Γιουρόπα Λιγκ: Τι έκαναν ΠΑΟ, ΑΕΚ και ΠΑΟΚ στους αγώνες τους

Με μια νίκη, μια ισοπαλία και μια ήττα ολοκληρώθηκαν οι πρώτοι αγώνες των ομάδων μας για την πρόκριση στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ.

Μεγάλη νίκη με ανατροπή, με 3-1, που του δίνει προβάδισμα για πρόκριση στη φάση των ομίλων του Europa League πανηγύρισε ο ΠΑΟΚ στην Τούμπα επί της Έστερσουντ. Οι Σουηδοί άνοιξαν το σκορ στο 21ο λεπτό με εύστοχο πέναλτι του Νούρι, ο Λέο Μάτος ισοφάρισε στο 38΄ για τον «Δικέφαλο του Βορρά», για να πετύχει δύο ακόμη γκολ ο Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς (77΄ & 88΄). Η ρεβάνς έχει προγραμματιστεί για την ερχόμενη Πέμπτη (24/8) στη Σουηδία.

Ο Παναθηναϊκός το πίστεψε στο 2-0, αλλά η ισχυρή Μπιλμπάο σε 7 λεπτά το γύρισε και κέρδισε με 3-2 στην Λεωφόρο για το πρώτο ματς των πλέι οφ του Europa League.

Στο 29' ο Λουντ και στο 55' Καμπέσας έβαλαν φωτιά στην Λεωφόρο, αλλά μετά ήρθε η καταιγίδα της Μπιλμπάο... Στο 68' και στο 74' (πεν) ο Αντούριθ και νωρίτερα στο 71' ο Ντε Μάρκος έγραψαν την ιστορία του θρίλερ που έληξε με 2-3 και δυσκολεύει το έργο του ΠΑΟ στην Ισπανία.

Τέλος, η ΑΕΚ παρότι αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο για περισσότερο από μισή ώρα, κατάφερε να πάρει ισοπαλία 0-0 από τη Μπριζ στο «Γιαν Μπρεϊντέλ» και να διατηρήσει στο ακέραιο τις ελπίδες της για πρόκριση στους ομίλους του Europa League. Η αποβολή του Μάρκο Λιβάγια στο 58΄ έφερε σε πολύ δύσκολη θέση την ΑΕΚ, που όμως άντεξε και θα διεκδικήσει την πρόκριση την προσεχή Πέμπη (24/8) στο ΟΑΚΑ.

ΟΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ 29 Απρ 2021 | 22:44

Στον τελικό Κυπέλλου με ανατροπή ο ΠΑΟΚ: Νίκησε 2-1 την ΑΕΚ

Ο ΠΑΟΚ θα διεκδικήσει το Κύπελλο από τον Ολυμπιακό τον επόμενο μήνα.

ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ 25 Απρ 2021 | 21:50

Ασφαιροι στο 0-0 ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκός: Ζωντανός για Ευρώπη ο δικέφαλος

Αν για τον Παναθηναϊκό η ισοπαλία θα μπορούσε να θεωρηθεί... θετικό αποτέλεσμα, για τον ΠΑΟΚ το τελικό 0-0 και η απώλεια δύο βαθμών ασφαλώς δεν ήταν κολακευτικό αποτέλεσμα.

«ΜΙΛΗΣΕ» ΔΙΣ Ο ΜΠΡΟΥΜΑ 25 Απρ 2021 | 21:47

Ολυμπιακός - ΑΕΚ: 2-0 στο ντέρμπι του Καραϊσκάκη

Οι Πειραιώτες κατάφεραν να πάρουν τους τρεις βαθμούς από την Ένωση, με τέρματα του Μπρούμα στο 50΄ και στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΓΥΡΟΣ ΤΩΝ ΠΛΕΙ ΟΦ 21 Απρ 2021 | 23:47

Superleague: Άλωσε το "Βικελίδης" ο ΠΑΟΚ και έπιασε τον Άρη στη δεύτερη θέση - Γλίτωσε στο 92' η ΑΕΚ

