Follow us

"Γκάζια" Μελισσανίδη για τη δεύτερη σερί εντός έδρας ήττα: "Ντροπή σας, έχετε ξεφτιλίσει την ΑΕΚ"

Έντονη δυσαρέσκεια επικρατεί στη διοίκηση της ΑΕΚ μετά την ήττα από τον Παναιτωλικό με τον Δημήτρη Μελισσανίδη να κατσαδιάζει τους παίκτες.

Δημήτρης Μελισσανίδης

Η ΑΕΚ γνώρισε δεύτερη σερί εντός έδρας ήττα και πάλι με ανατροπή, αυτή τη φορά από τον Παναιτωλικό και το κλίμα έγινε ιδιαίτερα βαρύ στο εσωτερικό της ομάδας.

Μάλιστα, είναι χαρακτηριστικό ότι μετά το τέλος της αναμέτρησης ο διοικητικός ηγέτης της Ένωσης, Δημήτρης Μελισσανίδης ήταν σε έξαλλη κατάσταση κατεβαίνοντας στα αποδυτήρια της ομάδας για να εκφράσει τα παράπονά του στους παίκτες της ΑΕΚ για την εμφάνισή τους, μιλώντας με "σκληρή” γλώσσα.

Ο κύριος Μελισσανίδης έκανε έντονες παρατηρήσεις στους παίκτες της ΑΕΚ και τους έθεσε προ των ευθυνών τους μετά και τη νέα ήττα που συνοδεύτηκε από απογοητευτική εμφάνιση λέγοντάς τους μεταξύ άλλων πως: "Θα έπρεπε να ντρέπεστε γι’ αυτή την ήττα. Ντροπή σας. Έχετε ξεφτιλίσει την ΑΕΚ”.

Πηγή: novasports.gr

"Η ΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΛΗ ΦΥΣΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ" 17 Μαϊ 2022 | 08:33

Μανωλάς: "Καταρρέει πάντα στο Β’ ημίχρονο η ΑΕΚ, θα ήθελα να μάθω τα εργομετρικά"

Την αγωνιστική κατάρρευση της ΑΕΚ στο Β ημίχρονο σχολίασε ο Στέλιος Μανωλάς με ανάρτησή του στο Facebook, μιλώντας για πρόβλημα στη φυσική κατάσταση.

4-0 ΣΤΟ Α ΗΜΙΧΡΟΝΟ 13 Μαϊ 2022 | 08:43

Ρεάλ-Λεβάντε 6-0: Περίπατος και υποβιβασμός

Η Ρεάλ Μαδρίτης... σκόρπισε την ουραγό Λεβάντε με σκορ 6-0 σε αναμέτρηση για την 36η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

"ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΕΥΘΥΝΗ" 13 Μαϊ 2022 | 08:43

Η Κουρομπίλια στον τελικό του Champions League Γυναικών

Κορυφαία στιγμή για τη διαιτητική καριέρα της Χρυσούλας Κουρομπίλια.

ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ Η ΠΡΩΤΗ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ 13 Μαϊ 2022 | 08:35

ΑΕΚ: "Πρόταση στον Φαμπιάν"

Δημοσίευμα από το Μεξικό τονίζει ότι η Ένωση προχωράει στην απόκτηση του 32χρονου μεσοεπιθετικού.

40 ΠΟΝΤΟΙ ΚΑΙ ΕΝΤΕΚΑ ΡΙΜΠΑΟΥΝΤ 12 Μαϊ 2022 | 08:55

Σέλτικς-Μπακς 107-110: Φοβερός στη Βοστόνη ο Γιάννης [βίντεο]

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πήρε στις πλάτες του τους Μιλγουόκι Μπακς και τους οδήγησε στη νίκη 110-107 επί των Μπόστον Σέλτικς.

