Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: "Άλωσαν" το ΟΑΚΑ οι Πειραιώτες - Δεύτερη σερί νίκη σε ντέρμπι αιωνίων στην Ευρωλίγκα

Με μπροστάρη τον Γιώργο Πρίντεζη ο Ολυμπιακός επικράτησε του Παναθηναϊκού στο ΟΑΚΑ με 78-71

Με φόρα από τον Μάρτιο, όταν είχε επικρατήσει ξανά του αιωνίου αντιπάλου του, ο Ολυμπιακός ήταν ανώτερος στο ΟΑΚΑ και πήρε μία δίκαιη νίκη, με 78-71, επί του Παναθηναϊκού, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Euroleague.

Ο Γιώργος Πρίντεζης θυμήθηκε ποιος είναι σημειώνοντας 17 πόντους σε 20 λεπτά συμμετοχής, ενώ ο Οκτάβιους Έλις έκανε "θραύση" στη ρακέτα, με 13 ριμπάουντ.

Η ομάδα του Πειραιά είχε τον έλεγχο του αγώνα σε όλη τη διάρκειά του ξέφυγε και με +15 και παρά το γεγονός πως ο Παναθηναϊκός μείωσε στους 4 πόντους, οι παίκτες του Μπαρτζώκα έβγαλαν κάθε φορά τη σωστή αντίδραση.

Αυτή ήταν η πρώτη νίκη του Ολυμπιακού στη διοργάνωση φέτος, καθώς στην πρεμιέρα είχε ηττηθεί με έναν πόντο από τη Ζαλγκίρις Κάουνας στο ΣΕΦ. Ο Παναθηναϊκός που είχε κορυφαίους τους Μάρκους Φόστερ (15π.) και Ιωάννη Παπαπέτρου (14π.) γνώρισε την πρώτη ήττα του μετά τη μεγάλη νίκη στη Μόσχα επί της Κίμκι, στην 1η αγωνιστική.

Τα δεκάλεπτα: 12-22, 35-44, 57-62, 71-78

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΤΙΤΛΟ ΘΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΟΥΝ ΟΙ "ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΕΣ" 30 Απρ 2021 | 16:35

Πόλο γυναικών: Ο Ολυμπιακός στον τελικό της Euroleague

Στον τελικό της Euroleague η γυναικεία ομάδα πόλο του Ολυμπιακού

ΑΥΡΙΟ Ο ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 28 Απρ 2021 | 21:12

Κύπελλο Ελλάδος: Στον τελικό ο Ολυμπιακός, 3-1 τον ΠΑΣ Γιάννινα [Βίντεο]

Σε ακόμα έναν τελικό Κυπέλλου Ελλάδος θα βρεθεί ο Ολυμπιακός, που πέρασε το εμπόδιο του ΠΑΣ Γιάννινα και περιμένει να μάθει τον αντίπαλό του

ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΤΟΥΣ 28 Απρ 2021 | 13:56

Ιωάννα Μαλέσκου: Η απάντηση στον αέρα της εκπομπής της για τον Μάριο Χεζόνια

Ο Μάριο Χεζόνια είπε ότι η Ιωάννα Μαλέσκου είναι η αγαπημένη του ελληνίδα παρουσιάστρια και εκείνη του έστειλε τη δική της απάντηση.

ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ 25 Απρ 2021 | 21:50

Ασφαιροι στο 0-0 ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκός: Ζωντανός για Ευρώπη ο δικέφαλος

Αν για τον Παναθηναϊκό η ισοπαλία θα μπορούσε να θεωρηθεί... θετικό αποτέλεσμα, για τον ΠΑΟΚ το τελικό 0-0 και η απώλεια δύο βαθμών ασφαλώς δεν ήταν κολακευτικό αποτέλεσμα.

