Ήττα για Τσιτσιπά στα προημιτελικά του τουρνουά στο Αμβούργο

Αν και ξεκίνησε εντυπωσιακά κερδίζοντας τα πρώτα πέντε γκέιμ του αγώνα, ο Στέφανος Τσιτσιπάς ηττήθηκε τελικά από τον Φίλιπ Κραϊνοβιτς

1

Αν και ξεκίνησε εντυπωσιακά κερδίζοντας τα πρώτα πέντε γκέιμ του αγώνα, ο Στέφανος Τσιτσιπάς ηττήθηκε τελικά από τον Φίλιπ Κραϊνοβιτς στο τουρνουά του Αμβούργου και δεν κατάφερε να πάρει το εισιτήριο για τα ημιτελικά.

Ο Ελληνας τενίστας κέρδισε το πρώτο σετ με 6-3, αλλά στη συνέχεια ο 29χρονος Σέρβος (Νο 44 στην παγκόσμια κατάταξη) πήρε τον έλεγχο του αγώνα και κατέκτησε τα δύο επόμενα σετ (6-1, 6-3), παίρνοντας τη νίκη και την πρόκριση στους "4", όπου θα αντιμετωπίσει τον συμπατριώτη του Λάσλο Τζέρε.

Ο Τσιτσιπάς φεύγει από το Αμβούργο χωρίς να μπορέσει να επιστρέψει στις επιτυχίες, μετά τον πρόωρο αποκλεισμό του από το Γουίμπλεντον, και στρέφει πλέον το ενδιαφέρον του στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο.

ΤΙ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ 29 Ιουλ 2021 | 21:06

Ολυμπιακοί Αγώνες: "Ιαπωνία, απέτυχες - Η χειρότερη διοργάνωση" - Ξέσπασμα από τον γυμναστή του Στέφανου Τσιτσιπά

Ο γυμναστής του Στέφανου Τσιτσιπά, Χρήστος Φιωτάκης, αναφέρθηκε στον τρόπο που οργανώθηκαν οι Ολυμπιακοί Αγώνες στο Τόκιο.

ΕΧΑΣΑΝ ΜΕ 2-1 29 Ιουλ 2021 | 13:06

Ολυμπιακοί Αγώνες 2020: Ήττα για Σάκκαρη και Τσιτσιπά - Τους έκοψαν τον δρόμο οι Αυστραλοί

Ήττα με 2-1 και τέλος στη συμμετοχή των Σάκκαρη - Τσιτσιπά στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο.

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΙ ΣΤΗΝ ΠΡΕΜΙΕΡΑ 28 Ιουλ 2021 | 18:12

Σάκκαρη-Τσιτσιπάς: Την Πέμπτη στις 12 το μεσημέρι η μάχη του προημιτελικού

Σάκκαρη και Τσιτσιπάς θα αντιμετωπίσουν στους Ολυμπιακούς Αγώνες το δίδυμο από την Αυστραλία, Μπάρτι και Πιρς.

28 Ιουλ 2021 | 13:19

Ολυμπιακοί Αγώνες: Μεγάλη πρόκριση στους "8" του μεικτού διπλού για Τσιτσιπά και Σάκκαρη

Με το δεξί ο Στέφανος Τσιτσιπάς και η Μαρία Σάκκαρη στο μεικτό διπλό των Ολυμπιακών Αγώνων του Τόκιο, όπου πέτυχαν μεγάλη και εύκολη νίκη.

ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΔΙΔΥΜΟ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΤΑΜΠΛΟ 28 Ιουλ 2021 | 12:04

Ολυμπιακοί αγώνες - Τένις: LIVE η κόντρα Σάκκαρη - Τσιτσιπά με Νταμπρόφσκι - Αλιασίμ

Η Μαρία Σάκκαρη και ο Στέφανος Τσιτσιπάς αγωνίζονται στο μεικτό διπλό των Ολυμπιακών Αγώνων.

2-1 ΣΕΤ 28 Ιουλ 2021 | 07:51

Ολυμπιακοί Αγώνες: Ήττα του Στέφανου Τσιτσιπά μετά από ματς θρίλερ και τραυματισμό

Έχασε τη μάχη για τους 16 ο Στέφανος Τσιτσιπάς - Τραυματίστηκε στο τέλος του 2ου σετ.

ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΤΗΣ ΙΑΠΩΝΙΑΣ 27 Ιουλ 2021 | 10:40

Ολυμπιακοί αγώνες: Αποκλεισμός - σοκ για την τενίστρια Ναόμι Οσάκα

Η υπ' αριθμόν 2 τενίστρια στον κόσμο, έχασε από την υπ αριθμόν 42, Μαρκέτα Βοντρούσοβα, από την Τσεχία.

27 Ιουλ 2021 | 09:14

Ολυμπιακοί Αγώνες 2020: Πάλεψε αλλά έχασε με 2-1 σετ η Μαρία Σάκκαρη

Δεν κατάφερε να πάρει την πρόκριση για τα ημιτελικά η Μαρία Σάκκαρη.

ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΔΙΔΥΜΟ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΤΑΜΠΛΟ 27 Ιουλ 2021 | 08:15

Ολυμπιακοί αγώνες -Τένις: Κόντρα σε καναδικό δίδυμο οι Σάκκαρη και Τσιτσιπάς

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς και η Μαρία Σάκκαρη θα αγωνιστούν και στο μεικτό διπλό των Ολυμπιακών Αγώνων.

ΣΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ ΤΗΣ ΕΡΤ 27 Ιουλ 2021 | 07:30

Οι πρώτες δηλώσεις του Στέφανου Τσιτσιπά: Μεγάλη τιμή που μπορώ να εκπροσωπώ τα ελληνικά χρώματα [βίντεο]

Οι δηλώσεις του Στέφανου Τσιτσιπά μετά την πρόκριση του στον 3ο γύρο του Ολυμπιακού τουρνουά τένις.

ΜΕΣΤΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ 27 Ιουλ 2021 | 06:53

Ολυμπιακοί Αγώνες - Στέφανος Τσιτσιπάς: Ο Έλληνας τενίστας διέλυσε τον Αμερικανό και προκρίθηκε στους "16" [βίντεο]

Δίχως να συναντήσει το παραμικρό πρόβλημα, ο Στέφανος Τσιτσιπάς επικράτησε του Φράνσις Τιαφόε με 2-0 σετ (6-3, 6-4) και πήρε εύκολα την πρόκριση για τους "16".

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ 25 Ιουλ 2021 | 13:41

Ολυμπιακοί αγώνες: Ζορίστηκε αλλά προκρίθηκε ο Στέφανος Τσιτσιπάς (Βίντεο)

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς νίκησε 2-1 σετ τον Φίλιπ Κολσράιμπερ, στον πρώτο γύρο του Ολυμπιακού τουρνουά

ΤΟΚΙΟ 2020 24 Ιουλ 2021 | 13:26

Ολυμπιακοί Αγώνες: Νίκη της Σάκκαρη στην πρεμιέρα - "Κάθε αγώνας θα είναι μια μάχη"

Δεν υπάρχει εύκολη αντίπαλος στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο, τόνισε η Ελληνίδα πρωταθλήτρια του τένις μετά την πρόκρισή της στον δεύτερο γύρο.