Οι Ελληνες γίγαντες των παραολυμπιακών Rio2016: Ολο το πρόγραμμα των αγώνων

Αναλυτικά το πρόγραμμα της τηλεοπτικής κάλυψης των Ελλήνων αθλητών των Παραολυμπιακών αγώνων

oi-ellines-gigantes-twn-paraolumpiakwn-rio2016-olo-to-programma-twn-agwnwn
|
SHARE THIS
0
SHARES

Οι Ελληνες αθλητές ξεκίνησαν στις 8 Σεπτεμβρίου να αγωνίζονται στους Παραολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο και ήδη μετρούν πολλές επιτυχίες.

Μην χάσετε καμία προσπάθειά τους και στηρίξτε τους στον τιτάνιο αγώνα με τον οποίο καθημερινά αποδεικνύουν ότι όλα είναι δυνατά!

Ακολουθεί το αναλυτικό πρόγραμμα μεταδόσεων των αγώνων από την ΕΡΤ.

14 Σεπτεμβρίου

ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΣΕ ΠΑΓΚΟ

16:00 Κατηγ. 107 κιλά: Μάμαλος
22:00 Κατηγ. +107 κιλά: Δήμου

ΜΠΟΤΣΙΑ

16:00 Ατομικό BC1
17:00 Ατομικό BC4
18:00 Ατομικό BC3
23:00 Ατομικό BC1
00:00 Ατομικό BC4

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΔΡΟΜΟΥ

19:30 Ατομική χρονομέτρηση: Χαλκιαδάκη/Μηλάκη, Καντζά/Βούτζαλη, Μπαράκας/Τρουλινός

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

16:32 100μ. ύπτιο 12 (σειρές): Ταϊγανίδης
17:07 50μ. πρόσθιο SB2 (σειρές): Κωστάκης
17:17 50μ. πρόσθιο SB3 (σειρές): Καραούζας
17:36 50μ. ελεύθερο S13 (σειρές): Λιγνός
00:36 100μ. ύπτιο 12 (τελικός)
01:19 50μ. πρόσθιο SB2 (τελικός)
01:35 50μ. πρόσθιο SB3 (τελικός)
01:59 50μ. ελεύθερο S13 (τελικός)

ΣΤΙΒΟΣ

16:00 Σφαίρα F53: Φερνάντες
00:06 400μ. Τ44 (σειρές): Σείτης
00:23 Μήκος F47: Κουτούλιας

PARACANOE

15:00 Kayak KL1 200μ. (σειρές): Πρελορέντζου

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

19:30 Sonar (5η ιστιοδρομία): Αλεξάς, Χριστοφόρου, Νοτάρογλου
21:00 Sonar (6η ιστιοδρομία): Αλεξάς, Χριστοφόρου, Νοτάρογλου

ΤΕΝΙΣ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ

Απλό ανδρών (ημιτελικά)

 

15 Σεπτεμβρίου

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ

15:00 Ολυμπιακό Τόξο γυναικών (γύρος 32)
21:00 Ολυμπιακό Τόξο γυναικών (προημιτελικά, ημιτελικά, τελικοί)

ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ

15:00 Ομαδικό ξίφος μονομαχίας: Πυλαρινός, Ντούνης, Τριανταφύλλου
22:00 Ομαδικό ξίφος μονομαχίας

ΜΠΟΤΣΙΑ

16:00 Ατομικό BC3 (προημιτελικά)
16:00 Ατομικό BC1 (προημιτελικά)
17:30 Ατομικό BC4 (προημιτελικά)
17:30 Ατομικό BC1 (προημιτελικά)
22:00 Ατομικό BC1 (ημιτελικά)
22:00 Ατομικό BC3 (ημιτελικά)
23:30 Ατομικό BC4 (ημιτελικά)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

15:30 100μ. πεταλούδα S9 (σειρές): Μιχαλεντζάκης
15:44 100μ. πρόσθιο SB6 (σειρές): Χριστάκης
16:29 200μ. ελεύθερο S3 (σειρές): Κωστάκης
17:18 50μ. ύπτιο S1 (σειρές): Ταμπαξής, Καρυπίδης
17:24 50μ. ύπτιο S2 (σειρές): Μακροδημήτρης, Καπελλάκης
17:30 50μ. ύπτιο S2 (σειρές): Καλπακίδου
23:30 100μ. πεταλούδα S9 (τελικός)
23:43 100μ. πρόσθιο SB6 (τελικός)
00:34 200μ. ελεύθερο S3 (τελικός)
01:44 50μ. ύπτιο S1 (τελικός)
01:52 50μ. ύπτιο S2 (τελικός)
02:00 50μ. ύπτιο S2 (τελικός)

ΣΤΙΒΟΣ

17:38 400μ. ανδρών Τ44 (τελικός)

PARACANOE

15:00 Kayak KL1 200μ. γυναικών (ημιτελικά)
16:00 Kayak KL1 200μ. γυναικών (τελικός)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

19:30 Sonar (7η ιστιοδρομία): Αλεξάς, Χριστοφόρου, Νοτάρογλου
21:00 Sonar (8η ιστιοδρομία): Αλεξάς, Χριστοφόρου, Νοτάρογλου

 

16 Σεπτεμβρίου

ΜΠΟΤΣΙΑ

16:00 Ατομικό BC1 (αγώνας θέσεις 3-4)
16:00 Ατομικό BC3 (αγώνας θέσεις 3-4
17:20 Ατομικό BC4 (αγώνας θέσεις 3-4)
18:30 Ατομικό BC1 (τελικός)
23:00 Ατομικό BC3 (τελικός)
01:00 Ατομικό BC4 (τελικός)

ΣΤΙΒΟΣ

16:19 50μ. ύπτιο S4 (σειρές): Ριζάογλου
17:22 150μ. μικτή ατομική SM3 (σειρές): Κωστάκης
00:32 50μ. ύπτιο S4 (τελικός)
02:30 150μ. μικτή ατομική SM3 (τελικός)

ΣΤΙΒΟΣ
23:33 Σφαίρα F33: Λιάγκου

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

19:30 Sonar (9η ιστιοδρομία): Αλεξάς, Χριστοφόρου, Νοτάρογλου
21:00 Sonar (10η ιστιοδρομία): Αλεξάς, Χριστοφόρου, Νοτάρογλου

ΤΕΝΙΣ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ
Ατομικό ανδρών (αγώνας για θέσεις 3-4)

 

17 Σεπτεμβρίου

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΔΡΟΜΟΥ

19:00 Αγώνας αντοχής ανδρών: Μπαράκας/Τρουλινός
19:05 Αγώνας αντοχής γυναικών: Χαλκιαδάκη/Μηλάκη, Καντζά/Βούτζαλη

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

15:30 100μ. ελεύθερο S6 (σειρές): Χριστάκης
16:05 50μ. ελεύθερο S12 (σειρές): Ταϊγανίδης
16:32 100μ. ύπτιο S13 (σειρές): Λιγνός
23:30 100μ. ελεύθερο S6 (τελικός)
00:00 50μ. ελεύθερο S12 (τελικός)
00:58 100μ. ύπτιο S13 (τελικός)

ΣΤΙΒΟΣ

00:21 Μήκος F44: Καπέλλας, Βέλτσι, Σεϊτης

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

18:00 Sonar (11η ιστιοδρομία): Αλεξάς, Χριστοφόρου, Νοτάρογλου74

 

18 Σεπτεμβρίου

ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ

 

 

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

Ακολούθησε το theTOC.gr στο Facebook