«ΜΙΛΗΣΕ» ΔΙΣ Ο ΜΠΡΟΥΜΑ 25 Απρ 2021 | 21:47

Ολυμπιακός - ΑΕΚ: 2-0 στο ντέρμπι του Καραϊσκάκη

Οι Πειραιώτες κατάφεραν να πάρουν τους τρεις βαθμούς από την Ένωση, με τέρματα του Μπρούμα στο 50΄ και στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΓΥΡΟΣ ΤΩΝ ΠΛΕΙ ΟΦ 21 Απρ 2021 | 23:47

Superleague: Άλωσε το "Βικελίδης" ο ΠΑΟΚ και έπιασε τον Άρη στη δεύτερη θέση - Γλίτωσε στο 92' η ΑΕΚ

Με συνταγή... Ολυμπιακού, ο ΠΑΟΚ επικράτησε 1-0 του Άρη στο "Κλεάνθης Βικελίδης" - Γλίτωσε στις καθυστερήσεις τον βαθμό της ισοπαλίας η ΑΕΚ κόντρα στον Παναθηναϊκό

ΓΙΑ ΤΗΝ 5Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΩΝ ΠΛΕΙ ΟΦ 21 Απρ 2021 | 20:19

Ολυμπιακός - Αστέρας Τρίπολης: Το πρώτο γκολ του Σωκράτη Παπασταθόπουλου χάρισε τη νίκη [Βίντεο]

Ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος με το πρώτο "ερυθρόλευκο" γκολ του χάρισε τη νίκη στους πρωταθλητές

Η ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ 19 Απρ 2021 | 22:46

Μήνυμα Μαρτίνς για το "σχίσμα": Τα χρήματα δεν μπορούν να είναι το πιο σημαντικό πράγμα στο ποδόσφαιρο

"Απομακρύνει, αλλάζει την εικόνα του ποδοσφαίρου από λαϊκό άθλημα", ανέφερε ο Πέδρο Μαρτίνς για τη European Super League

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΑΡΗΣ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ 18 Απρ 2021 | 14:10

Superleague: ΠΑΟΚ - Ολυμπιακος το ντέρμπι της 4ης αγωνιστικής των Play Off - Σε ΟΑΚΑ και Λεωφόρο τα άλλα κρίσιμα ματς

Ντέρμπι γοήτρου στην Τούμπα, με τον Ολυμπιακό να έχει "καθαρίσει" το πρωτάθλημα και τον ΠΑΟΚ να μείνει ζωνταντός στο κυνήγι της δεύτερης θέσης

ΓΙΑ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ 16 Απρ 2021 | 16:09

Ολυμπιακός: Τιμωρήθηκε με δύο αγωνιστικές κεκλεισμένων των θυρών για το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό

Ποινή δύο αγωνιστικών κεκλεισμένων των θυρών και πρόστιμο ύψους 54.000 ευρώ στον Ολυμπιακό για τον αγώνα με τον Παναθηναϊκό

ΦΙΕΣΤΑ ΣΤΟ ΡΕΝΤΗ 14 Απρ 2021 | 21:37

Βόλεϊ: Σήκωσε το 30ό του πρωτάθλημα ο Ολυμπιακός

Με νίκη 3-0 επί του ΠΑΟΚ ο Ολυμπιακός πανηγύρισε την κατάκτηση του 30ού πρωταθλήματος στο βόλεϊ

11 Απρ 2021 | 22:10

Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός: Με τριάρα πήραν και τυπικά οι ερυθρόλευκοι το 46ο πρωτάθλημα

Πρωταθλητής για 46η φορά στην ιστορία του ο Ολυμπιακός με νίκη επί του αιωνίου του αντιπάλου Παναθηναϊκού

ΑΥΣΤΗΡΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΑ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΑ 10 Μαϊ 2021 | 13:46

Χαρδαλιάς: Δεν αναστέλλουμε το πρωτάθλημα της Superleague 2 - Στον εισαγγελέα όσοι παραβιάζουν τα μέτρα

Με ανακοίνωσή του ο Νίκος Χαρδαλιάς ξεκαθάρισε πως δεν αναστέλλεται το πρωτάθλημα της Superleague 2.