Ολυμπιακοί Αγώνες - Πινγκ Πονγκ: Πάλεψε μέχρι τέλους ο Γκιώνης - Εμεινε εκτός πρόκρισης [βίντεο]

Ο Παναγιώτης Γκιώνης έκανε κατάθεση ψυχής, όμως δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη.

Γκιώνης

Ο Παναγιώτης Γκιώνης τα έδωσε όλα, όμως δεν κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο Τζουνγκ Γιουνγκ Σικ, από τον οποίο ηττήθηκε 4-3 σετ.

Ο Έλληνας αθλητής έφτασε κοντά στην πρόκριση στους "16”, καθώς προηγήθηκε με 10-4 στο πέμπτο σετ, όμως ο Νοτιοκορεάτης αντίπαλός του έκανε την ανατροπή με 12-10 και πήρε το σετ, ενώ στη συνέχεια κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια.

Στο έβδομο σετ, ο Γκιώνης έκανε κατάθεση ψυχής, όμως δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη (14-12). Αυτή ήταν η πέμπτη συμμετοχή του Γκιώνη σε Ολυμπιακούς Αγώνες και αποχωρεί από το Τόκιο, έχοντας πραγματοποιήσει μια σπουδαία εμφάνιση, παρότι η αναμέτρηση με τον Νοτιοκορεάτη του αφήνει μια "πικρή γεύση” στο τέλος.

Τα σετ: 7-11, 11-7, 8-11, 10-12, 12-10, 11-6, 14-12

Μαρία Σάκκαρη: Ξεκίνημα με το... αριστερό στον τελικό του τουρνουά τένις της Οστράβα - Πίσω στα σετ με την Κόντραβεϊκ

Δεν ξεκίνησε καλά η Μαρία Σάκκαρη στον τελικό του WTA Οπεν της Οστράβα κόντρα στην Εσθονή Κόντραβέϊκ.

ΣΧΕΔΟΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ 26 Σεπ 2021 | 15:39

Ρούμπεν Σεμέδο: Η πρώτη ανάρτηση στο Instagram μετά την κατηγορία για τον βιασμό 17χρονης [εικόνες]

Ο Ρούμπεν Σεμέδο πήρε για πρώτη φορά θέση για τις κατηγορίες βιασμού και με ανάρτηση στα social media ξεκαθαρίζοντας πως είναι αθώος

ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΤΗΣ ΟΠΛΟ 25 Σεπ 2021 | 21:11

Εγραψε ιστορία η Μαρία Σάκκαρη: Στο Top-10 της παγκόσμιας κατάταξης

Η Μαρία Σάκκαρη αναδείχθηκε νικήτρια μετά από ένα δυνατό αγώνα με τη Σφιόντεκ, Νο1 του ταμπλό και Νο6 της παγκόσμιας κατάταξης

ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΗΚΑΝ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΟΙ "ΠΡΑΣΙΝΟΙ" 25 Σεπ 2021 | 19:01

Παναθηναϊκός - Μπάσκετ: Με τρομερό τον Ουκάρο Γουάϊτ νίκησε δύσκολα 74-61 το Λαύριο και προκρίθηκε στον τελικό του Σούπερ Καπ [βίντεο]

Με τον Οκάρο Γουάιτ να πραγματοποιεί την πρώτη του μεγάλη εμφάνιση με το "τριφύλλι" και την άμυνα να κάνει τη διαφορά, ο Παναθηναϊκός προκρίθηκε στον τελικό του Σούπερ Καπ στο μπάσκετ

ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΘΑΥΜΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΤΕΝΙΣ 25 Σεπ 2021 | 17:19

Σαρώνει η Μαρία Σάκκαρη: Ακάθεκτη οδεύει για τον τίτλο στο WTA Open της Οστράβα

Η Ελληνίδα τενίστρια και Νο11 στον κόσμο, επικράτησε με 2-0 σετ (6-4,7-5) της Ίγκα Σβιόντεκ (Νο6) στον ημιτελικό του Ostrava Open και θα παίξει την Κυριακή στον τελικό

"ΒΑΛΤΟ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ" 25 Σεπ 2021 | 16:24

Eυρωμπάσκετ 2005: Όταν η Εθνική έβγαλε τους Έλληνες (ξανά) στους δρόμους

Δεκαέξι χρόνια συμπληρώνονται σήμερα από την κατάκτηση του Ευρωμπάσκετ του 2005 από την Εθνική Ομάδα των ανδρών, στο Βελιγράδι.

Ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΤΟΥ NBA 24 Σεπ 2021 | 22:57

Συγκινεί ο Γιάννης Αντετοκούνμπο: Θα γύριζα στα Σεπόλια να πουλάω CD για να είχα τον πατέρα μου [βίντεο]

Χωρίς δεύτερη σκέψη η απάντηση του Γιάννη Αντετοκούνμπο για τη ζωή του με και χωρίς τον πατέρα του.

ΠΡΟΧΩΡΟΥΝ ΟΙ ΕΡΓΑΣΙΕΣ 24 Σεπ 2021 | 21:14

ΑΕΚ: Κιτρίνισε η "Αγιά Σοφιά" - Εντυπωσιακή η εικόνα του γηπέδου [βίντεο]

Tο γήπεδο της AEK αρχίζει να παίρνει χρώμα για τα καλά.

ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΕΜΦΑΝΙΣΗ 24 Σεπ 2021 | 17:51

Σάρωσε η Σάκκαρη: Προκρίθηκε στα ημιτελικά της Οστράβα - Εντυπωσιακή νίκη με 2-0 επί της Μαρτίντσοβα

Αντίπαλος της Μαρίας Σάκκαρη στον αυριανό ημιτελικό θα είναι, είτε η Πολωνή Ιγκα Σβιάτεκ είτε η Ελενα Ριμπάκινα από το Καζακστάν.

ΠΑΝΩ ΘΑ ΧΤΙΣΘΕΙ Η ΝΕΑ ΟΜΑΔΑ 24 Σεπ 2021 | 11:09

Γιουβέντους: Καταρχήν συμφωνία με τον Ντιμπάλα

Ο Πάουλο Ντιμπάλα αναμένεται να υπογράψει τις προσεχείς ημέρες το νέο του συμβόλαιο με τη διοίκηση της Γιουβέντους.

ΑΦΟΡΜΗ ΟΙ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ 24 Σεπ 2021 | 11:08

Πυγμαχία: Εκτός αγώνων μέχρι νεοτέρας ο Μπρόιλι

Η ιταλική ομοσπονδία πυγμαχίας αποφάσισε να μην επιτρέψει στον Μικέλε Μπρόιλι να αγωνιστεί μέχρι να ολοκληρωθεί η έρευνα εις βάρος του.

24 Σεπ 2021 | 11:05

Super League: Στην κορυφή το… τρένο του Βόλου

Συνέχεια στο εντυπωσιακό του ξεκίνημα στη Super League έδωσε ο Βόλος.

ΜΕ 2 - 0 ΣΕΤ 23 Σεπ 2021 | 18:55

Μαρία Σάκκαρη: Στα προημιτελικά της Οστράβα με σπουδαία εμφάνιση - Την πείσμωσαν οι βρισιές της Οσταπένκο [Βίντεο]

Η Μαρία Σάκκαρη, νίκησε την Λετονή Γιέλενα Οσταπένκο και προκρίθηκε στα προημιτελικά του τουρνουά της Οστράβα.