Εuropa League: "Ξύπνησε" ο Ατρόμητος, "αποκοιμήθηκε" ο Αστέρας

Βίους αντίθετους ακολούθησαν οι ελληνικές ομάδες στους πρώτους τους αγώνες στην Ευρώπη: "Ξύπνησε" ο Ατρόμητος στο β' ημίχρονο, αλλά "αποκοιμήθηκε" ο Αστέρας

Η Ντιναμό Μπρεστ έβαλε δύσκολα στον Ατρόμητο, καθώς προηγήθηκε με 4-0 στο 70΄, αλλά η ομάδα του Περιστερίου έκανε εντυπωσιακή επιστροφή. Το συγκρότημα της Λευκορωσίας, που έχει πρόεδρο τον Ντιέγκο Μαραντόνα, επικράτησε τελικά με 4-3 (5΄ Φιλίποβιτς, 13΄, 61΄, 70΄ Σαβίτσκι - 74΄ Μανούσος, 80΄ αυτ. Βερετίλο, 88΄ Κουλούρης) στο στάδιο «Μπρίτσκι», στον πολύ... χορταστικό πρώτο μεταξύ τους αγώνα για το β΄ προκριματικό γύρο του Europa League, αλλά η ομάδα του Κάναντι κρατά την τύχη στα χέρια της ενόψει της ρεβάνς της επόμενης Πέμπτης.

Ο Αστέρας Τρίπολης δεν κατάφερε να εξαργυρώσει το ονειρικό πρώτο ημίχρονό του, όταν προηγήθηκε με 2-0, και επιστρέφει στην Ελλάδα με... άδεια χέρια. Οι Αρκάδες ηττήθηκαν 3-2 από την Χιμπέρνιαν στο «Ιστερ Ρόουντ» στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα στον Β' προκριματικό γύρο του Europa League και πλέον οι Σκωτσέζοι έχουν τον πρώτο λόγο για τη ρεβάνς στην Τρίπολη (2/8). Η ελληνική ομάδα πήρε το δρόμο προς τα αποδυτήρια με το σκορ στο 2-0, χάρις στα τέρματα του Κυριακόπουλου (12΄, 35΄). Ωστόσο, οι Σκωτσέζοι κατάφεραν στην επανάληψη να σημειώσουν μία τεράστια ανατροπή με γκολ των Αμπρόουζ (63΄), Γκρέι (77΄) και Κάμπερι (90+3΄). Να σημειωθεί ότι ο Αστέρας από το 83΄ αγωνιζόταν με 10 παίκτες, λόγω της αποβολής του Πασαλίδη (2 κίτρινες).

ΕΠΙΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ 30 Σεπ 2021 | 21:25

Φενέρ - Ολυμπιακός: Θρυλικό πάρτι μέσα στην Πόλη - 3-0 με "πορθητές" Τικίνιο και Μασούρα [Βίντεο]

Τρομερός ο Ολυμπιακός, συνέτριψε με 3-0 τη Φενέρμπαχτσε στην Κωνσταντινούπολη - Τα γκολ οι κορυφαίοι του ματς Τικίνιο και Μασούρας - "Αφεντικά" οι ερυθρόλευκοι στον όμιλο του Europa League

30 Σεπ 2021 | 11:38

ΠΑΟΚ – Σλόβαν Μπρατισλάβας: Ψάχνει βήμα πρόκρισης στην Τούμπα

Τη δεύτερη νίκη του στους ομίλους του Europa Conference League φιλοδοξεί να πετύχει ο ΠΑΟΚ, ο οποίος φιλοξενεί (22:00) τη Σλόβαν Μπρατισλάβας στην Τούμπα.

30 Σεπ 2021 | 11:33

Φενέρμπαχτσε – Ολυμπιακός: Με πάθος για τη νίκη στην Πόλη

Βήμα πρόκρισης στην επόμενη φάση του Europa League θέλει να κάνει ο Ολυμπιακός, ο οποίος αντιμετωπίζει (19:45) στην Κωνσταντινούπολη τη Φενέρμπαχτσε.

