Παραολυμπιακοί Αγώνες: "Ασημένιος" ο Γρηγόρης Πολυχρονίδης

Ο Έλληνας πρωταθλητής του Μπότσα, Γρηγόρης Πολυχρονίδης, κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στους Παραολυμπιακούς Αγώνες

Ο Γρηγόρης Πολυχρονίδης έκανε ξανά την Ελλάδα υπερήφανη! Ο Έλληνας πρωταθλητής του Μπότσια κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στους Παραολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο.

Ο Πολυχρονίδης έφτασε μια ανάσα από το χρυσό μετάλλιο, όμως στον τελικό του BC3 ηττήθηκε στο τάι μπρέικ από τον Άνταμ Πέσκα.

Συναρπαστικός αγώνας

Ο αγώνας, σύμφωνα με το Novasports.gr, ήταν συναρπαστικός και παρά το γεγονός ότι ο Τσέχος προηγήθηκε με 3-0 στο πρώτο σετ, ο Πολυχρονίδης κατάφερε να ισοφαρίσει και να πάει το παιχνίδι στο τάι μπρέικ. Εκεί ο Πέσκα ήταν πιο αποτελεσματικός και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο.

Πηγή: Novasports.gr

ΤΟΚΥΟ 2020 04 Σεπ 2021 | 15:58

Παραολυμπιακοί Αγώνες: Ενδέκατο μετάλλιο για την Ελλάδα, "αργυρός" ο Προδρόμου στο μήκος

Το ενδέκατο μετάλλιο για την Ελλάδα στους Παραολυμπιακούς Αγώνες του Τόκυο, και ένα ακόμα στο στίβο είναι γεγονός! Ο Θανάσης Προδρόμου το κατέκτησε στο μήκος της κατηγορίας Τ20, με άλμα στα 7,17μ.

ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΔΗΣ, ΝΤΕΝΤΑ ΚΑΙ ΠΥΡΓΙΩΤΗ 04 Σεπ 2021 | 11:08

Παραολυμπιακοί Αγώνες: "Χάλκινο" για την Ελλάδα στα μεικτά ζευγάρια BC3 στο μπότσια

Δέκατο μετάλλιο για την Ελλάδα στους Παραολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο

ΤΟ ΕΝΑΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ 03 Σεπ 2021 | 13:41

Παραολυμπιακοί Αγώνες: Χάλκινο μετάλλιο στην κολύμβηση η Σταματοπούλου [Βίντεο]

Το χάλκινο μετάλλιο στα 50μ. ύπτιο, κατηγορίας S4, κατέκτησε η Αλεξάνδρα Σταματοπούλου, στους Παραολυμπιακούς Αγώνες.

ΝΕΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΕΚΟΡ 02 Σεπ 2021 | 16:36

Παραολυμπιακοί Αγώνες: Η συγκινητική απονομή του χρυσού σε Γκαβέλα – Γκαραγκάνη που δάκρυσαν [Βίντεο]

Ο Γκαβέλας μαζί με τον συνοδό του Γκαραγκάνη κατέκτησαν το πρώτο χρυσό μετάλλιο για την Ελλάδα στους Παραολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο.

ΤΕΛΙΚΟΣ ΤΩΝ 100 ΜΕΤΡΩΝ Τ11 ΣΤΟΝ ΣΤΙΒΟ 02 Σεπ 2021 | 13:54

Παραολυμπιακοί Αγώνες: Πρώτο χρυσό μετάλλιο με παγκόσμιο ρεκόρ για Γκαβέλα

Ο Θανάσης Γκαβέλας κατέκτησε το πρώτο χρυσό μετάλλιο για την Ελλάδα στα 100μ. και ολοκλήρωσε την προσπάθεια του με παγκόσμιο ρεκόρ.

Η ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΣΤΟ TWITTER 01 Σεπ 2021 | 23:55

Παραολυμπιακοί Αγώνες: Τα συγχαρητήρια Μητσοτάκη σε Νικολαΐδη - Πολυχρονίδη

Ο πρωθυπουργός Κυριάκος Μητσοτάκης συνεχάρη τους Έλληνες Παραολυμπιονίκες που διαπρέπουν στο Τόκιο

ΕΠΕΙΣΟΔΙΑΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ 31 Αυγ 2021 | 20:06

Παραολυμπιακοί Αγώνες: "Χάλκινος" στη σφαίρα ο Στράτος Νικολαΐδης

Ο Στράτος Νικολαΐδης χάρισε στην Ελλάδα το έκτο μετάλλιο στους Παραολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο.

ΠΗΡΕ ΤΟ ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ 30 Αυγ 2021 | 10:51

Παραολυμπιακοί Αγώνες - Τσαπατάκης: Και τελευταίος να έβγαινα πάλι θα χαιρόμουν

Όπως είπε ο Αντώνης Τσαπατάκης, κάθε αγώνας για κάθε αθλητή, δεν είναι εύκολος, σημειώνοντας παράλληλα ότι "οι συνθήκες, δεν ήταν οι κατάλληλες.

ΠΕΜΠΤΟ  ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ 29 Αυγ 2021 | 13:00

Παραολυμπιακοί αγώνες: Χάλκινο μετάλλιο ο Αντώνης Τσαπατάκης στα 100μ. πρόσθιο

Ο φοβερός Αντώνης Τσαπατάκης κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στα 100μ. πρόσθιο SB4, σηκώνοντας για ακόμα μία φορά ψηλά τα ελληνικά χρώματα.

ΤΟ 4Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ 28 Αυγ 2021 | 17:40

Παραολυμπιακοί Αγώνες: Νέο μετάλλιο για την Ελλάδα - Το αργυρό κατέκτησε ο Κωνσταντινίδης [βίντεο]

Με σπουδαία εμφάνιση ο Έλληνας Παραολυμπιονίκης Θανάσης Κωνσταντινίδης κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο, στον τελικό του αγωνίσματος της ρίψης κορiνας.

ΤΡΙΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ 26 Αυγ 2021 | 16:32

Παραολυμπιακοί Αγώνες: "Χάλκινος" ο Μπακοχρήστος στην Αρση Βαρών σε πάγκο - "Για την Ελλαδάρα" [Εικόνες]

Το χάλκινο μετάλλιο στους Παραολυμπιακούς Αγώνες στην Αρση βαρών σε πάγκο κατέκτησε ο Δημήτρης Μπακοχρήστος.

ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟ 25 Αυγ 2021 | 23:42

Παραολυμπιακοί Αγώνες: Συγκινεί η δύναμη ψυχής του 48χρονου που παίζει πινγκ πονγκ χωρίς χέρια [Εικόνες - Βίντεο]

Ο 48χρονος Αιγύπτιος παραολυμπιονίκης Ιμπραχίμ Χαμαντού αγωνίζεται στο πινγκ πονγκ κρατώντας τη ρακέτα με το στόμα του - Πώς έχασε και τα δύο του χέρια