σκορ πρόκρισης για είκοσι λεπτά, ο ΠΑΟΚ, εν τέλει, δεν μπόρεσε να φύγει από τη «Γιόχαν Κρόιφ Αρίνα» με το αποτέλεσμα που ήθελε.

Είχε σκορ πρόκρισης για είκοσι λεπτά, ο ΠΑΟΚ, εν τέλει, δεν μπόρεσε να φύγει από τη «Γιόχαν Κρόιφ Αρίνα» με το αποτέλεσμα που ήθελε. Ηττήθηκε από τον Αγιαξ, στη ρεβάνς για τον γ' προκριματικό γύρο του Champions League (σ.σ. 2-2 το πρώτο ματς στην Τούμπα), με 3-2 και θα συνεχίσει τη ευρωπαϊκή διαδρομή του στα πλέι οφ του Europa League, με αντίπαλο τη Σλόβαν Μπραντισλάβας.

Ο Μπίσεσβαρ έδωσε το προβάδισμα στον «Δικέφαλο» στο 23ο λεπτό και ο Τάντιτς, με πέναλτι, στο 43ο λεπτό έκανε το 1-1. Ο Σέρβος, νωρίτερα (32ο λεπτό) έχασε πέναλτι, με τον Πασχαλάκη να διώχνει την μπάλα.

Στο 79ο λεπτό, με κεφαλιά, ο Ταλιαφίκο έδωσε τα ηνία στον Αγιαξ (2-1) και στο 85ο λεπτό, με νέο πέναλτι, ο Τάντιτς «έγραψε» το 3-1. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις του αγώνα (94ο λεπτό) ο Μπίσεσβαρ.

Φωτο: EPA

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΠΛΕΙ ΟΦ 09 Ιουλ 2020 | 00:05

Superleague: Φουλ για τη 2η θέση η ΑΕΚ, ξεφεύγει από τον ΠΑΟΚ - Περίπατο στη Θεσσαλονίκη έκανε ο Ολυμπιακός

Ούτε τώρα κέρδισε ο "δικέφαλος του Βορρά", χάνονται οι ελπίδες για Τσάμπιονς Λιγκ

ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΜΕΝΗ ΓΙΑ ΑΝΘΡΩΠΟΚΤΟΝΙΑ 02 Ιουλ 2020 | 18:17

Θεσσαλονίκη: Αύριο η απολογία της 26χρονης για τον θάνατο του Βούλγαρου οπαδού

Η νεαρή γυναίκα βάσει των στοιχείων της αστυνομικής έρευνας βρέθηκε στο "κάδρο" του αιματηρού επεισοδίου

ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΓΥΡΟΣ 01 Ιουλ 2020 | 23:39

Superleague: "Αστεράτο" διπλό για την ΑΕΚ στην Τούμπα - Νίκησε και τον ΟΦΗ ο πρωταθλητής Ολυμπιακός

Προβάδισμα για τη δεύτερη θέση πήρε η "Ένωση" έναντι του ΠΑΟΚ - Πρώτη νίκη για ΠΑΟ στα πλέι οφ, 2-0 τον Άρη

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 28 Ιουν 2020 | 14:30

Superleague: Στέψη ή παράταση; Τα βλέμματα σε ΟΑΚΑ και "Κλεάνθης Βικελίδης" σήμερα με φόντο... τίτλο

Τα ντέρμπι ΑΕΚ - Ολυμπιακός και Άρης - ΠΑΟΚ ενδεχομένως να στέψουν πρωταθλητές τους "ερυθρόλευκους"

ΑΝΩΤΕΡΟΙ ΟΙ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΙ 24 Ιουν 2020 | 23:40
ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 2019-20 24 Ιουν 2020 | 16:38

Ημιτελικοί απόψε στο Κύπελλο Ελλάδας: Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ και Άρης - ΑΕΚ

Απόψε θα γίνουν γνωστές οι δύο ομάδες που θα διεκδικήσουν το Κύπελλο Ελλάδας

ΤΙ ΕΧΕΙ ΖΗΤΗΣΕΙ Η ΕΠΟ 18 Ιουν 2020 | 15:21

Οριστικό: Στις 6 Ιουλίου η εκδίκαση στο CAS της πολυιδιοκτησίας των ΠΑΕ ΠΑΟΚ και Ξάνθης

Η ΕΠΟ έχει ζήτησε από το CAS να βγει η απόφαση έως τις 19 Ιουλίου

ΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ Ο ΙΔΙΟΣ 13 Ιουλ 2020 | 22:47

ΝΒΑ: Θετικός στον κορονοϊό ο Ράσελ Ουέστμπρουκ

Ο σταρ των Χιούστον Ρόκετς διαγνώστηκε με τον ιό λίγες μέρες πριν από την επανέναρξη του πρωταθλήματος

ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΜΙΧΑΙ ΣΤΟ 90' 13 Ιουλ 2020 | 17:37

ΠΑΟΚ: Το "διπλό" στο Φάληρο, το γόητρο που είχε πληγωθεί και τα όνειρα για... σεντόνι

Ο "Δικέφαλος του Βορρά" απολαμβάνει βαθμολογικά και ηθικά οφέλη από τη νίκη επί του Ολυμπιακού

12 Ιουλ 2020 | 16:48

Αφοπλιστικός Αντετοκούνμπο: "Το σπίτι μου στην Ελλάδα ήταν μικρότερο από το δωμάτιό μου στο Ορλάντο"

Έστειλε μηνυμα σε όσους διαμαρτύρονται για τον περιορισμό του χώρου τους

ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ ΤΟΝ 38ΧΡΟΝΟ ΓΚΑΡΝΤ 11 Ιουλ 2020 | 20:41

Επεσαν οι υπογραφές: Συνεχίζει στον Ολυμπιακό ο Σπανούλης

Την ανανέωση της συνεργασίας της με τον Βασίλη Σπανούλη ανακοίνωσε η ΚΑΕ Ολυμπιακός

ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΩΝ "ΛΥΚΩΝ" 10 Ιουλ 2020 | 20:44

Ολυμπιακός: Οριστικό - Στις 6 Αυγούστου η ρεβάνς με τη Γουλβς για το Europa League

Οι "ερυθρόλευκοι" στο πρώτο παιχνίδι είχαν αναδειχθεί ισόπαλοι 1-1 με την αγγλική ομάδα στο "Γ. Καραϊσκάκης"