ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 2-0: Απογείωση με Μπίσεσβαρ

Ο ΠΑΟΚ πήρε "καθαρή" νίκη απέναντι στην ΑΕΚ στην Τούμπα για την 4η αγωνιστική της Super League 1, με τον Ντιέγκο Μπίσεσβαρ να είναι ο μεγάλος πρωταγωνιστής για τους "ασπρόμαυρους".

ΠΑΟΚ

Ο Ντιέγκο Μπίσεσβαρ πήρε από το χέρι τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα και τον απογείωσε κόντρα στην ΑΕΚ, οδηγώντας τον σε "καθαρή” νίκη με σκορ 2-0! Οι "ασπρόμαυροι” με αυτό το τρίποντο άφησαν πίσω τους "κίτρινους” στη βαθμολογία της Super League και πλέον νιώθουν να πατάνε καλύτερα στο ελληνικό πρωτάθλημα, μετά το κακό ξεκίνημα σε αυτό.

Ο "μαέστρος” του ΠΑΟΚ, για να επιστρέψουμε σε αυτόν, τα έκανε όλα στο σημερινό ντέρμπι! Σκόραρε στο 42ο με πολύ έξυπνο σουτ στην κλειστή γωνία του Στάνκοβιτς, ενώ πήρε πέναλτι στο 77ο, όταν σε επέλασή του στην περιοχή της ΑΕΚ τον ανέτρεψε ο Μισελέν. Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Κούρτιτς, ο οποίος χρίστηκε πρώτη φορά σκόρερ με την ασπρόμαυρη φανέλα κι έβαλε κι αυτός την υπογραφή του στη νίκη της ομάδας του.

Γενικότερα ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος από την ΑΕΚ και δίκαια επικράτησε. Ήταν πιο πιεστικός στο μεγαλύτερο διάστημα και επικίνδυνος απέναντι στην άμυνα της ΑΕΚ, είχε την κατοχή της μπάλας, φτάνοντας στο 56%, ενώ έκανε 13 τελικές προσπάθειες έναντι 9 της "Ένωσης”, οι παίκτες της οποίας ήταν απρόσεκτοι την κρίσιμη στιγμή και γι’ αυτό έμειναν άσφαιροι.

Πηγή: Novasports.gr

20 Οκτ 2021 | 08:43

Αντετοκούνμπο: "Ήταν δύσκολο να διαχειριστώ τα συναισθήματα μου…"

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο δεν έκρυψε τη συγκίνηση του κατά τη διάρκεια της απονομής του δαχτυλιδιού.

20 Οκτ 2021 | 08:37

Ο Σαλάχ οδηγεί τη Λίβερπουλ, ο Ντίας την Πόρτο

Το απόλυτο μετά από τρεις αγώνες έχει η Λίβερπουλ, μετά τη νίκη της επί του κακού της "δαίμονα", Ατλέτικο Μαδρίτης.

ΤΙ ΣΧΟΛΙΑΖΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΕ 19 Οκτ 2021 | 21:07

ΠΑΟΚ: Εξώδικο στον ΑΝΤ1 για το "Ρουκ Ζουκ" και τη λέξη "Βουλγαρία" [Βίντεο]

Την οργή της ΠΑΕ ΠΑΟΚ προκάλεσε η επιλογή συγκεκριμένης λέξης στο δημοφιλές τηλεπαιχνίδι του ΑΝΤ1 "Ρουκ Ζουκ"

ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΣΤΗ ΔΙΚΗ 19 Οκτ 2021 | 18:28

Θεσσαλονίκη: "Έκανα ένα ολέθριο λάθος" - Απολογήθηκαν οι κατηγορούμενοι για τον θάνατο του Βούλγαρου οπαδού

"Ήμουν περικυκλωμένη, δεν μπορούσα να πάω πουθενά. Με κυρίευσε τρόμος, φοβήθηκα, ταράχθηκα" είπε στην απολογία της η 27χρονη η οποία κατηγορείται ότι πέρασε με το αυτοκίνητό της πάνω από τον 28χρονο

19 Οκτ 2021 | 13:51

Παναθηναϊκός: "Βλέπει" Φεράρι

Την περίπτωση του Φράνκο Φεράρι φαίνεται να εξετάζουν στον Παναθηναϊκό για την μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου.

19 Οκτ 2021 | 13:45

Άρης: Νίκη από σαράντα κύματα, με πολλαπλά οφέλη!

Για τον Άρη η χθεσινή στη Λαμία δεν ήταν μια απλή νίκη, καθώς του έδωσε πολλά περισσότερα από τους υπερ-απαραίτητους τρεις βαθμούς, σε μια δύσκολη συγκυρία.

Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΗΣ ΕΠΟ 19 Οκτ 2021 | 13:39

Ολυμπιακός: Απορρίφθηκε η έφεση - Χωρίς κόσμο το ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ

Χωρίς κόσμο θα διεξαχθεί το ντέρμπι του Ολυμπιακού με τον ΠΑΟΚ, καθώς απορρίφθηκε η έφεση που είχε καταθέσει η ομάδα του Πειραιά.

ΘΕΤΙΚΗ Η ΠΡΩΤΗ ΕΙΚΟΝΑ 18 Οκτ 2021 | 11:38

Ο τολμών νικά και η ΑΕΚ χαμογελά

Ο Αργύρης Γιαννίκης παραξένεψε άπαντες με τις επιλογές του, όμως δεν δίστασε να προβεί σε ριζοσπαστικές αλλαγές και η ΑΕΚ να πάρει πράγματα απ' αυτές.

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΜΑΤΣ 17 Οκτ 2021 | 19:33

ΠΑΟΚ-Βόλος 4-4: Ο εφησυχασμός των 4 γκολ, έφερε την ισοπαλία

Ο ΠΑΟΚ κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο και δέχτηκε το πρώτο γκολ έφτασε στο 4-1, αλλά στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τρία γκολ.

15 Οκτ 2021 | 09:23

Μπαρτσελόνα: Τρεις εβδομάδες εκτός ο Αραούχο

Τις υπηρεσίες του Ρόναλντ Αραούχο για τις επόμενες τρεις εβδομάδες θα στερηθεί ο Ρόναλντ Κούμαν.

15 Οκτ 2021 | 08:59

Αργεντινή-Περού: Δύσκολη νίκη για την "αλμπισελέστε"

Η Αργεντινή νίκησε δύσκολα 1-0 το Περού εντός έδρας, με το γκολ του Λαουτάρο Μαρτίνες στο 43’.

15 Οκτ 2021 | 08:50

Γερμανία : Το μαγικό άγγιγμα του Χάνζι Φλικ

Η Γερμανία έγινε η πρώτη ομάδα που παίρνει την πρόκριση στο Παγκόσμιο Κύπελλο.

14 Οκτ 2021 | 13:14

Ολυμπιακός: Ετοιμάζει αλλαγές ο Μαρτίνς στα Γιάννινα

Στην τελική ευθεία μπαίνει η προετοιμασία του Ολυμπιακού για το παιχνίδι πρωταθλήματος με αντίπαλο τον ΠΑΣ Γιάννινα στους "Ζωσιμάδες".