Έχασε και εκνευρίστηκε η τενίστρια Σερένα Γουίλιαμς

Αυτό όμως που τράβηξε την προσοχή όλων και έγινε viral είναι η σκηνή ανάμεσα στη Σερένα και τον διαιτητή του αγώνα.

Με 6-2, 6-4 η Ναόμι Οσάκα νίκησε το απόλυτο φαβορί του τελικού του US Open, Σερένα Γουίλιαμς και κατέκτησε τον πρώτο major τίτλο της. Έτσι, έγραψε ιστορία όντας η πρώτη Γιαπωνέζα που καταφέρνει να φτάσει σε αυτό το επίπεδο. Από την άλλη, η Σερένα στα 37 της χρόνια έχασε την ευκαιρία να πάρει τον 24ο τίτλο της.

Η 20χρονη Οσάκα θα βάλει στον τραπεζικό της λογαριασμό 3.800.000 δολάρια και θα ανέβει στην 7η θέση της παγκόσμιας κατάταξης, ενώ η Σερένα είναι πλέον στην 16η θέση κερδίζοντας 1.850.000 δολάρια.

H Σερένα σπάει τη ρακέτα της

Αυτό όμως που τράβηξε την προσοχή όλων και έγινε viral είναι η σκηνή ανάμεσα στη Σερένα και τον διαιτητή του αγώνα. Κατά τη διάρκεια του δεύτερου σετ του αγώνα με την Οσάκα, η Γουίλιαμς δέχτηκε προειδοποίηση επειδή θεωρήθηκε ότι ο προπονητής της τις έκανε αντικανονικά νοήματα, παραβιάζοντας τον κώδικα. Η 37χρονη νευρίασε απ' αυτήν την απόφαση και έσπασε την ρακέτα της, εξηγώντας ότι ο προπονητής της απλά την εμψύχωσε, απαιτώντας παράλληλα απολογία από τον διαιτητή Κάρλος Ράμος.

«Μου χρωστάς μία συγγνώμη. Ποτέ δεν έχω κοροϊδέψει στη ζωή μου! Εχω μία κόρη και αντιστέκομαι για τα δικαιώματά της. Δεν κοροϊδεύω για να κερδίσω. Θα προτιμούσα να χάσω», είπε η Γουίλιαμς στον Ράμος και συνέχισε να τον... ψέλνει λέγοντάς του:

«Ξέρεις πόσοι άντρες κάνουν διάφορα; Ξέρεις πόσοι λένε πολλά; Είναι όμως άντρες και δεν συμβαίνει ποτέ τίποτα».

Η αντίδρασή της σχολιάζεται από όλα τα αθλητικά μέσα του κόσμου, αλλά όλοι πιστεύουν πως δεν έπρεπε να χάσει την ψυχραιμία της.

Έχασε και εκνευρίστηκε η τενίστρια Σερένα Γουίλιαμς - εικόνα 2

φωτο: Reuters

ΕΝΑΣ ΑΚΟΜΗ ΑΘΛΟΣ 24 Ιαν 2022 | 17:28

"Ζωντανός" ο Τσιτσιπάς: Μεγάλη ανατροπή και πρόκριση στους "8" του Australian Open

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς δήλωσε παρών στο πιο κρίσιμο σημείο και με μία απίθανη ανατροπή συνεχίζει στο Αυστραλιανό Όπεν

ΤΙ ΔΗΛΩΣΕ 23 Ιαν 2022 | 09:30

Australian Open: Απογοητευμένη η Σάκκαρη από τον αποκλεισμό της

Η Μαρία Σάκκαρη δεν έκρυψε την απογοήτευσή της για τον αποκλεισμό της από τη συνέχεια του αυστραλιανού όπεν.

ΝΙΚΗΣΕ 3-1 ΣΕΤ ΤΟΝ ΜΕΝΟΥΑ ΠΕΡ 22 Ιαν 2022 | 11:04

Australian Open: Ίδρωσε αλλά προκρίθηκε ο Τσιτσιπάς [βίντεο]

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς νίκησε 3-1 σετ τον Μενουά Περ και πήρε την πρόκριση για τον επόμενο γύρο του αυστραλιανού όπεν.

