Follow us

Λίβερπουλ – Κ. Πάλας 1-1 : Χαμένοι βαθμοί

Θα μπορούσαν να νικήσουν και οι δύο… θα μπορούσαν να χάσουν και οι δύο. Στο τέλος η ισοπαλία 1-1 ήταν θετικό αποτέλεσμα.

Θα μπορούσαν να νικήσουν και οι δύο… θα μπορούσαν να χάσουν και οι δύο. Στο τέλος η ισοπαλία 1-1 ήταν θετικό αποτέλεσμα και για Λίβερπουλ και Κρίσταλ Πάλας.

Η Λίβερπουλ μπήκε δυνατά στο γήπεδο. Πίεσε, έτρεξε, είχε γρήγορη κυκλοφορία αλλά ήταν άστοχη στην διπλή ευκαιρία με Έλιοτ και Ντίας (9′) και με τον Σαλάχ (23′).

Αντίθετα με την ροή του αγώνα, η Πάλας έφυγε στην κόντρα και ο Ζαχά σκόραρε σε τετ-α-τετ (33′) νικώντας τον Άλισον.

Η Λίβερπουλ βρήκε άλλη μια ευκαιρία αλλά το δοκάρι σταμάτησε τον Νούνιες (45+).

Στο 57ο λεπτό το ματς έγινε ακόμη πιο δύσκολο για τους κόκκινους καθώς έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Νούνιες (57′) για χτύπημα εκτός φάσης στον Άντερσεν.

Ίσως όμως να ήταν αυτό που χρειάζοταν η Λίβερπουλ. Στο 61ο λεπτό ήρθε η ισοφάριση από ωραίο σουτ του Ντίας και η πίεση αυξήθηκε.

Σε μια αντεπίθεση πάντως η Πάλας λίγο έλειψε να κλέψει το τρίποντο αλλά ο Ζαχά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι (78′) ενώ ο Σαλάχ ήταν για ακόμη μια φορά άστοχος σε καλή στιγμή στο 87ο λεπτό.

Πηγή: novasports.gr

ΧΤΥΠΗΣΕ ΣΤΗΝ ΑΝΤΕΠΙΘΕΣΗ 06 Οκτ 2022 | 08:28

Μπενφίκα-Παρί Σεν Ζερμέν 1-1: Απάντησε στον Μέσι, είχε και Βλαχοδήμο

Η Παρί Σεν Ζερμέν προηγήθηκε με τον Μέσι, η Μπενφίκα ισοφάρισε και στο τέλος χρειάστηκε και ο Ντοναρούμα για να μη γίνει το 2-1.

ΨΑΧΝΕΙ ΛΥΣΕΙΣ 04 Οκτ 2022 | 08:52

Λίβερπουλ: Θέλει καλύτερη αμυντική λειτουργία ο Κλοπ

Ο Γιούργκεν Κλοπ θέλει από τους παίκτες του να βελτιώσουν την αμυντική τους λειτουργία, ώστε να έρθουν τα θετικά αποτελέσματα.

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ 04 Οκτ 2022 | 08:48

Καλιντού Kουλιμπαλί: Έχασε τη θέση του, όχι όμως την πίστη του

Ο πρώην αμυντικός της Νάπολι, Καλιντού Κουλιμπαλί, δεν έχει μετανιώσει για τη μετακίνηση του στην Τσέλσι, παρά την έλλειψη χρόνου συμμετοχής.

ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ 04 Οκτ 2022 | 08:45

Αλμέιδα: "Μακάρι σε όλα τα παιχνίδια να παίζουμε έτσι"

Ο προπονητής της ΑΕΚ, αναφέρθηκε στη νίκη της ομάδας του, την εικόνα που έδειξε καθώς και στην ατμόσφαιρα του γηπέδου.

"ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟΥ ΜΠΕΝΖΕΜΑ" 03 Οκτ 2022 | 08:36

Ρεάλ Μαδρίτης: Ο Αντσελότι δε θέλει να αλλάξει εκτελεστή

Ο Κάρλο Αντσελότι ξεκαθάρισε πως δε θέλει να αλλάξει εκτελεστή πέναλτι, παρά το χαμένο του Καρίμ Μπενζεμά στο ματς με την Οσασούν (1-1).

ΕΦΤΑΣΕ ΤΑ 17 ΓΚΟΛ 03 Οκτ 2022 | 08:30

Μάντσεστερ Σίτι: Τα ρεκόρ του Χάαλαντ κόντρα στη Γιουνάιτεντ

Ο Έρλινγκ Χάαλαντ έγραψε ιστορία στη νίκη 6-3 της Μάντσεστερ Σίτι επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

ΕΙΧΑΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΗΜΙΧΡΟΝΟ 03 Οκτ 2022 | 08:25

ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός 1-2: Καλπάζει με οδηγό τον Αϊτόρ

Ο Παναθηναϊκός πέρασε σήμερα από την Τούμπα, με ανατροπή στο σκορ κόντρα στον ΠΑΟΚ και μεγάλο πρωταγωνιστή τον Αϊτόρ.

Ο ΧΑΦ ΤΩΝ ΠΕΙΡΑΙΩΤΩΝ 28 Σεπ 2022 | 08:45

Χουάνγκ για Ολυμπιακό: "Οι περισσότεροι αντίπαλοί του πέφτουν κάτω!"

Το σχόλιο του για την εν Ελλάδι περιπέτειά του.

ΤΡΙΩΝ ΥΠΕΡΔΥΝΑΜΕΩΝ 28 Σεπ 2022 | 08:42

Nations League: Οι απρόβλεπτες… περιπέτειες

Τρεις από τις κορυφαίες ομάδες του κόσμου που αγωνίστηκαν στην πρώτη κατηγορία κάθε άλλο παρά ενθουσίασαν στο Nations League.

Η ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ ΕΠΑΙΞΕ ΓΙΑ 2 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΑΣΕ 28 Σεπ 2022 | 08:37

Πορτογαλία-Ισπανία 0-1: Ο Μοράτα "μίλησε" τελευταίος και έστειλε την "φούριας ρόχας" στο Final-4

Οι Πορτογάλοι είχαν περισσότερες ευκαιρίες αλλά ήταν αναποτελεσματικοί.

ΕΦΤΑΣΕ ΤΑ 88 ΓΚΟΛ 27 Σεπ 2022 | 08:42

Μέσι: Το επίτευγμα που… κυνηγάει κόντρα στην Τζαμάικα

Για ποιο ρεκόρ "πάει" ο πολύπειρος αστέρας.

ΟΛΑ ΣΤΟ 2Ο ΗΜΙΧΡΟΝΟ 27 Σεπ 2022 | 08:38

Αγγλία-Γερμανία 3-3: "Χ"ορταστική ισοπαλία

Απίθανο ματς στο Λονδίνο με την Αγγλία να γυρίζει το εις βάρος της 2-0 σε 3-2, αλλά τη Γερμανία να ισοφαρίζει στο 87'.

ΠΗΡΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕ 27 Σεπ 2022 | 08:32

Ουγγαρία – Ιταλία 0-2 : "Ατζούρα" κορυφή με μυαλό και μεθοδολογία

Με γκολ των Ρασπαντόρι (28') και Ντι Μάρκο (52') η Ιταλία νίκησε στην Βουδαπέστη παίζοντας έξυπνα και μεθοδικά, τόσο όσο για να πάρει άξια την κορυφή στον 3ο όμιλο της 1ης λίγκας.