Γιουρόπα Λιγκ: Στους ομίλους η ΑΕΚ, αποκλεισμός για ΠΑΟ & ΠΑΟΚ

Μόνο μια ελληνική ομάδα -η ΑΕΚ- κατάφερε τελικά να προκριθεί στους χρυσοφόρους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ, καθώς ΠΑΟ και ΠΑΟΚ αποκλείστηκαν.

Η Εστερσουντ εκμεταλλεύτηκε τα λάθη του ΠΑΟΚ και τον πλαστικό χλοοτάπητα και με 2-0 κέρδισε την ομάδα της Θεσσαλονίκης και πήρε αυτή την πρόκριση στους ομίλους του Europa League. Ετσι, ο ΠΑΟΚ... πάγωσε με έναν αποκλεισμό-σοκ παρότι είχε κερδίσει με 3-1 στην Τούμπα.

Στο Μπιλμπάο ο ΠΑΟ αν και προσπάθησε, τελικά ηττήθηκε από την Αθλέτικ με 1-0 και επίσης αποκλείστηκε.

Θρίαμβος για ΑΕΚ

Μπροστά σε 25.000 οπαδούς της η ΑΕΚ πέτυχε μια σπουδαία νίκη με 3-0 επί της Μπριζ και πέρασε στους ομίλους του Europa League.

Σκόρερ για την ΑΕΚ ο Χριστοδουλόπουλος και ο Σιμόες με 2 τέρματα σε ένα εξαιρετικό α' ημίχρονο, ενώ στο β' έκανε σωστή διαχείριση του αγώνα.

Την Παρασκευή το μεσημέρι η ΑΕΚ θα μάθει τους αντιπάλους της στον όμιλο του Europa League.

ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕ Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 12 Μαϊ 2021 | 21:49

Superleague: Με νίκη επί του ΠΑΟΚ η φιέστα του Ολυμπιακού - Ισοπαλίες στα άλλα δύο ματς των πλέι οφ

Ο Ολυμπιακός πέτυχε ακόμη μία νίκη επί του ΠΑΟΚ με 1-0 χάρη σε γκολ του Μασούρα - Μοιρασιές σε Τρίπολη και "Κλεάνθης Βικελίδης" για Αστέρα, ΑΕΚ, Άρη και Παναθηναϊκό

ΚΑΚΗ ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ ΜΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ 05 Μαϊ 2021 | 23:57

Superleague: Άλμα Ευρώπης για τον ΠΑΟΚ στο ΟΑΚΑ, έπεσε από τη 2η θέση ο Άρης [Βίντεο]

Ο ΠΑΟΚ νίκησε την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ και εξασφάλισε τη συμμετοχή του στο Conference League της επόμενης περιόδου

ΤΟ STORY ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΣΕ Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΑΒΒΙΔΗΣ 30 Απρ 2021 | 17:24

Ιβάν Σαββίδης: Έκανε το εμβόλιο για τον κορονοϊό φορώντας μπλούζα του ΠΑΟΚ [Εικόνα]

Ο ιδιοκτήτης του ΠΑΟΚ, Ιβάν Σαββίδης, έκανε το εμβόλιο για τον κορονοϊό

ΟΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ 29 Απρ 2021 | 22:44

Στον τελικό Κυπέλλου με ανατροπή ο ΠΑΟΚ: Νίκησε 2-1 την ΑΕΚ

Ο ΠΑΟΚ θα διεκδικήσει το Κύπελλο από τον Ολυμπιακό τον επόμενο μήνα.

ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ 25 Απρ 2021 | 21:50

Ασφαιροι στο 0-0 ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκός: Ζωντανός για Ευρώπη ο δικέφαλος

Αν για τον Παναθηναϊκό η ισοπαλία θα μπορούσε να θεωρηθεί... θετικό αποτέλεσμα, για τον ΠΑΟΚ το τελικό 0-0 και η απώλεια δύο βαθμών ασφαλώς δεν ήταν κολακευτικό αποτέλεσμα.