Με συνταγή... Ολυμπιακού, ο ΠΑΟΚ επικράτησε 1-0 του Άρη στο "Κλεάνθης Βικελίδης" - Γλίτωσε στις καθυστερήσεις τον βαθμό της ισοπαλίας η ΑΕΚ κόντρα στον Παναθηναϊκό

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΑΡΗΣ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ 18 Απρ 2021 | 14:10

Superleague: ΠΑΟΚ - Ολυμπιακος το ντέρμπι της 4ης αγωνιστικής των Play Off - Σε ΟΑΚΑ και Λεωφόρο τα άλλα κρίσιμα ματς

Ντέρμπι γοήτρου στην Τούμπα, με τον Ολυμπιακό να έχει "καθαρίσει" το πρωτάθλημα και τον ΠΑΟΚ να μείνει ζωνταντός στο κυνήγι της δεύτερης θέσης

Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ 15 Απρ 2021 | 18:15

ΑΕΚ: Ο Βαγγέλης Αγγέλου ο νέος προπονητής της ομάδας

H ΚΑΕ ΑΕΚ ανακοίνωσε την έναρξη της συνεργασίας με τον προπονητή Βαγγέλη Αγγέλου

ΦΙΕΣΤΑ ΣΤΟ ΡΕΝΤΗ 14 Απρ 2021 | 21:37

Βόλεϊ: Σήκωσε το 30ό του πρωτάθλημα ο Ολυμπιακός

Με νίκη 3-0 επί του ΠΑΟΚ ο Ολυμπιακός πανηγύρισε την κατάκτηση του 30ού πρωταθλήματος στο βόλεϊ

ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΗΣ ΠΑΕ 13 Απρ 2021 | 16:45

Τα γενέθλια της ΑΕΚ: Η Ένωση συμπλήρωσε 97 χρόνια "ζωής"

H AEK γιορτάζει τα 97 χρόνια από την ίδρυσή της

ΤΑ ΣΕΝΑΡΙΑ 07 Μαϊ 2021 | 20:40

Champions League: Στον αέρα ο τελικός στην Κωνσταντινούπολη - Εκτός της ταξιδιωτικής λίστας της Βρετανίας η Τουρκία

Η νέα ταξιδιωτική λίστα της αγγλικής κυβέρνησης, που βάζει στο "κόκκινο" την Τουρκία, προκαλεί πρόβλημα στη διεξαγωγή του τελικού του Champions League στην Κωνσταντινούπολη

ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΩΝ ΕΙΔΙΚΩΝ 07 Μαϊ 2021 | 13:59

Πότε και πως ανοίγει ο αθλητισμός: H αναρτηση Αυγενάκη

Στην συνεδρίαση της Επιτροπής της Λοιμωξιωλόγων θα συζητηθεί και το πλάνο επανέναρξης του ερασιτεχνικού αθλητισμού.

ΤΟΝ ΧΤΥΠΗΣΕ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ 07 Μαϊ 2021 | 07:57

Ο πρώην παίκτης του Απόλλωνα, Κρίστιαν Ντ' Ούρσο ερευνάται για πιθανή ανθρωποκτονία

Ο Κρίστιαν Ντ' Ούρσο, πρώην παίκτης του Απόλλωνα Σμύρνης, ερευνάται για πιθανή ανθρωποκτονία μετά από τροχαίο δυστύχημα όπου παρέσυρε με το αυτοκίνητο του, τον φροντιστή της νυν ομάδας του, Τσιταντέλα.

ΑΓΩΝΙΣΤΗΚΕ ΤΡΑΥΜΑΤΙΑΣ 06 Μαϊ 2021 | 21:58

Πάλη: Τεράστια πρόκριση του Πιλίδη στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο [Βίντεο]

Ο Γιώργος Πιλίδης έγινε ο πρώτος αθλητής της ελευθέρας μετά τον Αλέξανδρο Μοτσάλιν, που θα συμμετάσχει σε Ολυμπιακούς Αγώνες

ΑΔΟΞΟ ΤΕΛΟΣ 06 Μαϊ 2021 | 21:29

Στέφανος Τσιτσιπάς: Αποκλεισμός - σοκ στο Open της Μαδρίτης

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς ηττήθηκε στα δύο σετ (7-6/4, 6-4) από τον Κάσπερ Ρουντ.