Eθνική: Παίζει τη θέση του ο Φαντ Σχιπ

Η "γαλανόλευκη" μετά την ισοπαλία στο Κόσοβο δύσκολα μπορεί να διεκδικήσει πλέον την πρόκριση στο Μουντιάλ του Κατάρ και ο Ολλανδός τεχνικός βρίσκεται σε δύσκολη θέση.

Φαν Σιπ

Ο Τζον Φαντ Σχιπ βρίσκεται υπ’ ατμόν από την Εθνική ομάδα, εξελίξεις μετά το ματς με τη Σουηδία.

Το αυριανό ματς με τους Σκανδιναβούς μπορεί να σφραγίσει το τέλος της συνεργασίας του με την Εθνική, με ονόματα πιθανών διαδόχων να έχουν ήδη κυκλοφορήσει.

Συγκεκριμένα, σύμφωνα με τον αθλητικό Τύπο της Τρίτης, πρώτο φαβορί για να αναλάβει την Εθνική είναι ο Γιώργος Δώνης, ενώ ακούγονται και τα ονόματα των Τραϊανού Δέλλα και Μαρίνου Ουζουνίδη, χωρίς να αποκλείεται το ενδεχόμενο πρόσληψης για άλλη μία φορά ξένου προπονητή.

Πηγή: novasports.gr

ΔΙΕΚΟΠΗΚΕ Ο ΑΓΩΝΑΣ 17 Οκτ 2021 | 20:19

Σλοβακία: Ξύλο και τραυματίες στον αγώνα της Σπαρτάκ με τη Σλόβαν - Οπαδοί μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο

Οι οπαδοί των δύο ομάδων της Σλοβακίας περίπου 15 λεπτά μετά την έναρξη του αγώνα, εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο

ΣΤΟ ΝΑΙΜΕΓΚΕΝ-ΦΙΤΕΣΕ 17 Οκτ 2021 | 20:14
ΝΙΚΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΤΟΥ ΦΑΒΟΡΙ 16 Οκτ 2021 | 23:07

Υδατοσφαίριση - Παγκόσμιο νέων γυναικών: Ήττα για την Εθνική στον τελικό

Το ασημένιο μετάλλιο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα U20 κατέκτησε η Ελλάδα, που έχασε στον τελικό της διοργάνωσης με 10-5 από την Ισπανία.

ΕΠΑΙΞΕ ΜΠΑΛΑ 15 Οκτ 2021 | 22:02

Γαλλία: Ποδόσφαιρο με Ντεσαγί, Βενγκέρ και Καρεμπέ έπαιξε ο Εμανουέλ Μακρόν [Βίντεο]

Σκόραρε ο Εμανουέλ Μακρόν, σε ποδοσφαιρικό αγώνα που συμμετείχε, για φιλανθρωπικό σκοπό στο Παρίσι

ΛΥΓΙΣΑΝ ΟΙ ΔΙΕΘΝΕΙΣ 13 Οκτ 2021 | 00:04

Σουηδία - Ελλάδα 2-0: Κατέρρευσε στο β' ημίχρονο η Εθνική - Σβήνει το όνειρο του Μουντιάλ [Βίντεο]

Πρώτη ήττα μετά από δύο χρόνια για την Εθνική Ελλάδος - Πολύ καλό πρώτο ημίχρονο, τα χάλασε όλα στα δεύτερο - Μοιραίοι οι στόπερ Μαυροπάνος και Χατζηδιάκος

ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΤΗ ΣΟΥΗΔΙΑ 12 Οκτ 2021 | 21:30

Εθνική: Τρικ του Φαν΄τ Σχιπ στην ενδεκάδα με Γιαννούλη-Τσιμίκα!

Ο Τζον Φαν΄τ Σχιπ θα παρατάξει την Εθνική ομάδα ποδοσφαίρου με μόλις μία αλλαγή στην ενδεκάδα και τον Γιαννούλη να παίρνει τη θέση του τιμωρημένου Τζαβέλλα

12 Οκτ 2021 | 10:57

Ελλάδα: Πανέτοιμη για το διπλό στη Σουηδία

Η εθνική Ελλάδος θέλει τη νίκη στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Σουηδία για να κάνει το αποφασιστικό βήμα για την κατάληψη της δεύτερης θέσης του ομίλου.

ΣΩΡΕΙΑ ΚΡΟΥΣΜΑΤΩΝ 11 Οκτ 2021 | 22:34

Εθνική Ελπίδων: 13 κρούσματα στην ομάδα - Οριστική αναβολή του αγώνα με την Κύπρο

Ο καθιερωμένος έλεγχος στην Εθνική Ελπίδων έδειξε 13 κρούσματα κορονοϊού - Αναβάλλεται το ματς με την Κύπρο

09 Οκτ 2021 | 20:00

Εθνική Ελλάδος: Ακυρώθηκε το γκολ του Παυλίδη

Η Ελλάδα σκόραρε με τον Παυλίδη αλλά το γκολ ακυρώθηκε μέσω VAR.

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ 2022 09 Οκτ 2021 | 18:30

Εθνική Ελλαδος: Η ενδεκάδα του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος στον κρίσιμο εκτός έδρας αγώνα με τη Γεωργία

Την ίδια ενδεκάδα με αυτή που παρατάχθηκε κόντρα στην Σουηδία, θα παίξει και κόντρα στην Γεωργία η Εθνική μας ομάδα,

ΣΤΙΣ 19:00 09 Οκτ 2021 | 10:46

Εθνική Ελλάδος: Κομβικό ματς σήμερα με τη Γεωργία για τα προκριματικά του Μουντιάλ

Μόνο νίκη θέλει απόψε η Εθνική Ελλάδος στη Γεωργία, για να ελπίζει σε πρόκριση στο Μουντιάλ του Κατάρ - Σε ποιο κανάλι θα δούμε το ματς

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΑ "ΘΑΥΜΑΤΑ" 08 Οκτ 2021 | 18:14

Οντένσε: "Το θαύμα της Μαδρίτης" [βίντεο]

Μια μάχη ανάμεσα στην "Σταχτομπούτα" της Δανίας, την Οντένσε και τη "Βασίλισσα της Ευρώπης" Ρεάλ Μαδρίτης, με νικητές τους απογόνους του Χανς Κρίστιαν Άντερσεν

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ 06 Οκτ 2021 | 08:50

Σε "καραντίνα" ο Τσιμίκας μετά την Εθνική

Ο Κώστας Τσιμίκας βρίσκεται στην αποστολή της εθνικής για τα ματς των προκριματικών του Μουντιάλ με Γεωργία και Σουηδία 12/10.