Follow us

Παγκόσμιο πρωτάθλημα στίβου: Η υποδοχή του χρυσού Τεντόγλου στον χάλκινο Καραλή [βίντεο]

Πώς υποδέχτηκε τον χάλκικο Καραλή ο χρυσός Τεντόγλου στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα στίβου.

Καραλής - Τεντόγλου

Ο Εμμανουήλ Καραλής έκανε την καλύτερη φετινή του εμφάνιση και κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα της Γλασκόβης. Ο 24χρονος άλτης ξεπέρασε τα 5,85 μ. και κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο πίσω από τους Μόντο Ντουπλάντις (χρυσό με 6,05 μ.) και Σαμ Κέντρικς (ασημένιο με 5,90 μ.).

Επιστρέφοντας στο ξενοδοχείο ο Καραλής βρέθηκε αντιμέτωπος με μια έκπληξη, καθώς αθλητές και προπονητές είχαν κρυφτεί πίσω από ένα μπάνερ της διοργάνωσης και εμφανίστηκαν όλοι μαζί.

Ο χρυσός Μίλτος Τεντόγλου υποδέχθηκε με μια μεγάλη αγκαλιά τον φίλο του και συναθλητή του, ενώ το ίδιο έκανε και ο προπονητής Γιώργος Πομάσκι.

Ο Καραλής πήρε για λίγο από το λαιμό της μητέρας του Σάρα το μετάλλιο για να το δείξει στα μέλη της αποστολής.

Για την Ελλάδα ήταν το δεύτερο μετάλλιο στην αυλαία του Παγκοσμίου πρωταθλήματος κλειστού στίβου που διεξάγεται στη Γλασκώβη.

Ο Έλληνας πρωταθλητής προσπάθησε και για την απόλυτη υπέρβαση βάζοντας τον πήχη στα 5,95μ., αλλά παρόλο που βρήκε το καλό άλμα δεν μπόρεσε να το ολοκληρώσει σωστά, αποχωρώντας όμως με το χαμόγελο στα χείλη.

22 Απρ 2024 | 18:14

Το Ολυμπιακό Μουσείο Αθήνας έγινε μέρος του ταξιδιού της Ολυμπιακής Φλόγας και της διαδρομής της Λαμπαδηδρομίας

Υψηλού συμβολισμού τελετή, το Σάββατο 20 Απριλίου, με την Ολυμπιακή Λαμπαδηδρομίας να περνά από το Ολυμπιακό Μουσείο

ΠΡΟΚΑΛΕΙ Ο ΠΑΙΚΤΗΣ 22 Απρ 2024 | 17:33

Βίντεο: Η εξοργιστική απρέπεια Άντονι στους παίκτες της Κόβεντρι, μετά την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου Αγγλίας

Ο σταρ της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Τι έκανε στους παίχτες της Κόβεντρι μετά την υπερπροσπάθειά τους

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ 22 Απρ 2024 | 17:12

Μπαρτσελόνα: Αλλαγή σχεδιών στη Βαρκελώνη, σκέφτεται την παραμονή ο Τσάβι.

Ισπανικά ρεπορτάζ αναφέρουν ότι ο Τσάβι σκέφτεται σοβαρά την παραμονή του. "Παγώνει" το θέμα αναζήτησης προπονητή για την ώρα.

EL CLASICO 22 Απρ 2024 | 15:25

Ρεάλ Μαδρίτης:Στο +11 η "Βασίλισσα" - Ο Μπέλινγχαμ στις καθυστερήσεις έδωσε το σημαντικό τρίποντο

Με ολική ανατροπή η ομάδα του Αντσελότι πήρε τους τρείς βαθμούς, κέρδισε στο El Classico και άφησε τους Μπλαουγκράνα στο -11

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ 22 Απρ 2024 | 13:22

Ο Τούχελ ως εκλεκτός του Τζιμ Ράτκλιφ για τον πάγκο της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Μετά τη δύσκολη πρόκριση εναντίον της Κόβεντρι Σίτι για τον τελικό του Κυπέλλου Αγγλίας , οι φήμες περί απόλυσης του Τεν Χαγκ όλο και πυκνώνουν.

ΤΕΛΙΚΟΣ UEFA YOUTH LEAGUE 22 Απρ 2024 | 10:59

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ19: Έφτασε η μεγάλη ημέρα , έτοιμοι οι νέοι του Ολυμπιακού για τον τελικό

Έτοιμοι να γράψουν ιστορία οι νέοι του Ολυμπιακού. Μόνο εμπόδιο πια η Μίλαν , με τους "ερυθρόλευκους" να στοχεύουν για την κατάκτηση του τίτλου.

SUPER LEAGUE 21 Απρ 2024 | 22:48

Ακάθεκτος ο Ολυμπιακός, νίκησε 2-1 και τον ΠΑΟΚ

Η πειραϊκή ομάδα μείωσε από τον "Δικέφαλο" στον ένα βαθμό τη διαφορά που τους χωρίζει στην κατάταξη, ενώ οι δύο ομάδες έχουν κι από ένα παιχνίδι λιγότερο.

SUPER LEAGUE 21 Απρ 2024 | 21:53

Ξανά στην κορυφή η ΑΕΚ: Λύγισε με ανατροπή τον Άρη και περιμένει τον Παναθηναϊκό

Η ΑΕΚ κατάφερε να επικρατήσει με 2-1 του Άρη, ανεβαίνοντας εκ νέου στην κορυφή της κατάταξης.

SUPER LEAGUE 21 Απρ 2024 | 21:23

"Πεντάρα" στη Λαμία ο Παναθηναϊκός με οδηγούς Ιωαννίδη και Μπακασέτα

Ο Παναθηναϊκός πέρασε σαν "άνεμος" απ’ το "Αθανάσιος Διάκος" συντρίβοντας την Λαμία με 5-0.

BARCELONA OPEN 21 Απρ 2024 | 19:24

Ήττα με 2-0 σετ για τον Στέφανο Τσιτσιπά στον τελικό της Βαρκελώνης

Ο Νορβηγός τενίστας Κάσπερ Ρούουντ επικράτησε στον τελικό με 2-0 του Έλληνα πρωταθλητή.

ΕΠΙ ΤΟΥ ΝΤΟΥΣΑΝ ΛΑΓΙΟΒΙΤΣ 20 Απρ 2024 | 21:01

Στον τελικό του Barcelona Open ο Τσιτσιπάς με φανταστική ανατροπή

O Έλληνας πρωταθλητής εξασφάλισε την παρουσία του στον τελικό του Barcelona Open (ATP 500) μετά τη σημερινή του νίκη.

20 Απρ 2024 | 17:01

Πόλο: Στον τελικό του Champions League ο Ολυμπιακός, νίκησε 16-12 τη Ματαρό με 7 γκολ της Νικόλ Ελευθεριάδου

Απόλυτη πρωταγωνίστρια του ημιτελικού ήταν η Νικόλ Ελευθεριάδου, η οποία έκανε το παιχνίδι της ζωής της με επτά γκολ και τρομερή δουλειά στην άμυνα.