BREAK ΑΠΟ ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΟΥ ΤΕΝΙΣ 18 Οκτ 2021 | 20:56

Επιστροφή στη φύση για τον Στέφανο Τσιτσιπά: Αρμέγει αγελάδες στις Αζόρες [βίντεο]

Το road trip του Στέφανου Τσιτσιπά στις εντυπωσιακές Αζόρες στην Πορτογαλία.

ΔΙΝΟΥΝ ΜΑΧΗ 18 Οκτ 2021 | 19:43

Σοκ στο ποδόσφαιρο: Διαγνώστηκαν με καρκίνο οι τερματοφύλακες της Νόργουιτς και της Σερκλ Μπριζ

Ο 20χρονος γκολκίπερ της Νόργουιτς, Νταν Μπάρντεν, διαγνώστηκε με καρκίνο στα γεννητικά όργανα, ενώ αυτός της Σερκλ Μπριζ, Μιγκέλ Βαν Ντάμε, θα παλέψει για πέμπτη φορά με τη λευχαιμία

ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ ΜΕ ΦΥΛΑΚΙΣΗ ΠΕΝΤΕ ΕΤΩΝ 18 Οκτ 2021 | 11:38

Γαλλία: Την Τετάρτη η δίκη του Μπενζεμά

Την ερχόμενη Τετάρτη θα πραγματοποιηθεί η δίκη του Καρίμ Μπενζεμά, για τον εκβιασμό του Ματιέ Βαλμπουενά.

ΘΕΤΙΚΗ Η ΠΡΩΤΗ ΕΙΚΟΝΑ 18 Οκτ 2021 | 11:38

Ο τολμών νικά και η ΑΕΚ χαμογελά

Ο Αργύρης Γιαννίκης παραξένεψε άπαντες με τις επιλογές του, όμως δεν δίστασε να προβεί σε ριζοσπαστικές αλλαγές και η ΑΕΚ να πάρει πράγματα απ' αυτές.

18 Οκτ 2021 | 10:09

Τένις: Στην έβδομη θέση η Μαρία Σάκκαρη

Στην πρώτη δεκάδα της παγκόσμιας κατάταξης παραμένει η Μαρία Σάκκαρη. Η Ελληνίδα τενίστρια κέρδισε δύο ακόμη θέσεις και είναι πλέον στην έβδομη θέση της λίστας,

ΔΙΕΚΟΠΗΚΕ Ο ΑΓΩΝΑΣ 17 Οκτ 2021 | 20:19

Σλοβακία: Ξύλο και τραυματίες στον αγώνα της Σπαρτάκ με τη Σλόβαν - Οπαδοί μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο

Οι οπαδοί των δύο ομάδων της Σλοβακίας περίπου 15 λεπτά μετά την έναρξη του αγώνα, εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο

ΣΤΟ ΝΑΙΜΕΓΚΕΝ-ΦΙΤΕΣΕ 17 Οκτ 2021 | 20:14
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΜΑΤΣ 17 Οκτ 2021 | 19:33

ΠΑΟΚ-Βόλος 4-4: Ο εφησυχασμός των 4 γκολ, έφερε την ισοπαλία

Ο ΠΑΟΚ κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο και δέχτηκε το πρώτο γκολ έφτασε στο 4-1, αλλά στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τρία γκολ.

17 Οκτ 2021 | 16:11

Μπαρτσελόνα: Ο Πικέ διοργάνωσε το "Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Μπαλονιού" [βίντεο]

Ο αρχηγός της Μπαρτσελονα Ζεράρ Πικέ διοργάνωσε στην Ισπανία το Πρώτο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Μπαλονιού

ΝΙΚΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΤΟΥ ΦΑΒΟΡΙ 16 Οκτ 2021 | 23:07

Υδατοσφαίριση - Παγκόσμιο νέων γυναικών: Ήττα για την Εθνική στον τελικό

Το ασημένιο μετάλλιο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα U20 κατέκτησε η Ελλάδα, που έχασε στον τελικό της διοργάνωσης με 10-5 από την Ισπανία.