«ΜΙΛΗΣΕ» ΔΙΣ Ο ΜΠΡΟΥΜΑ 25 Απρ 2021 | 21:47

Ολυμπιακός - ΑΕΚ: 2-0 στο ντέρμπι του Καραϊσκάκη

Οι Πειραιώτες κατάφεραν να πάρουν τους τρεις βαθμούς από την Ένωση, με τέρματα του Μπρούμα στο 50΄ και στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΓΥΡΟΣ ΤΩΝ ΠΛΕΙ ΟΦ 21 Απρ 2021 | 23:47

Superleague: Άλωσε το "Βικελίδης" ο ΠΑΟΚ και έπιασε τον Άρη στη δεύτερη θέση - Γλίτωσε στο 92' η ΑΕΚ

Με συνταγή... Ολυμπιακού, ο ΠΑΟΚ επικράτησε 1-0 του Άρη στο "Κλεάνθης Βικελίδης" - Γλίτωσε στις καθυστερήσεις τον βαθμό της ισοπαλίας η ΑΕΚ κόντρα στον Παναθηναϊκό

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΑΡΗΣ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ 18 Απρ 2021 | 14:10

Superleague: ΠΑΟΚ - Ολυμπιακος το ντέρμπι της 4ης αγωνιστικής των Play Off - Σε ΟΑΚΑ και Λεωφόρο τα άλλα κρίσιμα ματς

Ντέρμπι γοήτρου στην Τούμπα, με τον Ολυμπιακό να έχει "καθαρίσει" το πρωτάθλημα και τον ΠΑΟΚ να μείνει ζωνταντός στο κυνήγι της δεύτερης θέσης

Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΤΕΝΙΣΤΑΣ 15 Μαϊ 2021 | 14:42

Ρώμη: O Στέφανος Τσιτσιπάς πάλεψε σαν μονομάχος στην "αιώνια πόλη" αλλά λύγισε κόντρα στον Νόβακ Τζόκοβιτς

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς ηττήθηκε 2-1 (6-4,5-7,5-7) από τον Νόβακ Τζόκοβιτς σε έναν μαραθώνιο προημιτελικό στη Ρώμη που κράτησε δύο… ημέρες.

ΣΤΟ OPEN ΤΗΣ ΡΩΜΗΣ 14 Μαϊ 2021 | 22:50

Στέφανος Τσιτσιπάς: Διεκόπη λόγω βροχής ο αγώνας με τον Τζόκοβιτς - Συνέχεια το Σάββατο

Ο αγώνας είχε διακοπεί στο πρώτο σετ, το οποίο κατέκτησε ο Έλληνας πρωταθλητής με 6-4, κι ενώ ο Τσιτσιπάς προηγούνταν με 2-1 η αναμέτρηση διακόπηκε εκ νέου.

ΣΤΙΣ 22 ΜΑΙΟΥ 14 Μαϊ 2021 | 16:04

Κύπελλο Ελλάδας: Χωρίς φιλάθλους στις εξέδρες ο τελικός - Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ θα έχουν από 11 προσκλήσεις

Χωρίς φιλάθλους στις εξέδρες και με αυστηρό πρωτόκολλο λόγω κορονοϊού θα διεξαχθεί τελικά ο τελικός του Κυπέλλου Ελλάδας.

ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΠΕΝΤΕ ΦΟΡΕΣ 14 Μαϊ 2021 | 08:51

Ιβάν Σαββίδης: Αναβλήθηκε η δίκη του προέδρου του ΠΑΟΚ λόγω κορονοϊού

Η εκδίκαση της υπόθεσης του Ιβάν Σαββίδη έχει ήδη αναβληθεί πέντε φορές ενώ τώρα ανεστάλη επειδή στα δικαστήρια εξακολουθούν να ισχύουν τα μέτρα για τον περιορισμό της πανδημίας.

ΣΤΗ ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ 13 Μαϊ 2021 | 20:49

Καλλιτεχνική κολύμβηση: Φινάλε με τρίτο μετάλλιο για την Ελλάδα στο Ευρωπαϊκό

Παρότι μετείχε μόλις σε τρία αγωνίσματα, η εθνική ομάδα καλλιτεχνικής κολύμβησης κατέγραψε στη Βουδαπέστη την καλύτερη παρουσία της σε Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα.