Περίπατος του Ολυμπιακού, 3-0 τον Παναθηναϊκό

Μια από τις πιο εύκολες νίκες των ερυθρόλευκων

Περίπατος του Ολυμπιακού, 3-0 τον  Παναθηναϊκό

Με γκολ των Μποτία, Ελιουνούσι και Ιντέγε στο πρώτο ημίχρονο και χωρίς καν να ιδρώσουν οι «Ερυθρόλευκοι» συνέτριψαν 3-0 τον Παναθηναϊκό στο ντέρμπι των αιωνίων στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης». Η αμέσως προηγούμενη φορά που είχε πετύχει τρία γκολ στους "πράσινους" στο πρώτο μέρος ήταν τη σεζόν 1966-67, πριν από 50 χρόνια. Ο Παναθηναϊκός ήταν τραγικός και το μόνο που είχε να επιδείξει ήταν ένα χαμένο πέναλτι του Λεντέσμα στο 60΄. Με τη νίκη αυτή ο Ολυμπιακός παίρνει από τώρα σαφές προβάδισμα για τον τίτλο, μετά και τις νέες γκέλες του ΠΑΟΚ και της ΑΕΚ

Οι «Ερυθρόλευκοι» βρίσκονται ήδη στο +7 από τον Παναθηναϊκό, στο +9 από την ΑΕΚ και στο +10 από τον ΠΑΟΚ

Περίπατος του Ολυμπιακού, 3-0 τον  Παναθηναϊκό - εικόνα 2

Περίπατος του Ολυμπιακού, 3-0 τον  Παναθηναϊκό - εικόνα 3

14 Οκτ 2021 | 13:14

Ολυμπιακός: Ετοιμάζει αλλαγές ο Μαρτίνς στα Γιάννινα

Στην τελική ευθεία μπαίνει η προετοιμασία του Ολυμπιακού για το παιχνίδι πρωταθλήματος με αντίπαλο τον ΠΑΣ Γιάννινα στους "Ζωσιμάδες".

Η ΚΛΗΡΩΣΗ 14 Οκτ 2021 | 13:05

Με Ατρόμητο ο Παναθηναϊκός στο Κύπελλο Ελλάδος

Απαιτητική κλήρωση για τον Παναθηναϊκό στην 5η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος, καθώς θα βρει απέναντι του τον Ατρόμητο.

12 Οκτ 2021 | 10:55

Ολυμπιακός: Νέα σενάρια για τον Μανωλά

Επανέρχεται στο προσκήνιο το θέμα του Κώστα Μανωλά για τον Ολυμπιακό, εν όψει της χειμερινής μεταγραφικής περιόδου.

ΠΟΛΥ ΑΜΦΙΡΡΟΠΟ ΜΑΤΣ 08 Οκτ 2021 | 23:49

Ευρωλίγκα: Μεγάλη νίκη και κορυφή για τον Ολυμπιακό - 74-68 τη Ρεάλ

Ο Ολυμπιακός πήρε τεράστια νίκη στο ΣΕΦ κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης με σκορ 74-68 και συνεχίζει αήττητος στην Ευρωλίγκα

ΕΦΕΣΗ ΘΑ ΑΣΚΗΣΟΥΝ ΟΙ "ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΟΙ" 08 Οκτ 2021 | 15:01

Ολυμπιακός: Δίχως φιλάθλους στον εντός έδρας με τον ΠΑΟΚ - Ποινή μίας αγωνιστικής για τα καπνογόνα στο ντέρμπι "αιωνίων"

Στον Ολυμπιακό, θεωρούν πως η τιμωρία αυτή της μιας αγωνιστικής, έχει να κάνει άμεση σχέση με το ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ

08 Οκτ 2021 | 11:34

Ολυμπιακός: Δύσκολη αποστολή κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης

Ο Ολυμπιακός θέλει να συνεχίσει τις καλές του εμφανίσεις στηEuroleague.

ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ 07 Οκτ 2021 | 20:11

Φορτούνης: "Ο γιος μου με άλλαξε - Θέλω να με δει πάλι στην κορυφή" [Βίντεο]

Λίγους μήνες μετά τον σοβαρό τραυματισμό του, ο Κώστας Φορτούνης δείχνει να είναι έτοιμος για το πλέον σημαντικό comeback της καριέρας του.

ΛΟΓΩ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΩΝ 05 Οκτ 2021 | 10:50

Ολυμπιακός: Μένουν μόνο εννέα παίκτες στου Ρέντη

Συνολικά 15 ποδοσφαιριστές του Ολυμπιακού αποχώρησαν από του Ρέντη.

05 Οκτ 2021 | 10:29

Παναθηναϊκός: Ικανοποίηση για τον Μπρινιόλι

Ο Αλμπέρτο Μπρινιόλι άφησε καλές εντυπώσεις στο ντεμπούτο του με τη φανέλα του Παναθηναϊκόυ, στο ντέρμπι των "αιωνίων".

04 Οκτ 2021 | 09:10

Ολυμπιακός για τα επεισόδια στο ντέρμπι: "Τελευταία φορά που 50 ανεγκέφαλοι χαλούν την ατμόσφαιρα"

Ανακοίνωση με αφορμή τις δύο διακοπές στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό, λόγω καπνογόνων, εξέδωσε η ΠΑΕ Ολυμπιακός, ζητώντας συγγνώμη από τους φιλάθλους της.

04 Οκτ 2021 | 09:09

Σπανούλης: "Ζήτω ο Ολυμπιακός" – Αποθέωση στην βράβευση από τον Μαρινάκη [βίντεο]

Αποθεώθηκε από τους "ερυθρόλευκους" φιλάθλους στο "Γεώργιος Καραϊσκάκης".

04 Οκτ 2021 | 08:52

Αρης – Παναθηναϊκός 81-71: Επική ανατροπή από τον αυτοκράτορα

Ο Άρης έμεινε πίσω με 19 πόντους στο ημίχρονο κόντρα στον Παναθηναϊκό αλλά πετυχαίνοντας 57(!) πόντους στο δεύτερο ημίχρονο πέτυχε απίθανη ανατροπή!

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ 03 Οκτ 2021 | 22:58

Ντέρμπι αιωνίων: Ασφαιροι στο 0-0 Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός - Καμίνι το Καραϊσκάκη

Ο Ιταλός τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού έκανε ντεμπούτο στην Super League και ήταν ο κορυφαίος των φιλοξενουμένων. Ο Ολυμπιακός που παραχώρησε την δεύτερη ισοπαλία στην έδρα του, είχε μια κλασσική ευκαιρία να σκοράρει με τον Αγκιμπού Καμαρά, καθώς και 17 τελικές.