Με σκορ 3-3 έληξε το παιχνίδι Ηρακλής - ΠΑΟΚ

Με σκορ 3-3 έληξε το παιχνίδι Ηρακλής- ΠΑΟΚ στο Καυταντζόγλειο. Ο ΠΑΟΚ ανέτρεψε δύο φορές το εις βάρος του σκορ απέναντι στον Ηρακλή.

Με σκορ 3-3 έληξε το παιχνίδι Ηρακλής- ΠΑΟΚ στο Καυταντζόγλειο

Ο ΠΑΟΚ ανέτρεψε δύο φορές το εις βάρος του σκορ απέναντι στον Ηρακλή.

Προηγήθηκε 3-2, έχασε πέναλτι στο 90΄ και τελικά η ισοφάριση ήρθε στις καθυστερήσεις.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν πιο επιθετικά αλλά ήταν ο Ηρακλής που προηγήθηκε, όταν στο 14ο λεπτό και σε εκτέλεση κόρνερ οι αμυντικοί του «Δικέφαλου» έχασαν την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, ο Τζαβέλλας «έχασε» με τη σειρά του τον Μακρή κι εκείνος με μια απλή προβολή από τα δύο μέτρα έκανε το 1-0.

Στη συνέχεια ο αγώνας κύλησε με δυνατές μονομαχίες αλλά χωρίς φάσεις ως το 35ο λεπτό, οπότε ο ΠΑΟΚ έφτασε στην ισοφάριση: ο Μακ πέρασε ωραία στον Λέοβατς, εκείνος σέντραρε από αριστερά στην «καρδιά» της άμυνας του Ηρακλή και ο επερχόμενος Πέλκας έγραψε το 1-1 με καρφωτή κεφαλιά από θέση σέντερ φορ, σημειώνοντας το πρώτο γκολ της καριέρας του στη Σούπερ Λίγκα.

Τρία λεπτά αργότερα ο νεαρός διεθνής σούταρε δυνατά από μακριά, ο Περνίς απέκρουσε και στην επαναφορά της μπάλας ο Μακ σούταρε άστοχα. Το ημίχρονο πάντως ολοκληρώθηκε με άλλο ένα γκολ, πάλι για τον Ηρακλή, το οποίο σημείωσε ο Βέλλιος στο 43΄, όταν από λάθος γύρισμα του Σάμπο στονΡικάρντο Κόστα πέρασε τον Πορτογάλο στόπερ και πλάσαρε τον Όλσεν.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με δύο πολύ αξιόλογα σουτ που έφυγαν ελάχιστα άουτ, αρχικά του Κυριακίδη στο 48΄ που έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του ΠΑΟΚ, ύστερα από κομπίνα σε εκτέλεση κόρνερ και στο επόμενο λεπτό του Τζιόλη.

Τελικά η επιμονή του ΠΑΟΚ ανταμείφθηκε στο 65΄, όταν σε σουτ του Αθανασιάδη μέσα από την περιοχή η μπάλα κόντραρε, ο Μπερμπάτοφ «μυρίστηκε» τη φάση και με προβολή πρόλαβε τους αμυντικούς και τον Περνίς κάνοντας το 2-2, για να φτάσει ο «Δικέφαλος» στην πλήρη ανατροπή στο 77΄, με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Τζαβέλλα έξω από την περιοχή.

Ο ΠΑΟΚ έχασε την ευκαιρία να "κλειδώσει" τη νίκη στο 90΄, όταν ο Μπαρτολίνι, ο οποίος είχε υποπέσει και στο φάουλ από το οποίο προήλθε το γκολ του Τζαβέλλα, έκανε πέναλτι ανατρέποντας τον Κάτσε. Ο Μπερμπάτοφ όμως το εκτέλεσε σχεδόν υπεροπτικά και ο Περνίς απέκρουσε, για να εξιλεωθεί ο Μπαρτολίνι στις καθυστερήσεις ισοφαρίζοντας από κοντά, σε "γκέλα" του Τζαβέλλα.

Πηγή naftemporiki.gr

`
ΜΕ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΥΝΘΗΜΑΤΑ 27 Νοε 2020 | 08:02

Μαραντόνα: Kηδεία με χιλιάδες κόσμου στους δρόμους για το συγκινητικό τελευταίο αντίο [εικόνες και βίντεο]

Στην τελευταία του κατοικία ο θρύλος του ποδοσφαίρου Ντιέγκο Μαραντόνα με χιλιάδες κόσμο να τον αποχαιρετά. Τάφηκε στο κοιμητήριο που βρίσκονται και οι σοροί της μητέρας και του πατέρα του.

ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟ ΤΟΥ COVID-19 26 Νοε 2020 | 21:33

Premier League: Οι ομάδες που θα φιλοξενούν κόσμο από τις 2/12

Οι ομάδες που βρίσκονται σε περιοχές με πολύ υψηλό επίπεδο επικδυνότητας 3

ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ 26 Νοε 2020 | 12:53

Μαραντόνα: Τα ιστορικά πρωτοσέλιδα του διεθνούς Τύπου - Στο πάνθεον των ποδοσφαιρικών ηρώων

Ο Μαραντόνα αποχαιρέτησε αυτόν τον κόσμο σε ηλικία μόλις 60 ετών και τα διεθνή πρωτοσέλιδα είναι αφιερωμένα σε αυτόν.

ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΤΟΥ 2016 25 Νοε 2020 | 19:45
ΤΡΑΓΙΚΗ ΕΙΔΗΣΗ 25 Νοε 2020 | 18:27

Σοκ στον πλανήτη: Πέθανε ο Ντιέγκο Μαραντόνα

Παγκόσμια θλίψη - Ο ποδοσφαιρικός θρύλος, Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα, έφυγε από τη ζωή στα 60 του χρόνια από ανακοπή καρδιάς

24 Νοε 2020 | 15:20

Οι 10 κορυφαίες ταινίες για το ποδόσφαιρο

Όταν ο βασιλιάς των σπορ κατακτά τη μεγάλη οθόνη.

ΣΕ 14 ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΡΑΝΤΙΝΑ 24 Νοε 2020 | 11:43

Κορονοϊός: Θετικός ο Τζον Φαν’τ Σχιπ, προπονητής της Εθνικής Ελλάδος

Ο κορονοϊός χτύπησε την πόρτα της Εθνικής και δη του προπονητή ,Τζον Φαν’τ Σχιπ.

ΥΠΕΓΡΑΨΕ Ο ΚΑΤΑΛΑΝΟΣ 19 Νοε 2020 | 17:07

Γκουαρδιόλα: "Πολίτης" για ακόμα τρία χρόνια - Συμφώνησε με τη Μάντσεστερ Σίτι μέχρι 2023

Έως και το 2023 θα παραμείνει στη Μάντσεστερ Σίτι ο Πεπ Γκουαρδιόλα καθώς συμφώνησε στην επέκταση του συμβολαίου του

ΞΑΝΑ "ΑΣΦΑΙΡΗ" Η "ΓΑΛΑΝΟΛΕΥΚΗ" 18 Νοε 2020 | 23:59

Nations League: Εθνική... απογοήτευση - Νέα αποτυχία για την Ελλάδα σε όμιλο με Σλοβενία, Κόσοβο, Μολδαβία

Το 0-0 με τη Σλοβενία στη Ριζούπολη αφήνει την Εθνική Ελλάδος δεύτερη και καταϊδρωμένη στον όμιλο της τρίτης κατηγορίας του Nations League

ΟΙ ΙΣΠΑΝΟΙ ΔΙΕΛΥΣΑΝ ΤΟΥ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ ΜΕ 6-0 18 Νοε 2020 | 14:23

Nations League: Ζήτημα Λεβ στη Γερμανία μετά την ιστορική συντριβή από την Ισπανία

"Πόνεσε" τους Γερμανούς η συντριβή από την Ισπανία με 6-0 για το Nations League

Ο ΑΛΛΟΤΕ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΚΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ 16 Νοε 2020 | 11:46

Θρήνος στο ελληνικό ποδόσφαιρο: Πέθανε ο Αντώνης Γεωργιάδης

Έφυγε από τη ζωή ο άλλοτε τεχνικός της Εθνικής Ελλάδος, Αντώνης Γεωργιάδης.

ΦΑΝΗΚΕ Η ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ 16 Νοε 2020 | 11:22

Ελλάδα - Μολδαβία: Η Εθνική κέρδισε γιατί είχε ποιότητα και... Φορτούνη

Η νίκη της εθνικής Ελλάδος επί της Μολδαβίας σε ένα κρίσιμο ματς επανέφερε στο προσκήνιο τη μεγάλη αξία του Φορτούνη.

ΨΥΧΡΟΛΟΥΣΙΑ 04 Δεκ 2020 | 00:19

Ομόνοια - ΠΑΟΚ: Εκτός Europa League και ο "Δικέφαλος" του Βορρά - "Βυθίζεται" το ελληνικό ποδόσφαιρο

Η ήττα στην Κύπρο με 2-1 από την Ομόνοια αφήνει εκτός συνέχειας Europa League τον ΠΑΟΚ - Άλλη μία εβδομάδα με μηδενική συγκομιδή για τις ελληνικές ομάδες που λιγοστεύουν στην Ευρώπη