Ο Εργοτέλης τα δοκάρια το γκολ ο ΟΦΗ με Ντουντού

Τρία ματς τρία γκολ ο Ντουντού με μπαλοθιά στο κρητικό ντέρμπι – Φωνάζει για πέναλτι ο Εργοτέλης – Όλα τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

SHARE THIS
0
SHARES

Ο Εργοτέλης έχει παράπονα από τη διαιτησία και ζήτησε πέναλτι μόλις στο 6', σε ανατροπή του Κούμπικ από τον Ζόρο. Ο Εργοτέλης έχασε ευκαιρίες και είχε δυο δοκάρια με τον Ρομάνο και τον Κούμπικ.

Στο 42' όμως ο Κούμπικ δεν απομάκρυνε σωστά την μπάλα και ο Ντουντού με σουτ πύραυλο έξω από τη περιοχή έγραψε το 0 – 1. Στο β' ημίχρονο ο ΟΦΗ ήταν καλύτερος και έχασε ευκαιρίες.Στο 67' όμως ο Ρομάνο πήγε να εκτελέσει φάουλ, αλλά ο Ντουντού τον εμπόδισε. Ο Ρομάνο έχασε την ψυχραιμία του και τον έσπρωξε, με αποτέλεσμα να δει απευθείας την κόκκινη κάρτα. Ο διαιτητής δεν είδε το πέναλτι στις καθυστερήσεις όταν ο Μακρής ανέτρεψε τον Μονακέλο μέσα στην περιοχή.