Follow us

Μαρία Σάκκαρη: Εγκατέλειψε με δάκρυα στα μάτια το τουρνουά της Στουτγάρδης - Η στιγμή της αποχώρησής της [βίντεο]

Από τα πρώτα λεπτά του δεύτερου σετ η Μαρία Σάκκαρη άρχισε να αισθάνεται μια αδιαθεσία.

Ένα πρόβλημα υγείας δεν επέτρεψε στη Μαρία Σάκκαρη (Νο5 της παγκόσμιας κατάταξης) να μπει "με το δεξί" στο τουρνουά της Στουτγάρδης, στην πρεμιέρα της 26χρονης στη χωμάτινη επιφάνεια.

Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια εγκατέλειψε με δάκρυα στα μάτια στα μισά του δεύτερου σετ και μετά από 77 λεπτά αγώνα, απέναντι στη Γερμανίδα Λάουρα Σίγκεμουντ (Νο232 στην παγκόσμια κατάταξη), στη φάση των "16" της διοργάνωσης.

Η Σάκκαρη είχε χάσει το πρώτο σετ με 4-6 και στο δεύτερο, όταν άρχισε από τα πρώτα λεπτά να αισθάνεται αδιαθεσία, η Ελληνίδα βρισκόταν πίσω με 1-3 στα γκέιμ.

Η Γερμανίδα προκρίθηκε στην οκτάδα, όπου και θα αντιμετωπίσει την Ρωσίδα, Λιουντμίλα Σαμσόνοβα (Νο31), η οποία νωρίτερα έκανε την έκπληξη και απέκλεισε το Νο6 του ταμπλό, Καρολίνα Πλίσκοβα, με 6-4, 6-4.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση της Σάκκαρη, εφόσον είναι σε θέση να αγωνιστεί, θα είναι το 1000άρι της Μαδρίτη (Mutua Madrid Open), το οποίο ανοίγει αυλαία την επόμενη εβδομάδα.

Δείτε το βίντεο:

ΠΕΝΘΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΕΝΙΣΤΡΙΑ 26 Ιουν 2022 | 11:50

Μαρία Σάκκαρη: Πέθανε ο παππούς της Δημήτρης Κανελλόπουλος

Την απώλεια του Δημήτρη Κανελλόπουλου έκανε γνωστή η κόρη του και μητέρα της Μαρίας Σάκκαρη, Αγγελική Κανελλοπούλου.

ΤΟ ΣΗΚΩΣΕ ΣΤΙΣ ΒΑΛΕΑΡΙΔΕΣ 25 Ιουν 2022 | 19:20

Ο πρώτος τίτλος του Στέφανου Τσιτσιπά στο γρασίδι - Νίκησε τον Μπαουτίστα Αγούτ 2-1 στη Μαγιόρκα [βίντεο]

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς νίκησε με 2-1 σετ τον Ρομπέρτο Μπαουτίστα Αγούτ, στον τελικό του Mallorca Championships.

ΠΡΩΤΗ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ 24 Ιουν 2022 | 08:26

Wimbledon: Έγραψαν ιστορία Ναδάλ και Μπερετίνι

Ράφα Ναδάλ και Ματέο Μπερετίνι έγιναν οι πρώτοι τενίστες στην ιστορία που προπονούνται στο κεντρικό court των εγκαταστάσεων.

ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ Ο ΜΑΡΚΟΣ ΖΙΡΟΝ 23 Ιουν 2022 | 22:32

Στέφανος Τσιτσιπάς: Εύκολα στα προημιτελικά του Mallorca Open

Χωρίς να πιεστεί ιδιαίτερα ο Στέφανος Τσιτσιπά επικράτησε του Ιλια Ιβάσκα με 2-0 σετ.

