H ανώτερη Κροατία συνέτριψε την Εθνική μας με 4-1

Η Εθνική ομάδα αναμετρήθηκε με την Κροατία στο "Μάξιμιρ" του Ζάγκρεμπ για τον πρώτο αγώνα μπαράζ για πρόκριση στο Μουντιάλ του 2018

Η Ελλάδα έχασε με... κάτω τα χέρια και κάκιστη εμφάνιση με 4-1 από την Κροατία.

Πλέον, έχει πολύ δύσκολο έργο ενόψει της ρεβάνς της Κυριακής στο Καραϊσκάκη καθώς χρειάζεται ένα καθαρό σκορ νίκης με 3-0 προκειμένου να προκριθεί.

Κακά τα ψέματα, η -ανώτερη- Κροατία είναι με το... ενάμιση πόδι στο Μουντιάλ της Ρωσίας, η Ελλάδα ελπίζει μόνο σε θαύμα πλέον.

Τα γκολ: 1-0 (13' πέν. Μόντριτς) 2-0 (19' Κάλινιτς) 2-1 (30' Παπασταθόπουλος) 3-1 (33' Πέρισιτς) 4-1 (49' Κράμαριτς)

ΣΤΟΝ ΑΝΤ1 24 Ιαν 2022 | 22:16

Βίντεο ντοκουμέντο: Γνωστός Έλληνας μπασκετμπολίστας "πιάστηκε" να κλέβει συμπαίκτες του

Ο δημοφιλής στον χώρο του μπάσκετ παίκτης συνελήφθη από κάμερα να κλέβει χρηματικό ποσό από ρούχα συμπαικτών του

ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ 24 Ιαν 2022 | 21:23

ΑΕΚ: Εγκλωβίστηκαν στα Σπάτα ο Γιαννίκης και οι συνεργάτες του - Χωρίς ρεύμα το προπονητικό κέντρο

Ο Αργύρης Γιαννίκης και άλλα εννέα μέλη του ποδοσφαιρικού τμήματος της ΑΕΚ είναι υποχρεωμένοι να κοιμηθούν στο προπονητικό στα Σπάτα

ΕΝΑΣ ΑΚΟΜΗ ΑΘΛΟΣ 24 Ιαν 2022 | 17:28

"Ζωντανός" ο Τσιτσιπάς: Μεγάλη ανατροπή και πρόκριση στους "8" του Australian Open

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς δήλωσε παρών στο πιο κρίσιμο σημείο και με μία απίθανη ανατροπή συνεχίζει στο Αυστραλιανό Όπεν

ΤΙ ΔΗΛΩΣΕ 23 Ιαν 2022 | 09:30

Australian Open: Απογοητευμένη η Σάκκαρη από τον αποκλεισμό της

Η Μαρία Σάκκαρη δεν έκρυψε την απογοήτευσή της για τον αποκλεισμό της από τη συνέχεια του αυστραλιανού όπεν.

ΝΙΚΗΣΕ 3-1 ΣΕΤ ΤΟΝ ΜΕΝΟΥΑ ΠΕΡ 22 Ιαν 2022 | 11:04

Australian Open: Ίδρωσε αλλά προκρίθηκε ο Τσιτσιπάς [βίντεο]

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς νίκησε 3-1 σετ τον Μενουά Περ και πήρε την πρόκριση για τον επόμενο γύρο του αυστραλιανού όπεν.

21 Ιαν 2022 | 21:36

Κορονοϊός: Διασωληνωμένος ο παλαίμαχος άσος του Ολυμπιακού, Βασίλης Μποτίνος

Ο Βασίλης Μποτίνος εισήχθη στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας του νοσοκομείου της Νίκαιας

ΣΤΟ 105+1 21 Ιαν 2022 | 09:47

Πρόκριση θρίλερ για την Μπιλμπάο επί της Μπαρτσελόνα

Μεγάλη νίκη πρόκριση στην παράταση για την Αθλέτικ Μπιλμπάο επί της Μπαρτσελόνα στο Σαν Μαμές με 3-2.

"ΠΡΟΣΦΕΡΘΗΚΑΝ" ΟΙ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΟΙ 21 Ιαν 2022 | 09:45

Μακάμπι-Ολυμπιακός 84-69: "Χάθηκε" και πάλι εκτός έδρας

Η Μακάμπι νίκησε τον Ολυμπιακό ύστερα από 8 συνεχόμενες ήττες.

ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΙΕΡΑ ΤΗΣ 21 Ιαν 2022 | 09:38

Σάκκαρη: Άνετη πρόκριση στις "16"

Η Μαρία Σάκκαρη νίκησε με 6-4, 6-1 την Βερόνικα Κουντερμέτοβα και προκρίθηκε στη φάση των "16" του Australian Open.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ 20 Ιαν 2022 | 21:34

Ολυμπιακός: Στη 15η θέση παγκοσμίως για το 2021, σύμφωνα με την IFFHS

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Ολυμπιακός σκαρφάλωσε 13 (!) ολόκληρες θέσεις από το 2020, όταν τότε η IFFHS τον τοποθετούσε στην 28η θέση.

ΑΝΕΤΗ ΝΙΚΗ 20 Ιαν 2022 | 10:14

Australian Open: Πέρασε στον επόμενο γύρο ο Τσιτσιπάς

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς νίκησε 3-1 σετ τον Σεμπαστιάν Μπαές και πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του Αυστραλιανού Οπεν.

"ΣΟΒΑΡΕΥΕΙ" ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΟΣ 20 Ιαν 2022 | 09:24

Η ΑΕΚ για τις δηλώσεις Λουτσέσκου: Αντιδράσεις επικοινωνιακού τύπου και προφανούς σκοπιμότητας

Η ΑΕΚ δεν θα μπει στην διαδικασία ν΄ασχοληθεί με τις δηλώσεις που έκανε ο Ράζβαν Λουτσέσκου μετά το τέλος του ματς.

ΣΤΟΥΣ 27 ΠΟΝΤΟΥΣ Ο ΚΡΙΣ ΜΙΝΤΛΕΤΟΝ 20 Ιαν 2022 | 09:21

Μπακς-Γκρίζλις 126-114: Σπουδαία εμφάνιση από τον Γιάννη

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να σημειώνει double double, οι Μιλγουόκι Μπακς νίκησαν 126-114 τους Μέμφις Γκρίζλις, εντός έδρας.