Follow us

Australian Open: Στον τελικό ο Ναδάλ για το 21ο

Ο Ράφα Ναδάλ νίκησε 3-1 σετ τον Ματέο Μπερετίνι και προκρίθηκε στον τελικό του αυστραλιανού όπεν.

Ράφα Ναδάλ

Ο Ισπανός τενίστας πήρε τα δυο πρώτα σετ με 6-3 και 6-2, όμως έχασε το τρίτο με 6-3. Στο τέταρτο σετ κυριάρχησε και με 6-3 πήρε την πρόκριση στον τελικό, μετά από σχεδόν τρεις ώρες αγώνα. Ο έμπειρος τενίστας θα περιμένει να μάθει τον αντίπαλό του στον τελικό, από το ζευγάρι του άλλου ημιτελικού ανάμεσα στον Στέφανο Τσιτσιπά και τον Ντανίλ Μεντβέντεφ. Ο Ναδάλ στοχεύει στην κατάκτηση του 21ου Grand Slam τίτλου της καριέρας του.

Το σχετικό βίντεο:

Πηγή: novasports.gr

ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ 19 Μαϊ 2022 | 08:34

ΑΕΚ: Ηρεμία πριν την… καταιγίδα Μελισσανίδη

Ο Δημήτρης Μελισσανίδης δεν έχει εμφανιστεί μετά τα τελευταία γεγονότα, ωστόσο ο διοικητικός ηγέτης της ΠΑΕ ΑΕΚ να έχει πάρει τις αποφάσεις του.

ΜΕ ROTATION ΚΑΙ ΤΣΙΜΙΚΑ 18 Μαϊ 2022 | 08:44

Σαουθάμπτον – Λίβερπουλ 1-2: Ο τίτλος θα κριθεί στο νήμα

Η Λίβερπουλ με Τσιμίκα βασικό και ανατροπή πέρασε από το Σαουθάμπτον και όλα για τον τίτλο στην Πρέμιερ Λιγκ θα κριθούν την τελευταία αγωνιστική.

Η ΠΙΕΣΗ ΚΑΙ Η ΟΡΕΞΗ ΤΟΥ ΑΡΗ 18 Μαϊ 2022 | 08:32

ΠΑΣ Γιάννινα – Άρης 0-3: Αντίο με πειστική εμφάνιση και τρίτη θέση

Ο Άρης πέρασε εύκολα από τους Ζωσιμάδες και σφράγισε την τρίτη θέση του πρωταθλήματος.

ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΚΑΘΗΚΟΝ ΤΟΥ 18 Μαϊ 2022 | 08:29

ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός 2-0: Κατέκτησε την δεύτερη θέση στην πρόβα τζενεράλε για τον τελικό Κυπέλλου

Πειστική εμφάνιση του ΠΑΟΚ απέναντι στον Παναθηναϊκό των εννέα αλλαγών.

ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΜΑΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ “SOLD OUT” 17 Μαϊ 2022 | 08:37

Γκουαρδιόλα: "Έτοιμοι να δώσουμε τις ζωές μας για τον τίτλο"

Αποφασισμένοι να παλέψουν με όλες τους τις δυνάμεις είναι στη Μάντσεστερ Σίτι, προκειμένου να νικήσουν την Άστον Βίλα και να στεφθούν πρωταθλητές.

"Η ΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΛΗ ΦΥΣΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ" 17 Μαϊ 2022 | 08:33

Μανωλάς: "Καταρρέει πάντα στο Β’ ημίχρονο η ΑΕΚ, θα ήθελα να μάθω τα εργομετρικά"

Την αγωνιστική κατάρρευση της ΑΕΚ στο Β ημίχρονο σχολίασε ο Στέλιος Μανωλάς με ανάρτησή του στο Facebook, μιλώντας για πρόβλημα στη φυσική κατάσταση.

ΤΟΝ ΚΑΘΑΡΙΣΕ ΣΕ 2 ΣΕΤ 15 Μαϊ 2022 | 19:12

Στέφανος Τσιτσιπάς: Έχασε στη Ρώμη από τον βασιλιά των χωμάτινων γηπέδων - Πρώτη νίκη για τον Τζόκοβιτς φέτος

Μία ώρα και 36 λετπά χρειάστηκαν για να στεφθεί και πάλι βασιλιάς της Ρώμης ο Νόβακ Τζόκοβιτς.

ΣΥΝΑΡΠΑΣΤΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 15 Μαϊ 2022 | 17:16

Στέφανος Τσιτσιπάς: "Τιτανομαχία" με Νόβακ Τζόκοβιτς για τον τίτλο στη Ρώμη - Σε εξέλιξη ο αγώνας [βίντεο]

Στέφανος Τσιτσιπάς και Νόβακ Τζόκοβιτς θα διασταυρώσουν τις ρακέτες τους στον σημερινό τελικό - Πόσα χρήματα θα πάρει ο νικητής.

ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ 14 Μαϊ 2022 | 20:16

Τεράστια πρόκριση για τον Τσιτσιπά: Νίκησε τον Ζβέρεφ με ανατροπή και πηγαίνει στον τελικό της Ρώμης [βίντεο]

Ο Τσιτσιπάς νίκησε τον Αλεξάντερ Ζβέρεφ 2-1 στον ημιτελικό και περιμένει τον παρτενέρ του για τον τελικό αγώνα της Ρώμης.

ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΚΡΙΣΗ 13 Μαϊ 2022 | 20:13

Στα ημιτελικά του Masters της Ρώμης ο Στέφανος Τσιτσιπάς - "Καθάρισε" και τον Σίνερ [Βίντεο]

Στους "4" του Internazionali BNL d' Italia προκρίθηκε ο Στέφανος Τσιτσιπάς, εκεί όπου θα βρει απέναντί του τον Σάσα Ζβέρεφ.

4-0 ΣΤΟ Α ΗΜΙΧΡΟΝΟ 13 Μαϊ 2022 | 08:43

Ρεάλ-Λεβάντε 6-0: Περίπατος και υποβιβασμός

Η Ρεάλ Μαδρίτης... σκόρπισε την ουραγό Λεβάντε με σκορ 6-0 σε αναμέτρηση για την 36η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

"ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΕΥΘΥΝΗ" 13 Μαϊ 2022 | 08:43