21 Ιαν 2022 | 21:36

Κορονοϊός: Διασωληνωμένος ο παλαίμαχος άσος του Ολυμπιακού, Βασίλης Μποτίνος

Ο Βασίλης Μποτίνος εισήχθη στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας του νοσοκομείου της Νίκαιας

ΣΤΟ 105+1 21 Ιαν 2022 | 09:47

Πρόκριση θρίλερ για την Μπιλμπάο επί της Μπαρτσελόνα

Μεγάλη νίκη πρόκριση στην παράταση για την Αθλέτικ Μπιλμπάο επί της Μπαρτσελόνα στο Σαν Μαμές με 3-2.

"ΠΡΟΣΦΕΡΘΗΚΑΝ" ΟΙ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΟΙ 21 Ιαν 2022 | 09:45

Μακάμπι-Ολυμπιακός 84-69: "Χάθηκε" και πάλι εκτός έδρας

Η Μακάμπι νίκησε τον Ολυμπιακό ύστερα από 8 συνεχόμενες ήττες.

ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΙΕΡΑ ΤΗΣ 21 Ιαν 2022 | 09:38

Σάκκαρη: Άνετη πρόκριση στις "16"

Η Μαρία Σάκκαρη νίκησε με 6-4, 6-1 την Βερόνικα Κουντερμέτοβα και προκρίθηκε στη φάση των "16" του Australian Open.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ 20 Ιαν 2022 | 21:34

Ολυμπιακός: Στη 15η θέση παγκοσμίως για το 2021, σύμφωνα με την IFFHS

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Ολυμπιακός σκαρφάλωσε 13 (!) ολόκληρες θέσεις από το 2020, όταν τότε η IFFHS τον τοποθετούσε στην 28η θέση.

ΑΝΕΤΗ ΝΙΚΗ 20 Ιαν 2022 | 10:14

Australian Open: Πέρασε στον επόμενο γύρο ο Τσιτσιπάς

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς νίκησε 3-1 σετ τον Σεμπαστιάν Μπαές και πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του Αυστραλιανού Οπεν.

"ΣΟΒΑΡΕΥΕΙ" ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΟΣ 20 Ιαν 2022 | 09:24

Η ΑΕΚ για τις δηλώσεις Λουτσέσκου: Αντιδράσεις επικοινωνιακού τύπου και προφανούς σκοπιμότητας

Η ΑΕΚ δεν θα μπει στην διαδικασία ν΄ασχοληθεί με τις δηλώσεις που έκανε ο Ράζβαν Λουτσέσκου μετά το τέλος του ματς.

ΣΤΟΥΣ 27 ΠΟΝΤΟΥΣ Ο ΚΡΙΣ ΜΙΝΤΛΕΤΟΝ 20 Ιαν 2022 | 09:21

Μπακς-Γκρίζλις 126-114: Σπουδαία εμφάνιση από τον Γιάννη

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να σημειώνει double double, οι Μιλγουόκι Μπακς νίκησαν 126-114 τους Μέμφις Γκρίζλις, εντός έδρας.

ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΑΓΓΛΙΚΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ 20 Ιαν 2022 | 09:19

Λέστερ – Τότεναμ 2-3: Επική ανατροπή στις καθυστερήσεις

Η Τότεναμ έχανε 2-1 στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων στο Λέστερ αλλά πήρε τη νίκη με δύο γκολ του Στίβεν Μπερχβάιν!

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΩΣΗ 19 Ιαν 2022 | 22:16

Κύπελλο Ελλάδος: Ανοιχτοί λογαριασμοί για ΠΑΟΚ και ΑΕΚ [Βίντεο]

Στον επαναληπτικό του ΟΑΚΑ θα κριθεί η πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου, ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και ΑΕΚ