Κύπελλο Ελλάδος: ΠΑΟΚ και Ατρόμητος με το προβάδισμα πρόκρισης

Ο ΠΑΟΚ κέρδισε 0-3 στην Κρήτη και ο Ατρόμητος με το ίδιο σκορ στον Βόλ

Ο ΠΑΟΚ έδειξε... αγριεμένος στο Κύπελλο, μετά την βαριά ήττα από τον Αρη στο Χαριλάου.

Έχοντας έναν φοβερό Μίσιτς (τρεις ασίστ), ο ΠΑΟΚ πέρασε… αέρα από το Ηράκλειο με 0-3, επικρατώντας άνετα του ΟΦΗ, μετέτρεψε σε τυπική διαδικασία τη ρεβάνς και πάει αγριεμένος στο ντέρμπι με την ΑΕΚ την Κυριακή στην Τούμπα. Εξαιρετικός ο Μίσιτς, ο οποίος χρησιμοποιήθηκε για σχεδόν ένα ημίχρονο σε θέση δεκαριού (προτού επιστρέψει στα στη γνώριμη του θέση) και μοίρασε τρεις ασίστ. Η πρώτη στο 24’ με μπαλιά-τρύπα για τον Λημνιό, που άνοιξε το σκορ με πλασέ, ενώ στο 32’ έδωσε στο πιάτο το γκολ για τον Μπίσεσβαρ. Στο 63’ με κάθετη έβγαλε τον Άκπομ σε θέση βολή και ο Άγγλος «τελείωσε» το ματς. Δίνοντας τη δυνατότητα στους Θεσσαλονικείς να κρατήσουν δυνάμεις για το προσεχές ματς με τον «δικέφαλο» της Αθήνας.

Μεγάλο βήμα πρόκρισης από τον Ατρόμητο που πέρασε από τον Βόλο επικρατώντας με 3-0 της τοπικής ομάδας στο πρώτο ματς για τους «16» του Κυπέλλου Ελλάδος. Η ομάδα του Σάββα Παντελίδη αξιοποίησε στο έπακρο τις ευκαιρίες που δημιούργησε, κόντρα στην ομάδα της Μαγνησίας που είχε την κατοχή και τον έλεγχο στο μεγαλύτερο μέρος του ματς, αλλά έπεσε πάνω σε σεμιναριακή άμυνα από τους Περιστεριώτες. Δύο γκολ από τον Βέλλιο και ένα από τον Γούτα στο σπουδαίο διπλό του Ατρομήτου, με την ομάδα του Γκαγιέγο που έκανε το ντεμπούτο του στον πάγκο της ομάδας της Μαγνησίας να έχει πλέον βουνό να ανέβει στη ρεβάνς της Τρίτης.

ΑΝΩΤΕΡΟΙ ΟΙ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΙ 24 Ιουν 2020 | 23:40
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΡΑΤΑΣΗ 24 Ιουν 2020 | 21:59

Άρης - ΑΕΚ: Στον τελικό του Κυπέλλου η "Ένωση" με ηγέτη και "σωτήρα" τον Μάρκο Λιβάγια [Βίντεο]

Δραματική εξέλιξη στον ημιτελικό - Έχασε την πρόκριση ο Άρης παρότι προηγήθηκε 2-0 στις καθυστερήσεις του 90λεπτου

ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 2019-20 24 Ιουν 2020 | 16:38

Ημιτελικοί απόψε στο Κύπελλο Ελλάδας: Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ και Άρης - ΑΕΚ

Απόψε θα γίνουν γνωστές οι δύο ομάδες που θα διεκδικήσουν το Κύπελλο Ελλάδας

ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ 19 Ιουν 2020 | 19:41

Οριστικό: Χωρίς φιλάθλους στις κερκίδες οι ρεβάνς των ημιτελικών του Κυπέλλου Ελλάδος

Η ΕΠΟ δεν θα καταθέσει αίτημα για παρουσία φιλάθλων στα ματς Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ και Άρης - ΑΕΚ

ΤΙ ΕΧΕΙ ΖΗΤΗΣΕΙ Η ΕΠΟ 18 Ιουν 2020 | 15:21

Οριστικό: Στις 6 Ιουλίου η εκδίκαση στο CAS της πολυιδιοκτησίας των ΠΑΕ ΠΑΟΚ και Ξάνθης

Η ΕΠΟ έχει ζήτησε από το CAS να βγει η απόφαση έως τις 19 Ιουλίου

ΝΩΘΡΟΙ ΟΙ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΙ 07 Ιουν 2020 | 21:59

ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός: "Ρουκέτα" τίτλου από τον Ελ Αραμπί - Αγκαλιά με το πρωτάθλημα οι "ερυθρόλευκοι"

Οι Πειραιώτες για δεύτερη φορά φέτος φεύγουν νικητές από την Τούμπα, με το ίδιο σκορ (0-1)

ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ 07 Ιουν 2020 | 19:42
ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΓΥΡΟΣ 01 Ιουλ 2020 | 23:39

Superleague: "Αστεράτο" διπλό για την ΑΕΚ στην Τούμπα - Νίκησε και τον ΟΦΗ ο πρωταθλητής Ολυμπιακός

Προβάδισμα για τη δεύτερη θέση πήρε η "Ένωση" έναντι του ΠΑΟΚ - Πρώτη νίκη για ΠΑΟ στα πλέι οφ, 2-0 τον Άρη

ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ 42 ΕΤΩΝ 01 Ιουλ 2020 | 19:14

Πένθος στην οικογένεια του ελληνικού ποδοσφαίρου: Πέθανε ο αναλυτής της εθνικής ομάδας, Σταμάτης Αντωνίου

Ο γυμναστής της εθνικής, Γρηγόρης Μπιζάς έγραψε για τον θάνατο του συνεργάτη και φίλου του: "Έφυγες νωρίς αγοράκι μου και βιαστικά.

ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΟΥ ΚΟΛΟΡΑΝΤΟ 30 Ιουν 2020 | 20:35

Εντυπωσιακή και στην προπόνηση η Κατερίνα Στεφανίδη - Κρεμάστηκε σε κουτάλα εκσκαφέα [Βίντεο]

"Παντού υπάρχουν ευκαιρίες για λίγη προπόνηση", έγραψε η ίδια στα social media.

ΑΝΑΝΕΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΡΟΣΤΕΡ 30 Ιουν 2020 | 19:28
ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΗΝ ΑΧΜΑΤ ΓΚΡΟΖΝΙ 30 Ιουν 2020 | 19:20

ΑΕΚ: Πλήρωσε τη ρήτρα και αγόρασε τον Νταμιάν Σιμάνσκι

Ο 25χρονος μέσος υπέγραψε στο ξενοδοχείο που διαμένει η αποστολή για το ματς με τον ΠΑΟΚ

ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ 28 Ιουν 2020 | 23:31

Πρωταθλητής για 45η φορά στην ιστορία του ο Ολυμπιακός μετά το 1 - 2 με την ΑΕΚ

Με τη νίκη του αυτή, ο Ολυμπιακός κατέκτησε και μαθηματικά τον τίτλο του πρωταθλητή στη Superleague.