Follow us

Κύπελλο Ελλάδος: Σπουδαία πρόκριση της Λαμίας απέναντι στον Άρη - Ήρωας ο τερματοφύλακας Σαράνοφ [Βίντεο]

Με γκολ του Τζανετόπουλου στην παράταση και με ανίκητο τον γκολκίπερ Σαράνοφ, η Λαμία απέκλεισε τον Άρη από τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος

Η Λαμία, κόντρα στη ροή του αγώνα, και το σφυροκόπημα του Άρη, που έδειξε μεγάλη θέληση να προκριθεί στους "4” του Κυπέλλου, είναι αυτή που έβαλε πρώτη το όνομά της στην τετράδα των ημιτελικών.

Νίκησε σήμερα (26/1) στην έδρα της 1-0 τους "κίτρινους” με γκολ του Τζανετόπουλου στο 118′ της παράτασης, με τον Σαράνοφ να αποκρούει πέναλτι του Γκάμα στο 124′! Στο πρώτο ημίχρονο της κανονικής διάρκειας, ο Καμαρά είχε χάσει κι άλλο πέναλτι για τον Άρη στέλνοντας την μπάλα άουτ!

Σε αυτό το θρίλερ για γερά νεύρα απόψε στο "Αθανάσιος Διάκος” της Λαμίας, οι "κίτρινοι” ήταν αυτοί που σαφώς είχαν την υπεροχή σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, αλλά και τις μεγαλύτερες ευκαιρίες να πάρουν τη νίκη και την πρόκριση.

Επειδή, όμως, η μπάλα τιμωρεί, όταν μια ομάδα δεν σκοράρει, κι επειδή το Κύπελλο έτσι κι αλλιώς είναι ο θεσμός των εκπλήξεων, το εισιτήριο πήγε στην άλλη πλευρά, στους "μπλε”, οι οποίοι κατάφεραν 210 λεπτά συνολικά, σε δύο αγώνες και μία παράταση, δηλαδή, να μην δεχτούν γκολ ενώ δέχτηκαν πολλές τελικές από τους αντιπάλους τους. Αποκορύφωμα, βεβαίως, τα δύο χαμένα πέναλτι των "κίτρινων”, οι οποίοι σε πέμπτο ματς μέσα στο 2022 έμειναν άσφαιροι…

Πηγή: novasports.gr

ΤΡΑΓΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΩΣΗ 18 Μαϊ 2022 | 00:03

Super League: "Διπλό" στο ΟΑΚΑ για τον Ολυμπιακό - Έντονες αποδοκιμασίες στους παίκτες της ΑΕΚ [Βίντεο]

Τέλος τα πλέι οφ - Με νίκες τελείωσαν τη Super League Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ, στην τρίτη θέση ο Άρης μετά το "διπλό" στα Γιάννενα

ΠΟΛΥ ΚΑΚΟΙ ΟΙ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΙ 11 Μαϊ 2022 | 21:01

Super League: Δεύτερο "διπλό" του Άρη στην Τούμπα - Προβάδισμα για το ευρωπαϊκό εισιτήριο

Για δεύτερη φορά φέτος ο Άρης έφυγε νικητής από την Τούμπα, επικρατώντας του ΠΑΟΚ με 1-0 με γκολ του Καμαρά

ΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΟΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΚΙΝΗΤΡΟ 09 Μαϊ 2022 | 08:25

Άρης-Ολυμπιακός 0-1: Νίκη με καλή απόδοση και με "πειραματική" ενδεκάδα

Πολύ καλός ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε 1-0 του Άρη στη Θεσσαλονίκη με γκολ του Τικίνιο και έβαλε σε μπελάδες τον Άρη.

