Έντονος διάλογος στο τέλος του ματς Τσιτσιπά-Φονίνι: "Πάντα σου μιλάει ο πατέρας σου!" διαμαρτυρήθηκε ο Ιταλός

Να παραπονεθεί στον Στέφανο Τσιτσιπά πήγε ο Φάμπιο Φονίνι, στο τέλος του ματς, επειδή του έκανε coaching ο πατέρας του.

tsitsipas

O Στέφανος Τσιτσιπάς προκρίθηκε στους "16" του Indian Wells με ανατροπή επί του Φάμπιο Φονίνι, ωστόσο στο τέλος του αγώνα δεν έλειψαν τα απρόοπτα.

Όταν πήγε να δώσει το χέρι του στο Ιταλό, αυτός του παραπονέθηκε, με τον Τσιτσιπά να τον σταματά, λέγοντας του πως ξέρει τι θέλει να πει και δεν χρειάζεται.

Ο Φονίνι τον ρώτησε, πώς γίνεται να ξέρει τι θέλει να πει, αναφέροντάς του για τον πατέρα του, ότι "πάντα μιλάει ο πατέρας σου και το ξέρεις καλύτερα από μένα", με τον Ελληνα τενίστα να του απαντά: "Πώς μπορώ να τον ακούσω από την άλλη άκρη του court;".

Ο Ιταλός διαμαρτύρονταν συνεχώς στον διαιτητή για το γεγονός ότι ο Τσιτσιπάς μιλούσε στην διάρκεια του αγώνα, ενώ ζήτησε να δεχτεί ποινή για coaching από τον πατέρα του, κάτι που δεν έγινε. Γι’ αυτό και πήγε να του διαμαρτυρηθεί.

Ο Τσιτσιπάς το είχε αντιληφθεί και δεν ήθελε να του απαντήσει φανερά εκνευρισμένος, ξεκόβοντάς του κάθε κουβέντα γι’ αυτό.

Ο Έλληνας τενίστας βρέθηκε πίσω στα σετ αλλά κατάφερε να επιστρέψει και να πάρει τη νίκη επί του Ιταλού σε 2 ώρες και 2 λεπτά (2-6, 6-3, 6-4).

Επόμενος αντίπαλος του Τσιτσιπά στο τουρνουά ο Άλεξ Ντε Μινόρ.

ΕΧΑΣΕ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΤΕΝΙΣΤΑΣ 15 Οκτ 2021 | 23:52

Indian Wells: Ήττα από τον Μπαζιλασβίλι και αποκλεισμός για τον Στέφανο Τσιτσιπά

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς δεν τα κατάφερε απέναντι στον Νικολόζ Μπαζιλασβίλι και αποκλείστηκε από τα ημιτελικά του Indian Wells με ήττα 2-1 σετ.

"ΠΑΤΑΞΟΝ ΜΕΝ, ΑΚΟΥΣΟΝ ΔΕ" 15 Οκτ 2021 | 12:59

Ο Τσιτσιπάς ξαναχτυπά με ρητό του... Θεμιστοκλή

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς θέλησε να στείλει το δικό του μήνυμα λίγο μετά την πρόκριση του στα προημιτελικά του Indian Wells, χρησιμοποιώντας Θεμιστοκλή.

14 Οκτ 2021 | 07:55

Indian Wells: Νέα μεγάλη ανατροπή από Τσιτσιπά - Προκρίθηκε στους "8"

Θέση στα προημιτελικά του Indian Wells για τον Στέφανο Τσιτσιπά. Επικράτησε 2-1 σετ με ανατροπή του Άλεξ Ντε Μινόρ.

ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΝΑΙ Ο ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ ΤΟΥ 13 Οκτ 2021 | 09:56

Τσιτσιπάς: Στους "16" του Indian Wells

Τα κατάφερε ο Στέφανος Τσιτσιπάς και προκρίθηκε στους "16".

ΣΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΓΥΡΟ 11 Οκτ 2021 | 07:56

Indian Wells: Άνετη πρόκριση για τον Τσιτσιπά

Σε εξαιρετική κατάσταση ο Στέφανος Τσιτσιπάς, επιβλήθηκε με 2-0 σετ (6-2, 6-4) του Πέδρο Μαρτίνεθ Πορτέρο και προκρίθηκε στον 3ο γύρο του Indian Wells.

ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΑΣ Ο ΤΣΙΤΣΙΠΑΣ 10 Οκτ 2021 | 09:31

Indian Wells: Δεν τα κατάφερε η Μαρία Σάκκαρη - Ήττα από την Γκόλουμπιτς και αποκλεισμός

Η Μαρία Σάκκαρη ηττήθηκε 2-1 σετ Βικτόρια Γκόλουμπιτς και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Indian Wells

08 Οκτ 2021 | 11:57

Indian Wells: Κόντρα στη Γκόλουμπιτς η Σάκκαρη

Η Βικτόρια Γκόλουμπιτς θα βρεθεί στον δρόμο της Μαρίας Σάκκαρη στο Indian Wells της Καλιφόρνια.

ΔΕΝ ΕΔΩΣΕ ΣΑΦΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ 07 Οκτ 2021 | 11:11

Τσισιπάς: Δεν θα σας πω αν έχω εμβολιαστεί - Είναι ιατρικό απόρρητο [βίντεο]

Για τα περίφημα... toilet breaks, αλλά και για το ζήτημα του εμβολιασμού για τον κορονοϊό, ρωτήθηκε σε συνέντευξη Τύπου στην Καλοφόρνια, ο Στέφανος Τσιτσιπάς.

ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 25 Οκτ 2021 | 09:10

Απόλυτοι οι Ουόριορς, πρώτη νίκη για Λέικερς και Σέλτικς

Συνέχεια στο νικηφόρο ξεκίνημα έδωσαν οι Ουόριορς, καθώς επικράτησαν 119-107 των Σακραμέντο Κινγκς.

ΔΙΑΚΑΗΣ ΠΟΘΟΣ 25 Οκτ 2021 | 09:09

Ντι Μαρία: "Θα άλλαζα τους τίτλους μου με την Παρί για ένα Champions League"

Η κατάκτηση ενός Champions League αποτελεί τον διακαή πόθο όλων στην Παρί Σεν Ζερμέν και ο Άνχελ Ντι Μαρία δεν το κρύβει.

ΧΟΡΟΣ ΤΕΡΜΑΤΩΝ 25 Οκτ 2021 | 08:58

Μάντσεστερ Γ. – Λίβερπουλ 0-5: Ιστορικός διασυρμός στο Ολντ Τράφορντ

Με τον Μοχάμεντ Σαλάχ να πετυχαίνει ιστορικό χατ-τρικ, η Λίβερπουλ ισοπέδωσε τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και πανηγύρισε την πιο ευρεία νίκη της στο Ολντ Τράφορντ.

"ΑΥΛΑΙΑ" ΤΗΣ 7ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ 24 Οκτ 2021 | 23:20

Super League: Ξανά στην κορυφή ο Ολυμπιακός - Νίκησε 2-1 τον ΠΑΟΚ

χωρίς να φτάσει σε υψηλά στάνταρ απόδοσης, ο Ολυμπιακός αντέδρασε άμεσα μετά την πρώτη ευρωπαϊκή ήττα την περασμένη Πέμπτη στην Φρανκφούρτη.