Ο ΤΡΙΤΟ ΓΡΗΓΟΡΟΤΕΡΟ ΧΑΤ ΤΡΙΚ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ PREMIER 12 Μαϊ 2022 | 08:45

Γουλβς- Μάντσεστερ Σίτι 1-5: Σόου με καρέ Ντε Μπρόινε και ολοταχώς για τίτλο

Τη διαφορά από τη Λίβερπουλ στο +3 διατήρησε ο εκπληκτικός Βέλγος και οι Πολίτες, δύο ματς πριν το τέλος της Premier League.

ΟΛΑ ΚΡΙΘΗΚΑΝ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ 12 Μαϊ 2022 | 08:45

Γιουβέντους-Ίντερ 2-4: Στους Νερατζούρι το Κύπελλο με Πέρισιτς

Σε έναν απίστευτο τελικό που κρίθηκε στην παράταση η Ίντερ νίκησε με 4-2 τη Γιουβέντους και πανηγύρισε το Κύπελλο Ιταλίας!

ΤΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ 11 Μαϊ 2022 | 08:41

Παναθηναϊκός: Χρειάζεται 5 βαθμούς. Μπορεί;

Ο Παναθηναϊκός με 5 βαθμούς στα τρία τελευταία ματς εξασφαλίζει και μαθηματικά την Ευρώπη. Εφικτό αλλά δύσκολο.

ΘΕΛΕΙ 2 ΒΑΘΜΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ "ΚΛΕΙΔΩΣΕΙ" ΤΗ 2Η ΘΕΣΗ 11 Μαϊ 2022 | 08:32

Μπαρτσελόνα-Θέλτα 3-1: Ντεμπελέ σέρβιρε, Ομπαμεγιάνγκ εκτελούσε

Η Μπαρτσελόνα τιμώρησε με κυνισμό κάθε λάθος στην άμυνα της Θέλτα, νίκησε 3-1 και χρειάζεται 2 βαθμούς στα εναπομείναντα ματς για να "κλειδώσει" τη δεύτερη θέση στην La Liga.

Ο ΓΙΟΥΡΓΚΕΝ ΚΛΟΠ ΕΚΑΝΕ ROTATION 11 Μαϊ 2022 | 08:29

Άστον Βίλα – Λίβερπουλ 1-2: Απέδρασε και ελπίζει ακόμα για τον τίτλο

Η Λίβερπουλ με Τσιμίκα έκανε ανατροπή στην έδρα της Βίλα και δεν τα παρατά στη μάχη του τίτλου της Πρέμιερ Λιγκ.

ΕΠΕΣΕ Η ΑΥΛΑΙΑ ΣΤΗΝ 76Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 09 Μαϊ 2022 | 08:39

Βαθμολογία Super League: Κερδισμένος ο Παναθηναϊκός, στο +2 από ΑΕΚ και Άρη

Με το "διπλό" του Ολυμπιακού στο "Κλ. Βικελίδης" έπεσε η αυλαία στην 7η αγωνιστική των playoffs, από την οποία βγήκε κερδισμένος ο Παναθηναϊκός.

ΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΟΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΚΙΝΗΤΡΟ 09 Μαϊ 2022 | 08:25

Άρης-Ολυμπιακός 0-1: Νίκη με καλή απόδοση και με "πειραματική" ενδεκάδα

Πολύ καλός ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε 1-0 του Άρη στη Θεσσαλονίκη με γκολ του Τικίνιο και έβαλε σε μπελάδες τον Άρη.

ΜΕ "ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΗ" ΕΝΔΕΚΑΔΑ Η ΡΕΑΛ 09 Μαϊ 2022 | 08:25

Ατλέτικο Μαδρίτης-Ρεάλ Μαδρίτης 1-0: "Αφεντικό" απέναντι στους παγκίτες της Βασίλισσας

Η Ατλέτικο Μαδρίτης μετά από 8 ανεπιτυχή αποτελέσματα με τη συμπολίτισσα, νίκησε 1-0 την "αλλαγμένη" Βασίλισσα και ξέφυγε με 6 βαθμούς από την 5η Μπέτις.