Βασίλισσα η Ατλέτικο, μέσα στη Βαρκελώνη

Η Ατλέτικο Μαδρίτης είναι, από χθες, η πρωταθλήτρια Ισπανίας, μετά από ένα παλικαρίσιο 1-1 που πήρε μέσα στην έδρα της Μπαρτσελόνα, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, από το 34ο λεπτό.

|
SHARE THIS
0
SHARES

Η Μπαρτσελόνα προηγήθηκε με ένα εκπληκτικό γκολ του Αλέξις Σάντσες, στο 34ο λεπτό, στο τελευταίο παιχνίδι που θα έκρινε τον τίτλο στην Πριμέρα Ντιβιζιόν. Η Μπαρτσελόνα ήθελε μόνο νίκη και έπαιζε εντός έδρας με την "πριγκίπισσα" Ατλέτικο, που θα γινόταν βασίλισσα, έστω και με το βαθμό της ισοπαλίας.

Οι Μαδριλένοι άντεξαν, δεν δέχτηκαν δεύτερο γκολ και, σε μία στημένη φάση από κόρνερ, κατάφεραν να ισοφαρίσουν, με καρφωτή κεφαλιά του Ντιέγκο Γκοντίν, στο 49'. Η Ατλέτικο πήρε αυτό που ήθελε και μαζί και το πρωτάθλημα Ισπανίας, αφήνοντας πίσω της και την Μπαρτσελόνα και τη συμπολίτισσά της Ρεάλ.