Γιουβέντους: Ρεκόρ ζημιών την περσινή σεζόν

Η Γιουβέντους έκλεισε την περσινή σεζόν με ζημιά ύψους 209,9 εκατομμυρίων ευρώ, ποσό που αποτελεί ρεκόρ στην ιστορία του συλλόγου.

Το προηγούμενο αρνητικό ρεκόρ της "βέκια σινιόρα” ήταν τα 206 εκατομμύρια ευρώ, της σεζόν 2006–2007. Τα συγκεκριμένα στοιχεία επιβεβαιώνουν τα οικονομικά προβλήματα που έφερε στην ιταλική ομάδα, η πανδημία του κορονοϊού. Η απουσία των φιλάθλων από τις εξέδρες και τις μπουτίκ της ομάδας, έφερε μειωμένα έσοδα, που ανάγκασαν τη διοίκηση να παραχωρήσει τον Κριστιάνο Ρονάλντο, προκειμένου να μπουν χρήματα στα ταμεία της και παράλληλα, να γλιτώσει το "βαρύ” του συμβόλαιο.

Πηγή: novasports.gr

ΧΟΡΟΣ ΤΕΡΜΑΤΩΝ 25 Οκτ 2021 | 08:58

Μάντσεστερ Γ. – Λίβερπουλ 0-5: Ιστορικός διασυρμός στο Ολντ Τράφορντ

Με τον Μοχάμεντ Σαλάχ να πετυχαίνει ιστορικό χατ-τρικ, η Λίβερπουλ ισοπέδωσε τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και πανηγύρισε την πιο ευρεία νίκη της στο Ολντ Τράφορντ.

22 Οκτ 2021 | 08:44

Ελλάδα: Υποχώρησε μια θέση στο ranking της FIFA

Η ήττα 2-0 της εθνικής Ελλάδος από τη Σουηδία της στοίχισε πέρα από την πρόκριση στο Παγκόσμιο Κύπελλο του 2022 και μια θέση στο ranking της FIFA.

22 Οκτ 2021 | 08:40

Μπόντο Γκλιμπτ-Ρόμα 6-1: Διασυρμός των "τζιαλορόσι"

Η Μπόντο Γκλιμπτ υποδέχτηκε στο "Ασπμίρα Στάντιον" στο Μπόντο, την Ρόμα για την 3η αγωνιστική του Group C, του Conference League και επικράτησε με 6-1.

20 Οκτ 2021 | 08:43

Αντετοκούνμπο: "Ήταν δύσκολο να διαχειριστώ τα συναισθήματα μου…"

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο δεν έκρυψε τη συγκίνηση του κατά τη διάρκεια της απονομής του δαχτυλιδιού.

20 Οκτ 2021 | 08:37

Ο Σαλάχ οδηγεί τη Λίβερπουλ, ο Ντίας την Πόρτο

Το απόλυτο μετά από τρεις αγώνες έχει η Λίβερπουλ, μετά τη νίκη της επί του κακού της "δαίμονα", Ατλέτικο Μαδρίτης.

19 Οκτ 2021 | 13:51

Παναθηναϊκός: "Βλέπει" Φεράρι

Την περίπτωση του Φράνκο Φεράρι φαίνεται να εξετάζουν στον Παναθηναϊκό για την μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου.

19 Οκτ 2021 | 13:45

Άρης: Νίκη από σαράντα κύματα, με πολλαπλά οφέλη!

Για τον Άρη η χθεσινή στη Λαμία δεν ήταν μια απλή νίκη, καθώς του έδωσε πολλά περισσότερα από τους υπερ-απαραίτητους τρεις βαθμούς, σε μια δύσκολη συγκυρία.

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΜΑΤΣ 17 Οκτ 2021 | 19:33

ΠΑΟΚ-Βόλος 4-4: Ο εφησυχασμός των 4 γκολ, έφερε την ισοπαλία

Ο ΠΑΟΚ κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο και δέχτηκε το πρώτο γκολ έφτασε στο 4-1, αλλά στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τρία γκολ.

15 Οκτ 2021 | 09:23

Μπαρτσελόνα: Τρεις εβδομάδες εκτός ο Αραούχο

Τις υπηρεσίες του Ρόναλντ Αραούχο για τις επόμενες τρεις εβδομάδες θα στερηθεί ο Ρόναλντ Κούμαν.

15 Οκτ 2021 | 08:59

Αργεντινή-Περού: Δύσκολη νίκη για την "αλμπισελέστε"

Η Αργεντινή νίκησε δύσκολα 1-0 το Περού εντός έδρας, με το γκολ του Λαουτάρο Μαρτίνες στο 43’.

15 Οκτ 2021 | 08:50

Γερμανία : Το μαγικό άγγιγμα του Χάνζι Φλικ

Η Γερμανία έγινε η πρώτη ομάδα που παίρνει την πρόκριση στο Παγκόσμιο Κύπελλο.

14 Οκτ 2021 | 13:14

Ολυμπιακός: Ετοιμάζει αλλαγές ο Μαρτίνς στα Γιάννινα

Στην τελική ευθεία μπαίνει η προετοιμασία του Ολυμπιακού για το παιχνίδι πρωταθλήματος με αντίπαλο τον ΠΑΣ Γιάννινα στους "Ζωσιμάδες".

Η ΚΛΗΡΩΣΗ 14 Οκτ 2021 | 13:05