ΚΑΤΕΡΡΕΥΣΕ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ 02 Μαϊ 2022 | 15:01
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΤΡΑΓΩΔΙΑ 01 Μαϊ 2022 | 20:49

Σοκ στη Λαμία: Ποδοσφαιριστής 29 ετών πέθανε από ανακοπή μέσα στο γήπεδο - Πάλεψε να τον σώσει ο διαιτητής-γιατρός

Άλλος ένας τραγικός θάνατος νεαρού αθλητή σε γήπεδο ερασιτεχνικής κατηγορίας ποδοσφαίρου

ΘΡΙΛΕΡ Ο ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ 27 Απρ 2022 | 23:21

Κύπελλο Ελλάδος: Ο Τσόλακ πάγωσε το Καραϊσκάκη και ο ΠΑΟΚ προκρίθηκε στον τελικό

Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 μετά το τέλος της παράτασης, όμως το γκολ του Τσόλακ έφτανε για τον "Δικέφαλο" ώστε να πάρει το εισιτήριο στον τελικό του Κυπέλλου

ΤΡΑΓΩΔΙΑ 27 Απρ 2022 | 23:06

Σοκ στο νοσοκομείο της Λαμίας: Ασθενής με κορονοϊό βούτηξε στο κενό και σκοτώθηκε

Ο 61χρονος ασθενής πήδηξε από τον 2ο όροφο του νοσοκομείου Λαμίας - Παραλίγο να παρασύρει στη θανατηφόρα πτώση και μια νοσηλεύτρια η οποία τον κρατούσε μέχρι την τελευταία στιγμή

ΑΝΩΤΕΡΟΙ ΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ 27 Απρ 2022 | 20:41

Κύπελλο Ελλάδος: Στον τελικό ο Παναθηναϊκός, έπειτα από 8 χρόνια - 2-0 τη Λαμία [Βίντεο]

Με δύο νίκες επί της Λαμίας, ο Παναθηναϊκός προκρίθηκε στον τελικό Κυπέλλου Ελλάδος, για πρώτη φορά μετά το 2014, όταν κατέκτησε το τρόπαιο κόντρα στον ΠΑΟΚ

ΣΦΟΔΡΟ ΤΡΟΧΑΙΟ 26 Απρ 2022 | 11:40

Λαμία: Αυτοκίνητο με τέσσερις γυναίκες σφηνώθηκε σε τσιμεντένια κολόνα [εικόνες]

Η γυναίκα οδηγός έχασε τον έλεγχο και το όχημα μπήκε στο αντίθετο ρεύμα και καρφώθηκε στην κολόνα

ΚΑΚΟ ΜΑΤΣ 21 Απρ 2022 | 22:35

Κύπελλο Ελλάδος: Ανοιχτοί λογαριασμοί για ΠΑΟΚ και Ολυμπιακό - Στο Καραϊσκάκη θα κριθεί η πρόκριση [Βίντεο]

ΠΑΟΚ και Ολυμπιακός έμειναν στο μηδέν στην Τούμπα - Στη ρεβάνς θα κριθεί η πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου

ΤΟ ΠΟΡΤΟΦΟΛΙ ΕΙΧΕ ΜΕΣΑ 480 ΕΥΡΩ 21 Απρ 2022 | 18:34

Λαμία: Ντελιβεράς έχασε τις εισπράξεις του - Εκκληση σε όποιον βρήκε το πορτοφόλι: "Τα έχω πολύ μεγάλη ανάγκη"

Νεαρός που δουλεύει ως ντελίβερι στην Λαμία έχασε τις εισπράξεις και κάνει έκκληση σε όποιον βρήκε το πορτοφόλι και πήρε τα χρήματα να τα επιστρέψει

ΜΕΤΑ ΤΟ ΑΡΗΣ – ΠΑΟΚ 21 Απρ 2022 | 12:08

Χυδαίο μήνυμα στον Ζίριους Γουίλιαμς: Αν έρθεις στην Τούμπα είσαι νεκρός σαν τον Άλκη

Μετά το φινάλε του ντέρμπι Άρης – ΠΑΟΚ στο μπάσκετ ο Ζίριους Γουίλιαμς δέχθηκε απειλητικά μηνύματα από οπαδούς, οι οποίοι αναφέρθηκαν και στον Άλκη Καμπανό.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ Ο ΙΤΑΛΟΣ ΚΙΦΙ 21 Απρ 2022 | 08:30

ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός: Πρώτο βήμα για τελικό

ΠΑΟΚ και Ολυμπιακός συγκρούονται στην Τούμπα (19:30) στον πρώτο ημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδας.