Απομακρύνεται το όνειρο της πρόκρισης στο Μουντιάλ του Κατάρ για την Εθνική - Πικρή ισοπαλία 1-1 με το Κόσοβο

Η Ελλάδα κρατούσε τη νίκη στην Πρίστινα για 92' λεπτά, όμως μια αδράνεια στην άμυνα έφερε την ισοφάριση των Κοσοβάρων και απομάκρυνε το όνειρο του Mundial.

Η ελληνική ομάδα για 92 λεπτά έκανε τη δουλειά της στην Πρίστινα, είχε το προβάδισμα με 1-0, όμως το Κόσοβο, εκμεταλλεύτηκε την αμυντική αδράνεια και ο Μουρίκι σε μια χαμένη φάση, έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 1-1.

Χωρίς νίκη η Ελλάδα μετά από τρία ματς, που έχει πλέον τρεις βαθμούς και πλέον περιορίζονται σημαντικά οι ελπίδες πρόκρισης στην τελική φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου του Κατάρ. Δεν έπεισε η ελληνική ομάδα, η οποία είχε ελάχιστες φάσεις, δεν έψαξε δεύτερο γκολ και το πλήρωσε στο φινάλε της αναμέτρησης.

Ο Τάσος Μπακασέτας σέρβιρε, ο Τάσος Δουβίκας εκτέλεσε και η Ελλάδα πήρε το προβάδισμα στην εκπνοή του πρώτου μέρους, βγάζοντας νοκ-άουτ του Κοσοβάρους.

Με τον ίδιο τρόπο απάντησαν οι Κοσοβάροι, οι οποίοι ισοφάρισαν με τον Μουρίκι στο 92′.

Πηγή: novasports.gr

ΔΙΕΚΟΠΗΚΕ Ο ΑΓΩΝΑΣ 17 Οκτ 2021 | 20:19

Σλοβακία: Ξύλο και τραυματίες στον αγώνα της Σπαρτάκ με τη Σλόβαν - Οπαδοί μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο

Οι οπαδοί των δύο ομάδων της Σλοβακίας περίπου 15 λεπτά μετά την έναρξη του αγώνα, εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο

ΣΤΟ ΝΑΙΜΕΓΚΕΝ-ΦΙΤΕΣΕ 17 Οκτ 2021 | 20:14
ΤΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ Ο ΡΟΛΟΣ 16 Οκτ 2021 | 18:45

Εθνική Ελλάδος: Νέος team manager ο Νίκος Ζήσης

O Νίκος Ζήσης είναι ο "εκλεκτός" της Ομοσπονδίας για τη θέση του team manager της "επίσημης αγαπημένης"

ΕΠΑΙΞΕ ΜΠΑΛΑ 15 Οκτ 2021 | 22:02

Γαλλία: Ποδόσφαιρο με Ντεσαγί, Βενγκέρ και Καρεμπέ έπαιξε ο Εμανουέλ Μακρόν [Βίντεο]

Σκόραρε ο Εμανουέλ Μακρόν, σε ποδοσφαιρικό αγώνα που συμμετείχε, για φιλανθρωπικό σκοπό στο Παρίσι

15 Οκτ 2021 | 08:50

Γερμανία : Το μαγικό άγγιγμα του Χάνζι Φλικ

Η Γερμανία έγινε η πρώτη ομάδα που παίρνει την πρόκριση στο Παγκόσμιο Κύπελλο.

ΛΥΓΙΣΑΝ ΟΙ ΔΙΕΘΝΕΙΣ 13 Οκτ 2021 | 00:04

Σουηδία - Ελλάδα 2-0: Κατέρρευσε στο β' ημίχρονο η Εθνική - Σβήνει το όνειρο του Μουντιάλ [Βίντεο]

Πρώτη ήττα μετά από δύο χρόνια για την Εθνική Ελλάδος - Πολύ καλό πρώτο ημίχρονο, τα χάλασε όλα στα δεύτερο - Μοιραίοι οι στόπερ Μαυροπάνος και Χατζηδιάκος

ΔΕΙΤΕ ΤΙΣ ΦΑΣΕΙΣ 12 Οκτ 2021 | 22:44

Σουηδία - Ελλάδα: Προβάδισμα 2-0 για τους Σουηδούς - Δύο δοκάρια και ένα άκυρο γκολ για την Εθνική μας [Βίντεο]

Μπροστά στο σκορ η Σουηδία με εύστοχο πέναλτι - Η Εθνική μας ομάδα είδε την μπάλα να σταματά δύο φορές στο δοκάρι της αντίπαλης εστίας, ενώ πέτυχε και ένα γκολ που ακυρώθηκε ως οφσάιντ

ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΤΗ ΣΟΥΗΔΙΑ 12 Οκτ 2021 | 21:30

Εθνική: Τρικ του Φαν΄τ Σχιπ στην ενδεκάδα με Γιαννούλη-Τσιμίκα!

Ο Τζον Φαν΄τ Σχιπ θα παρατάξει την Εθνική ομάδα ποδοσφαίρου με μόλις μία αλλαγή στην ενδεκάδα και τον Γιαννούλη να παίρνει τη θέση του τιμωρημένου Τζαβέλλα

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΝΙΚΗ 09 Οκτ 2021 | 21:11

Προκριματικά Μουντιάλ: Ζωντανή η Εθνική - 2-0 στη Γεωργία και πάει για "τελικό" με τη Σουηδία [Βίντεο]

Με τα γκολ των Μπακασέτα και Πέλκα, η Εθνική Ελλάδος έφυγε με το "διπλό" από τη Γεωργία και παραμένει γερά στο κόλπο της πρόκρισης στο Μουντιάλ του Κατάρ

09 Οκτ 2021 | 20:00

Εθνική Ελλάδος: Ακυρώθηκε το γκολ του Παυλίδη

Η Ελλάδα σκόραρε με τον Παυλίδη αλλά το γκολ ακυρώθηκε μέσω VAR.

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 09 Οκτ 2021 | 15:01

Γεωργία – Ελλάδα: Χωρίς κόσμο το ματς, ζήτησαν αναβολή οι Γεωργιανοί!

Η ομοσπονδία της Γεωργίας ζήτησε από τις ποδοσφαιρικές αρχές την αναβολή του ματς με την Ελλάδα λόγω εθνικού πένθους, τελικά θα διεξαχθεί χωρίς κόσμο στις κερκίδες

ΣΤΙΣ 19:00 09 Οκτ 2021 | 10:46

Εθνική Ελλάδος: Κομβικό ματς σήμερα με τη Γεωργία για τα προκριματικά του Μουντιάλ

Μόνο νίκη θέλει απόψε η Εθνική Ελλάδος στη Γεωργία, για να ελπίζει σε πρόκριση στο Μουντιάλ του Κατάρ - Σε ποιο κανάλι θα δούμε το ματς

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΑ "ΘΑΥΜΑΤΑ" 08 Οκτ 2021 | 18:14

Οντένσε: "Το θαύμα της Μαδρίτης" [βίντεο]

Μια μάχη ανάμεσα στην "Σταχτομπούτα" της Δανίας, την Οντένσε και τη "Βασίλισσα της Ευρώπης" Ρεάλ Μαδρίτης, με νικητές τους απογόνους του Χανς Κρίστιαν Άντερσεν