Ο Φέντερερ δεν θα αγωνιστεί στο ATP Cup

Ο Ρότζερ Φέντερερ ανακοίνωσε ότι αποσύρει τη συμμετοχή του

Χωρίς τον νικητή του Hopman Cup, θα διεξαχθεί το νεοσύστατο ATP Cup, τον ερχόμενο Ιανουάριο στην Αυστραλία. Ο Ρότζερ Φέντερερ ανακοίνωσε ότι αποσύρει τη συμμετοχή του, καθώς αναζητεί περισσότερο ελεύθερο χρόνο, για να τον αφιερώσει στην οικογένειά του.

«Είναι μια απόφαση που την ανακοινώνω με λύπη, αλλά, όπως έχω πει, η συμμετοχή μου σε αυτό το τουρνουά θα σήμαινε λιγότερο χρόνο με την οικογένειά μου.»

ΠΗΓΗ ΚΑΙ ΦΩΤΟ ΑΠΕ

28 Ιαν 2022 | 09:07

ΠΑΟΚ: Ανακοίνωσε τον Σοάρες

Ο ΠΑΟΚ ανακοίνωσε την απόκτηση του Πορτογάλου μέσου, Φιλίπε Σοάρες.

28 Ιαν 2022 | 08:57

Australian Open: Στον τελικό ο Ναδάλ για το 21ο

Ο Ράφα Ναδάλ νίκησε 3-1 σετ τον Ματέο Μπερετίνι και προκρίθηκε στον τελικό του αυστραλιανού όπεν.

ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΥΝΕΛΘΕΙ ΟΙ ΠΕΙΡΑΙΩΤΕΣ 27 Ιαν 2022 | 23:35

Euroleague: Πρώτη ήττα στο ΣΕΦ φέτος για τον Ολυμπιακό, τρίτη σερί μέσα στο 2022

Ο Ολυμπιακός είχε να ηττηθεί εντός έδρας από τις 26 Μαρτίου, όταν είχε γνωρίσει την ήττα από τη Φενέρ

ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ 27 Ιαν 2022 | 20:51

Ολυμπιακός: Ανανέωσε για ακόμα 2 χρόνια ο Πέδρο Μαρτίνς [Βίντεο]

Ο Πέδρο Μαρτίνς βρέθηκε στα γραφεία του Ολυμπιακού, παρουσία του ισχυρού άνδρα της ομάδας, Βαγγέλη Μαρινάκη, και υπέγραψε το νέο του συμβόλαιο

27 Ιαν 2022 | 09:33

Γκραν Κανάρια – Προμηθέας 81-62: Ένα ημίχρονο δεν ήταν αρκετό

Οι Πατρινοί σκόρπισαν ελπίδα για ένα ημίχρονο στο Λας Πάλμας (36-38), όμως δεν κατάφεραν να αντέξουν την περιφερειακή πίεση των νησιωτών.

27 Ιαν 2022 | 09:24

Χαρτς-Σέλτικ 1-2: Γκολάρα με τακουνάκι ο Γιακουμάκης

Ένα από τα ομορφότερα γκολ του Κυπέλλου στη Σκωτία σημείωσε ο Γιώργος Γιακουμάκης στην εκτός έδρας νίκη της Σέλτικ επί της Χαρτς με 2-1.

ΠΕΡΑΣΕ ΣΤΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ 26 Ιαν 2022 | 23:29

Κύπελλο Ελλάδος: Σπουδαία πρόκριση της Λαμίας απέναντι στον Άρη - Ήρωας ο τερματοφύλακας Σαράνοφ [Βίντεο]

Με γκολ του Τζανετόπουλου στην παράταση και με ανίκητο τον γκολκίπερ Σαράνοφ, η Λαμία απέκλεισε τον Άρη από τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος

ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ FIFA 26 Ιαν 2022 | 22:17

"Τα μαζεύει" ο Ινφαντίνο μετά τον σάλο που προκάλεσε η δήλωσή του για τους Αφρικανούς

Για παρερμηνεία των δηλώσεών του έκανε λόγο ο Τζιάνι Ινφαντίνο.

ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ 26 Ιαν 2022 | 21:43

Ολυμπιακός: Διπλό "χτύπημα" με Ζοάο Καρβάλιο και Ντιμπί Κεϊτά

Η άφιξη (το απόγευμα της Πέμπτης) στην Ελλάδα του Ζοάο Καρβάλιο και του Ντιμπί Κεϊτά συμπληρώνει την 5άδα των νέων παικτών στον Ολυμπιακό

ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΔΗΛΩΣΗ 26 Ιαν 2022 | 21:09

Προκαλεί ο Ινφαντίνο: Το Μουντιάλ ανά δύο χρόνια μπορεί να αποτρέψει τους Αφρικανούς από το να διασχίζουν τη Μεσόγειο

Περισσότερες ευκαιρίες για τους Αφρικανούς "βλέπει" ο Ινφαντίνο από τη διεξαγωγή του Παγκοσμίου Κυπέλλου ανά 2 χρόνια - Η δήλωση που προκάλεσε αίσθηση.

Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ 26 Ιαν 2022 | 09:55

Σαρωτικός ο Τσιτσιπάς: 0-3 τον Σίνερ - Προκρίθηκε στα ημιτελικά του Australian Open

Ένας εξαιρετικός Στέφανος Τσιτσιπάς σάρωσε τον αντίπαλό του και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Australian Open.

26 Ιαν 2022 | 09:33

Australian Open: Πέρασε στα προημιτελικά η Μιχαέλα Λάκη

Με μια απίστευτη ανατροπή, η Μιχαέλα Λάκη επικράτησε 2-1 σετ της Ντομίνικα Σάλκοβα και πήρε το εισιτήριο για τα προημιτελικά.

26 Ιαν 2022 | 09:20

ATP: Θα παίξει στο τουρνουά του Ντουμπάι ο Τζόκοβιτς

Ο Νόβακ Τζόκοβιτς θα πάρει κανονικά μέρος στο τουρνουά του Ντουμπάι, το οποίο θα διεξαχθεί από τις 14 έως τις 26 Φεβρουαρίου.