Νίκησε η Εθνική την Ολλανδία

Χωρίς απώλειες ολοκλήρωσε η Εθνική Ανδρών τις υποχρεώσεις της στο Ζάγκρεμπ και πλέον ετοιμάζει... βαλίτσες για Λιλ. Το Σάββατο στις 15:30 η αναμέτρηση με το Βέλγιο

Χωρίς απώλειες ολοκλήρωσε η Εθνική Ανδρών τις υποχρεώσεις της στο Ζάγκρεμπ και πλέον ετοιμάζει... βαλίτσες για Λιλ, εκεί όπου το Σάββατο (12/9, 15:30) θα αντιμετωπίσει σε νοκ άουτ αγώνα στη φάση των «16» του Ευρωμπάσκετ 2015 το Βέλγιο του Ματ Λοτζέσκι.

Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα επικράτησε σε έναν αδιάφορο βαθμολογικά αγώνα με 68-65 της Ολλανδίας και το κλείσιμο της αυλαίας της Α' φάσης της βρήκε με πέντε νίκες σε ισάριθμες αναμετρήσεις στον 3ο όμιλο. Στον αντίποδα, οι «οράνιε» αποκλείστηκαν από τη συνέχεια.

Τα δεκάλεπτα: 17-19, 34-31, 52-46, 68-65

ΧΩΡΙΣ ΜΑΣΚΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ 02 Ιαν 2022 | 16:08

Άμστερνταμ: Χιλιάδες αρνητές έσπασαν το lockdown για να διαμαρτυρηθούν για τα μέτρα - Σοβαρά επεισόδια [Βίντεο]

Η αστυνομία προσπάθησε να διαλύσει μία διαδήλωση κατά του lockdown, στην κεντρική πλατεία του Άμστερνταμ

01 Ιαν 2022 | 21:13

Ολλανδία: Η αστυνομία διέλυσε ένα παράνομο πάρτι με τη συμμετοχή εκατοντάδων ανθρώπων

Η αστυνομία διέλυσε σήμερα ένα παράνομο πάρτι σε ένα παλιό εργοστάσιο στην κεντρική Ολλανδία, μεταδίδουν ολλανδικά ΜΜΕ.

ΝΙΚΗΣΕ 3-1 ΣΕΤ ΤΟΝ ΜΕΝΟΥΑ ΠΕΡ 22 Ιαν 2022 | 11:04

Australian Open: Ίδρωσε αλλά προκρίθηκε ο Τσιτσιπάς [βίντεο]

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς νίκησε 3-1 σετ τον Μενουά Περ και πήρε την πρόκριση για τον επόμενο γύρο του αυστραλιανού όπεν.

21 Ιαν 2022 | 21:36

Κορονοϊός: Διασωληνωμένος ο παλαίμαχος άσος του Ολυμπιακού, Βασίλης Μποτίνος

Ο Βασίλης Μποτίνος εισήχθη στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας του νοσοκομείου της Νίκαιας

ΣΤΟ 105+1 21 Ιαν 2022 | 09:47

Πρόκριση θρίλερ για την Μπιλμπάο επί της Μπαρτσελόνα

Μεγάλη νίκη πρόκριση στην παράταση για την Αθλέτικ Μπιλμπάο επί της Μπαρτσελόνα στο Σαν Μαμές με 3-2.

"ΠΡΟΣΦΕΡΘΗΚΑΝ" ΟΙ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΟΙ 21 Ιαν 2022 | 09:45

Μακάμπι-Ολυμπιακός 84-69: "Χάθηκε" και πάλι εκτός έδρας

Η Μακάμπι νίκησε τον Ολυμπιακό ύστερα από 8 συνεχόμενες ήττες.

ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΙΕΡΑ ΤΗΣ 21 Ιαν 2022 | 09:38

Σάκκαρη: Άνετη πρόκριση στις "16"

Η Μαρία Σάκκαρη νίκησε με 6-4, 6-1 την Βερόνικα Κουντερμέτοβα και προκρίθηκε στη φάση των "16" του Australian Open.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ 20 Ιαν 2022 | 21:34

Ολυμπιακός: Στη 15η θέση παγκοσμίως για το 2021, σύμφωνα με την IFFHS

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Ολυμπιακός σκαρφάλωσε 13 (!) ολόκληρες θέσεις από το 2020, όταν τότε η IFFHS τον τοποθετούσε στην 28η θέση.

ΑΝΕΤΗ ΝΙΚΗ 20 Ιαν 2022 | 10:14

Australian Open: Πέρασε στον επόμενο γύρο ο Τσιτσιπάς

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς νίκησε 3-1 σετ τον Σεμπαστιάν Μπαές και πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του Αυστραλιανού Οπεν.

"ΣΟΒΑΡΕΥΕΙ" ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΟΣ 20 Ιαν 2022 | 09:24

Η ΑΕΚ για τις δηλώσεις Λουτσέσκου: Αντιδράσεις επικοινωνιακού τύπου και προφανούς σκοπιμότητας

Η ΑΕΚ δεν θα μπει στην διαδικασία ν΄ασχοληθεί με τις δηλώσεις που έκανε ο Ράζβαν Λουτσέσκου μετά το τέλος του ματς.

ΣΤΟΥΣ 27 ΠΟΝΤΟΥΣ Ο ΚΡΙΣ ΜΙΝΤΛΕΤΟΝ 20 Ιαν 2022 | 09:21

Μπακς-Γκρίζλις 126-114: Σπουδαία εμφάνιση από τον Γιάννη

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να σημειώνει double double, οι Μιλγουόκι Μπακς νίκησαν 126-114 τους Μέμφις Γκρίζλις, εντός έδρας.

ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΑΓΓΛΙΚΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ 20 Ιαν 2022 | 09:19

Λέστερ – Τότεναμ 2-3: Επική ανατροπή στις καθυστερήσεις

Η Τότεναμ έχανε 2-1 στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων στο Λέστερ αλλά πήρε τη νίκη με δύο γκολ του Στίβεν Μπερχβάιν!

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΩΣΗ 19 Ιαν 2022 | 22:16

Κύπελλο Ελλάδος: Ανοιχτοί λογαριασμοί για ΠΑΟΚ και ΑΕΚ [Βίντεο]

Στον επαναληπτικό του ΟΑΚΑ θα κριθεί η πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου, ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και ΑΕΚ