Ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε με 3-1 από την Αντβερπ

Οι Βέλγοι άνοιξαν το σκορ στο 16' με τον Οπαρέ.

Με λάθη, κυρίως, στα ανασταλτικά του καθήκοντα, ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε σήμερα, σε φιλικό επίπεδο, στην Ολλανδία, από την Αντβέρπ, με 3-1. Παιχνίδι στο οποίο ο «Δικέφαλος» αγωνίστηκε με ποδοσφαιριστές που, θεωρητικά, δε θα αποτελούν τις βασικές επιλογές για την ενδεκάδα του. Αύριο, στο τελευταίο φιλικό παιχνίδι του σε ολλανδικό έδαφος, ο ΠΑΟΚ θα αναμετρηθεί με την Ντε Γκράαφσαπ.

Οι Βέλγοι άνοιξαν το σκορ στο 16' με τον Οπαρέ. Ο Λάμπρου ισοφάρισε, για τους «ασπρόμαυρους», στο 33', με τους Μπολινγκί, Οβούσου, να διαμορφώνουν το τελικό αποτέλεσμα, με γκολ που πέτυχαν στο 45' και 58', αντίστοιχα.

Οι συνθέσεις:

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέκου): Ρέι (46' Γλύκος), Κίτσιου, Μαλεζάς, Χατσερίδης Μπαλογιάννης, Σάκχοβ, Χαρίσης, Λάμπρου, Ουάρντα (76' Λύρατζης), Ζαμπά (76' Λημνιός), Μυστακίδης.

ΑΝΤΒΕΡΠ (Λάζλο Μπόλονι): Μπολάτ, Οπαρέ, Ντομίνγκες, Αρσλάναγκιτς, Χάιρεμανς, Βίντεκερ, Χαρούν, Γιαταμπαρέ, Ροντρίγκες, Μπολινγκί, Οβούσου. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Τόινκενς, Γκαντρί, Ζααντί, Ναζαρίνα, Νιαγκαντού, Μπερνιέ.

ΠΗΓΗ ΑΠΕ
ΦΩΤΟ ΑΠΕ

ΕΞΙ ΦΙΛΑΘΛΟΙ ΕΧΑΣΑΝ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ 03 Οκτ 2021 | 14:42

ΠΑΟΚ: Μέρα μνήμης για τα θύματα της τραγωδίας των Τεμπών - Τελέστηκε το ετήσιο μνημόσυνο [εικόνες]

Μέρα μνήμης και ενός μεγάλου αναπάντητου "Γιατί" για τα αδικοχαμένα θύματα, είναι η Κυριακή 3 Οκτωβρίου στον ΠΑΟΚ

ΕΛΛΕΙΨΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ 01 Οκτ 2021 | 08:51

ΠΑΟΚ-Σλόβαν Μπρατισλάβας 1-1: "Χ"αμένη – σημαντική – ευκαιρία [βίντεο]

Ο "Δικέφαλος" κυριάρχησε, είχε τις ευκαιρίες να πάρει τη νίκη, προηγήθηκε αλλά δεν κατάφερε να διαχειριστεί το προβάδισμα κι έφτασε να κινδυνέψει

30 Σεπ 2021 | 11:38

ΠΑΟΚ – Σλόβαν Μπρατισλάβας: Ψάχνει βήμα πρόκρισης στην Τούμπα

Τη δεύτερη νίκη του στους ομίλους του Europa Conference League φιλοδοξεί να πετύχει ο ΠΑΟΚ, ο οποίος φιλοξενεί (22:00) τη Σλόβαν Μπρατισλάβας στην Τούμπα.

27 Σεπ 2021 | 08:25

ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 2-0: Απογείωση με Μπίσεσβαρ

Ο ΠΑΟΚ πήρε "καθαρή" νίκη απέναντι στην ΑΕΚ στην Τούμπα για την 4η αγωνιστική της Super League 1, με τον Ντιέγκο Μπίσεσβαρ να είναι ο μεγάλος πρωταγωνιστής για τους "ασπρόμαυρους".

ΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ 18 Σεπ 2021 | 13:01

Ολυμπιακός: Ντύθηκε στα "ερυθρόλευκα" ο Γκάρι Ροντρίγκες - Υπέγραψε τριετές συμβόλαιο

Η διοίκηση του Ολυμπιακού ανακοίνωσε την απόκτηση του Γκάρι Ροντρίγκες, ο οποίος υπέγραψε τριετές συμβόλαιο συνεργασίας.

ΔΙΕΚΟΠΗΚΕ Ο ΑΓΩΝΑΣ 17 Οκτ 2021 | 20:19

Σλοβακία: Ξύλο και τραυματίες στον αγώνα της Σπαρτάκ με τη Σλόβαν - Οπαδοί μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο

Οι οπαδοί των δύο ομάδων της Σλοβακίας περίπου 15 λεπτά μετά την έναρξη του αγώνα, εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο

ΣΤΟ ΝΑΙΜΕΓΚΕΝ-ΦΙΤΕΣΕ 17 Οκτ 2021 | 20:14
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΜΑΤΣ 17 Οκτ 2021 | 19:33

ΠΑΟΚ-Βόλος 4-4: Ο εφησυχασμός των 4 γκολ, έφερε την ισοπαλία

Ο ΠΑΟΚ κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο και δέχτηκε το πρώτο γκολ έφτασε στο 4-1, αλλά στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τρία γκολ.

17 Οκτ 2021 | 16:11

Μπαρτσελόνα: Ο Πικέ διοργάνωσε το "Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Μπαλονιού" [βίντεο]

Ο αρχηγός της Μπαρτσελονα Ζεράρ Πικέ διοργάνωσε στην Ισπανία το Πρώτο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Μπαλονιού

ΝΙΚΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΤΟΥ ΦΑΒΟΡΙ 16 Οκτ 2021 | 23:07

Υδατοσφαίριση - Παγκόσμιο νέων γυναικών: Ήττα για την Εθνική στον τελικό

Το ασημένιο μετάλλιο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα U20 κατέκτησε η Ελλάδα, που έχασε στον τελικό της διοργάνωσης με 10-5 από την Ισπανία.

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΥΝΕΒΗ 16 Οκτ 2021 | 22:58

Ο "Μπάλλος" χτύπησε και τον Άρη: Τεράστα καταστροφή στο προπονητικό κέντρο της ομάδας [Εικόνες]

Τουλάχιστον για ένα μήνα δεν θα μπορούν να χρησιμοποιήσουν το κέντρο οι παίκτες

ΤΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ Ο ΡΟΛΟΣ 16 Οκτ 2021 | 18:45

Εθνική Ελλάδος: Νέος team manager ο Νίκος Ζήσης

O Νίκος Ζήσης είναι ο "εκλεκτός" της Ομοσπονδίας για τη θέση του team manager της "επίσημης αγαπημένης"

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΓΚΟΛ ΑΠΟ ΣΑΛΑΧ 16 Οκτ 2021 | 18:35

Γουότφορντ-Λίβερπουλ 0-5: "Καθάρισε" με Σαλάχ και Φιρμίνο

Σαν… σίφουνας πέρασε από την έδρα της Γουότφορντ η Λίβερπουλ, που νίκησε 5-0. Το 100ο του γκολ πέτυχε ο Μανέ, σπουδαία εμφάνιση για Μανέ- Φιρμίνο.