Και στο θρίλερ νικητές ήταν οι "δράκοι"

Η Πόρτο θα δηλώσει παρούσα για άλλη μια φορά σε προημιτελική φάση Champions League, καθώς νίκησε τη Ρόμα στο «Ντραγκάο» με 3-1 στην παράταση.

Η Πόρτο θα δηλώσει παρούσα για άλλη μια φορά σε προημιτελική φάση Champions League, καθώς νίκησε τη Ρόμα στο «Ντραγκάο» με 3-1 στην παράταση, με το γκολ της πρόκρισης να έρχεται από τα 11 μέτρα και αφού προηγουμένως έγινε χρήση του VAR, ακριβώς όπως και στον αγώνα, στο «Παρκ ντε Πρενς»!

Οι «Δράκοι» προηγήθηκαν στο 26ο λεπτό με τον Τικίνιο, αλλά οι «τζαλορόσι» έφτασαν στην ισοφάριση στο 37΄ με πέναλτι του Ντε Ρόσι.

Οι γηπεδούχοι, όμως, ανέκτησαν το προβάδισμα νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 53΄, από σέντρα του Κορόνα ο Μαρεγκά έγραψε το 2-1, που δεν άλλαξε στον εναπομείναντα χρόνο και το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση.

Στο έξτρα ημίωρο ο Τζέκο είχε μια καλή ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 112΄ αλλά την έχασε και η Ρόμα το πλήρωσε με την πρόκριση, καθώς στο 116΄ ο Τσακίρ καταλόγισε πέναλτι, μετά τη χρήση του βίντεο, σε τράβηγμα του Φλορέντσι στον Φερνάντο Σάντος και ο Άλεξ Τέλες νίκησε τον Όλσεν για το τελικό 3-1, με την Πόρτο να αποκλείει τη Ρόμα στο Champions League για τρίτη φορά στην Ιστορία της.

Πηγή, φωτό: ΑΠΕ - ΜΠΕ

ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΝΗΛΙΚΗ 30 Δεκ 2021 | 13:33

Ανατροπή: 28χρονη Ρομά η νεκρή κοπέλα που παρέμενε στα αζήτητα μετά το τροχαίο στον Ασπρόπυργο

Φρικτό αποδείχθηκε το τέλος για τη νεαρή Ρομά, η οποία παρασύρθηκε από διερχόμενα οχήματα στη Νέα Εθνική Οδό Αθηνών - Κορίνθου στο ύψος του Ασπροπύργου.

ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΕΙ ΤΙΣ ΑΡΧΕΣ 28 Δεκ 2021 | 13:08

Συνελήφθη αστυνομικός που πυροβολούσε χωρίς λόγο στον Γέρακα κοντά σε καταυλισμό Ρομά

Με δύο άτομα που είχαν απασχολήσει στο παρελθόν τις αρχές ήταν αστυνομικός ο οποίος συνελήφθη να πυροβολεί κοντά σε καταυλισμό Ρομά.

ΑΠΟ ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΙΤΙΑ 27 Δεκ 2021 | 10:00

Φωτιά σε καταυλισμό Ρομά στην Παιανία - Ορατός από το Κορωπί ο καπνός

Φωτιά από άγνωστη αιτία ξέσπασε σε καταυλισμό Ρομά στην Παιανία.

ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΑΣ 20 Δεκ 2021 | 12:00

Απίστευτη καταδίωξη με πυροβολισμούς στην Εθνική: Πετούσαν στον δρόμο την ηρωίνη οι Ρομά - Ενας τραυματίας

Καταδίωξη οχήματος με δύο κακοποιούς που μετέφεραν ηρωίνη - Τραυματίστηκε ελαφρά ο ένας από πυρά αστυνομικών.

ΤΙ ΚΑΤΑΣΧΕΘΗΚΕ 18 Δεκ 2021 | 10:19

Δυτική Αττική: ''Πόλεμος'' ανάμεσα σε συμμορίες Ρομά - Έφοδοι της ΕΛ.ΑΣ μετά το βίντεο με τους πυροβολισμούς

H αστυνομία πραγματοποίησε σειρά επιχειρήσεων, σε Ζεφύρι και Άνω Λιόσια, προχωρώντας σε συνολικά 8 συλλήψεις.

ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΑΝΕΒΗΚΕ ΣΤΟ TIK TOK 17 Δεκ 2021 | 20:49

Ζεφύρι: Νέο βίντεο ντοκουμέντο - Ανήλικοι κρατούν όπλα και πυροβολούν από μπαλκόνι

Νέο βίντεο ντοκουμέντο από τους πυροβολισμούς στο Ζεφύρι που κινητοποίησαν την ΕΛΑΣ και οδήγησαν σε μεγάλη αστυνομική επιχείρηση

ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ ΚΑΙ Η ΕΚΑΜ 17 Δεκ 2021 | 09:59

Μεγάλη αστυνομική επιχείρηση στο Ζεφύρι μετά το σόου με τα περίστροφα των Ρομά - Οκτώ συλλήψεις

Σε εξέλιξη βρίσκεται μεγάλη επιχείρηση της αστυνομίας στο Ζεφύρι μετά τους δεκάδες πυροβολισμούς στα Άνω Λιόσια και τα βίντεο στα social media. Πέντε συλλήψεις.

17 Ιαν 2022 | 08:42

Αθλέτικ Μπιλμπάο-Ρεάλ Μαδρίτης 0-2: Βασίλισσα και στο Super Cup

H Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε 2-0 την Αθλέτικ Μπιλμπάο και κατέκτησε για 12η φορά στην ιστορία της το Super Cup Ισπανίας.

17 Ιαν 2022 | 08:35

Australian Open: Δύσκολη πρόκριση για τη Μαρία Σάκκαρη

Η Μαρία Σάκκαρη δυσκολεύτηκε κόντρα στην Τατιάνα Μαρία, όμως τελικά κατάφερε να πάρει την πρόκριση για τον δεύτερο γύρο του αυστραλιανού όπεν.

ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ 17 Ιαν 2022 | 08:29

"Γκάζια" Μελισσανίδη για τη δεύτερη σερί εντός έδρας ήττα: "Ντροπή σας, έχετε ξεφτιλίσει την ΑΕΚ"

Έντονη δυσαρέσκεια επικρατεί στη διοίκηση της ΑΕΚ μετά την ήττα από τον Παναιτωλικό με τον Δημήτρη Μελισσανίδη να κατσαδιάζει τους παίκτες.

18Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΣ SUPER LEAGUE 16 Ιαν 2022 | 22:28

Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: "Λευκή" ισοπαλία στη Λεωφόρο - Έμειναν στο 0-0

Πιο κινητικός ο Παναθηναϊκός, "όπλο" η άμυνα για τον Ολυμπιακό.

ΑΝΑΧΩΡΗΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ 16 Ιαν 2022 | 16:30

Νόβακ Τζόκοβιτς: Μετά την απέλαση από την Αυστραλία πετάει... Ντουμπάι για να ξεκουραστεί [Βίντεο]

Ο κορυφαίος τενίστας αναχώρησε το μεσημέρι της Κυριακής για Ντουμπάι.

ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΣΤΟ INSTAGRAM 16 Ιαν 2022 | 13:31

"Τα γυρίζει" ο Σεμέδο: Διαστρεβλώθηκαν οι δηλώσεις μου - Δεν μου επιτέθηκαν από τον Ολυμπιακό

Στροφή 180 μοιρών από τον Σεμέδο - Τι είπε για την επίθεση που δέχτηκε έξω από το σπίτι του.