Ινφαντίνο: «Το VAR θα αποκτήσει αυτοματοποιημένο οφσάιντ»

Στην αποκάλυψη ότι το VAR θα εξελιχθεί αποκτώντας ένα αυτοματοποιημένο σύστημα οφσάιντ προχώρησε ο Τζιάνι Ινφαντίνο σε δηλώσεις του.

«Το VAR κάνει το ποδόσφαιρο πιο δίκαιο και καθαρό κι ας πρέπει να περιμένουμε 1-2 λεπτά, για να αλλάξει μία απόφαση που πάρθηκε σωστά ή λάθος», ανέφερε ο πρόεδρος της FIFA και συνέχισε: «Φυσικά το VAR θα βελτιωθεί, θα αναπτυχθεί και θα αποκτήσει αυτοματοποιημένο οφσάιντ, γιατί είναι κάτι που μπορεί να μας το προσφέρει η τεχνολογία, σήμερα ή αύριο. Το οφσάιντ και το χέρι είναι οι δύο καταστάσεις που πρέπει να αναλύουμε συνεχώς για το αν και πώς μπορούμε να βελτιώσουμε. Είναι δύο δύσκολα θέματα», κατέληξε.

ΔΙΝΟΥΝ ΜΑΧΗ 18 Οκτ 2021 | 19:43

Σοκ στο ποδόσφαιρο: Διαγνώστηκαν με καρκίνο οι τερματοφύλακες της Νόργουιτς και της Σερκλ Μπριζ

Ο 20χρονος γκολκίπερ της Νόργουιτς, Νταν Μπάρντεν, διαγνώστηκε με καρκίνο στα γεννητικά όργανα, ενώ αυτός της Σερκλ Μπριζ, Μιγκέλ Βαν Ντάμε, θα παλέψει για πέμπτη φορά με τη λευχαιμία

ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ ΜΕ ΦΥΛΑΚΙΣΗ ΠΕΝΤΕ ΕΤΩΝ 18 Οκτ 2021 | 11:38

Γαλλία: Την Τετάρτη η δίκη του Μπενζεμά

Την ερχόμενη Τετάρτη θα πραγματοποιηθεί η δίκη του Καρίμ Μπενζεμά, για τον εκβιασμό του Ματιέ Βαλμπουενά.

ΘΕΤΙΚΗ Η ΠΡΩΤΗ ΕΙΚΟΝΑ 18 Οκτ 2021 | 11:38

Ο τολμών νικά και η ΑΕΚ χαμογελά

Ο Αργύρης Γιαννίκης παραξένεψε άπαντες με τις επιλογές του, όμως δεν δίστασε να προβεί σε ριζοσπαστικές αλλαγές και η ΑΕΚ να πάρει πράγματα απ' αυτές.

18 Οκτ 2021 | 10:09

Τένις: Στην έβδομη θέση η Μαρία Σάκκαρη

Στην πρώτη δεκάδα της παγκόσμιας κατάταξης παραμένει η Μαρία Σάκκαρη. Η Ελληνίδα τενίστρια κέρδισε δύο ακόμη θέσεις και είναι πλέον στην έβδομη θέση της λίστας,

ΔΙΕΚΟΠΗΚΕ Ο ΑΓΩΝΑΣ 17 Οκτ 2021 | 20:19

Σλοβακία: Ξύλο και τραυματίες στον αγώνα της Σπαρτάκ με τη Σλόβαν - Οπαδοί μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο

Οι οπαδοί των δύο ομάδων της Σλοβακίας περίπου 15 λεπτά μετά την έναρξη του αγώνα, εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο

ΣΤΟ ΝΑΙΜΕΓΚΕΝ-ΦΙΤΕΣΕ 17 Οκτ 2021 | 20:14
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΜΑΤΣ 17 Οκτ 2021 | 19:33

ΠΑΟΚ-Βόλος 4-4: Ο εφησυχασμός των 4 γκολ, έφερε την ισοπαλία

Ο ΠΑΟΚ κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο και δέχτηκε το πρώτο γκολ έφτασε στο 4-1, αλλά στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τρία γκολ.

17 Οκτ 2021 | 16:11

Μπαρτσελόνα: Ο Πικέ διοργάνωσε το "Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Μπαλονιού" [βίντεο]

Ο αρχηγός της Μπαρτσελονα Ζεράρ Πικέ διοργάνωσε στην Ισπανία το Πρώτο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Μπαλονιού

ΝΙΚΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΤΟΥ ΦΑΒΟΡΙ 16 Οκτ 2021 | 23:07

Υδατοσφαίριση - Παγκόσμιο νέων γυναικών: Ήττα για την Εθνική στον τελικό

Το ασημένιο μετάλλιο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα U20 κατέκτησε η Ελλάδα, που έχασε στον τελικό της διοργάνωσης με 10-5 από την Ισπανία.

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΥΝΕΒΗ 16 Οκτ 2021 | 22:58

Ο "Μπάλλος" χτύπησε και τον Άρη: Τεράστα καταστροφή στο προπονητικό κέντρο της ομάδας [Εικόνες]

Τουλάχιστον για ένα μήνα δεν θα μπορούν να χρησιμοποιήσουν το κέντρο οι παίκτες

ΤΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ Ο ΡΟΛΟΣ 16 Οκτ 2021 | 18:45

Εθνική Ελλάδος: Νέος team manager ο Νίκος Ζήσης

O Νίκος Ζήσης είναι ο "εκλεκτός" της Ομοσπονδίας για τη θέση του team manager της "επίσημης αγαπημένης"

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΓΚΟΛ ΑΠΟ ΣΑΛΑΧ 16 Οκτ 2021 | 18:35

Γουότφορντ-Λίβερπουλ 0-5: "Καθάρισε" με Σαλάχ και Φιρμίνο

Σαν… σίφουνας πέρασε από την έδρα της Γουότφορντ η Λίβερπουλ, που νίκησε 5-0. Το 100ο του γκολ πέτυχε ο Μανέ, σπουδαία εμφάνιση για Μανέ- Φιρμίνο.

ΕΠΙΣΗΜΑ ΝΕΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ 16 Οκτ 2021 | 12:40

Εθνική Ελλάδος: Νέος προπονητής της "επίσημης αγαπημένης" ο Σωτήρης Μανωλόπουλος