ΤΙ ΣΥΝΕΒΗ 22 Ιουν 2022 | 14:00

Ο Τσιτσιπάς παράτησε την προπόνηση στη μέση και έφυγε, γιατί διαφώνησε με τον πατέρα του [βίντεο]

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς αποχωρεί ενοχλημένος μετά από διαφωνία που είχε με τον πατέρα και προπονητή του Απόστολο Τσιτσιπά.

ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ 91 ΛΕΠΤΑ ΑΓΩΝΑ 15 Ιουν 2022 | 21:17

Μεγάλη νίκη για την Σάκκαρη: Κέρδισε την Σαβίλ και προκρίθηκε στα προημιτελικά του τουρνουά Βερολίνου [βίντεο]

Η Σάκκαρη έκανε εξαιρετικό παιχνίδι, ίσως το καλύτερό της φέτος στο χορτάρι, υποχρεώνοντας την Σαβίλ στο πρώτο σετ στην κατάκτηση μόλις 13 πόντων.

ΝΕΑ ΗΤΤΑ 15 Ιουν 2022 | 19:23

Στέφανος Τσιτσιπάς: Έχασε από τον νευρικό Νικ Κύργιο με ανατροπή - Εκτός τουρνουά στο Χάλε [Βίντεο]

Παρότι ο Στέφανος Τσιτσιπάς προηγήθηκε στα σετ με 7-5, προκαλώντας εκνευρισμό στον αντίπαλό του ο οποίος ξέσπασε σπάζοντας τη ρακέτα του, εντέλει έχασε από τον Νικ Κύργιο

ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΕ 14 Ιουν 2022 | 21:00

Στέφανος Τσιτσιπάς: Δύσκολο, αλλά νικηφόρο ξεκίνημα στο Χάλε - Επόμενος αντίπαλος ο Νικ Κύργιος

Επόμενος αντίπαλος του Στέφανου Τσιτσιπά στον 2ο γύρο του τουρνουά θα είναι αύριο (15/6) ο Νικ Κύργιος

ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΗΚΑΝ 10 Ιουν 2022 | 23:58

Ήττες και αποκλεισμοί για Στέφανο Τσιτσιπά και Μαρία Σάκκαρη

Ο Άντι Μάρεϊ ύστερα από μια ώρα και 41 λεπτά υπέταξε στον Στέφανο Τσιστιπά με 2-0 - Η Μπεατρίζ Χαντάντ Μάια χρειάστηκε δύο ώρες και 36 λεπτά για να κερδίσει τη Μαρία Σάκκαρη με 2-1

ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ 04 Ιουν 2022 | 00:01

Ρολάν Γκαρός: Εισβολή γυναίκας στο κορτ με μυστηριώδες μήνυμα - "Απομένουν 1.028 μέρες" [Εικόνες]

Η γυναίκα, η οποία φορούσε ένα μπλουζάκι που έγραφε "απομένουν 1028 μέρες", έδεσε τον εαυτό της στην άκρη του φιλέ με ένα κορδόνι στο λαιμό της.

ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ 01 Ιουν 2022 | 08:42

Roland Garros: Εποποιία του τένις και επική νίκη Ναδάλ στο "βασίλειό" του

Σε μια μονομαχία που κράτησε πάνω από τέσσερις ώρες, ο Ναδάλ επιβλήθηκε με 3-1 σετ του Τζόκοβιτς.

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΙΣΠΑΝΟΥ ΣΤΑΡ 31 Μαϊ 2022 | 08:18
ΗΤΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ 30 Μαϊ 2022 | 18:36

Στέφανος Τσιτσιπάς: Εκτός προημιτελικών του Roland Garros - Αποκλείστηκε από τον Δανό Ρούνε

Κατώτερος του επιπέδου που χρειαζόταν παρουσιάστηκε ο Στέφανος Τσιτσιπάς απέναντι στον ταλαντούχο Χόλγκερ Ρούνε και το πλήρωσε, καθώς ηττήθηκε με 3-1 και έμεινε εκτός προημιτελικών του Roland Garros.