Στο τάι μπρέικ ο τελικός - Μεγάλη μάχη για τον Τσιτσιπά

Χωρίς να αφήσει περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλό του ο Στέφανος Τσιτσιπάς επικράτησε στο δεύτερο σετ και ισοφάρισε τον αγώνα του τελικού σε 1-1.

Στο τάι μπρέικ οδηγείται ο τελικός του ATP Finals καθώς στο τρίτο σετ του παιχνιδιού Τσιτσιπάς και Ντομινίκ Τιμ βρέθηκαν στο 6-6.

Νωρίτερα, χωρίς να αφήσει περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλό του ο Στέφανος Τσιτσιπάς επικράτησε στο δεύτερο σετ και ισοφάρισε τον αγώνα του τελικού σε 1-1.

Το σετ έληξε με 6-2 με τον Στέφανο να παίζει πιο επιθετικά και αυτό να τον βοηθά να φτάσει στην επικράτηση.

Όλα θα κριθούν στο τρίτο σετ.

Φωτό: Reuters

"ΠΑΤΑΞΟΝ ΜΕΝ, ΑΚΟΥΣΟΝ ΔΕ" 15 Οκτ 2021 | 12:59

Ο Τσιτσιπάς ξαναχτυπά με ρητό του... Θεμιστοκλή

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς θέλησε να στείλει το δικό του μήνυμα λίγο μετά την πρόκριση του στα προημιτελικά του Indian Wells, χρησιμοποιώντας Θεμιστοκλή.

14 Οκτ 2021 | 07:55

Indian Wells: Νέα μεγάλη ανατροπή από Τσιτσιπά - Προκρίθηκε στους "8"

Θέση στα προημιτελικά του Indian Wells για τον Στέφανο Τσιτσιπά. Επικράτησε 2-1 σετ με ανατροπή του Άλεξ Ντε Μινόρ.

ΤΙ ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΤΕΝΙΣΤΑΣ 13 Οκτ 2021 | 12:18

Έντονος διάλογος στο τέλος του ματς Τσιτσιπά-Φονίνι: "Πάντα σου μιλάει ο πατέρας σου!" διαμαρτυρήθηκε ο Ιταλός

Να παραπονεθεί στον Στέφανο Τσιτσιπά πήγε ο Φάμπιο Φονίνι, στο τέλος του ματς, επειδή του έκανε coaching ο πατέρας του.

ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΝΑΙ Ο ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ ΤΟΥ 13 Οκτ 2021 | 09:56

Τσιτσιπάς: Στους "16" του Indian Wells

Τα κατάφερε ο Στέφανος Τσιτσιπάς και προκρίθηκε στους "16".

ΣΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΓΥΡΟ 11 Οκτ 2021 | 07:56

Indian Wells: Άνετη πρόκριση για τον Τσιτσιπά

Σε εξαιρετική κατάσταση ο Στέφανος Τσιτσιπάς, επιβλήθηκε με 2-0 σετ (6-2, 6-4) του Πέδρο Μαρτίνεθ Πορτέρο και προκρίθηκε στον 3ο γύρο του Indian Wells.

ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΑΣ Ο ΤΣΙΤΣΙΠΑΣ 10 Οκτ 2021 | 09:31

Indian Wells: Δεν τα κατάφερε η Μαρία Σάκκαρη - Ήττα από την Γκόλουμπιτς και αποκλεισμός

Η Μαρία Σάκκαρη ηττήθηκε 2-1 σετ Βικτόρια Γκόλουμπιτς και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Indian Wells

Ο ΓΑΛΛΟΣ ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ ΖΕΡΑΛ ΝΤΑΡΜΑΝΕΝ 09 Οκτ 2021 | 23:03

Μεταναστευτικό: Ένταση ανάμεσα σε Λονδίνο και Παρίσι - "Η βρετανική κυβέρνηση δεν έχει ακόμη πληρώσει για τη φύλαξη των συνόρων"

Το Ηνωμένο Βασίλειο δεσμεύτηκε στα τέλη Ιουλίου να πληρώσει στη Γαλλία 62,7 εκατομμύρια ευρώ την περίοδο 2021-2022 για τη χρηματοδότηση της ενίσχυσης των γαλλικών δυνάμεων επιβολής του νόμου στις ακτές.

ΔΕΝ ΕΔΩΣΕ ΣΑΦΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ 07 Οκτ 2021 | 11:11

Τσισιπάς: Δεν θα σας πω αν έχω εμβολιαστεί - Είναι ιατρικό απόρρητο [βίντεο]

Για τα περίφημα... toilet breaks, αλλά και για το ζήτημα του εμβολιασμού για τον κορονοϊό, ρωτήθηκε σε συνέντευξη Τύπου στην Καλοφόρνια, ο Στέφανος Τσιτσιπάς.

ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ Ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ 04 Οκτ 2021 | 18:51

Σοκ στο τένις: Ερευνα της ATP μετά τη "βόμβα" Σαρίποβα για τον Ζβέρεφ, Νο4 στον κόσμο - "Με χτύπαγε, πήγε να με πνίξει"

Η ATP ερευνά τις σοβαρές καταγγελίες για σωματική και ψυχολογική κακοποίηση της Όλγκα Σαρίποβα από το Νο4 της παγκόσμιας κατάταξης, Αλεξάντερ Ζβέρεφ.

02 Οκτ 2021 | 14:01

Στελίνα Μαρινάκη: Η 16χρονη Χανιώτισσα τενίστρια που… καλεί σε προπόνηση τον Τσιτσιπά [εικόνες]

Η Μαρινάκη μιλά για την πορεία της μέχρι τώρα στο τένις, λέει ότι το "δυνατό" της σημείο είναι το forehand και βάζει ως προτεραιότητα τα μαθήματά της.

60 COLEHERNE COURT 29 Σεπ 2021 | 20:34

"Εδώ έζησε η Νταϊάνα": Τιμητική πλακέτα στο διαμέρισμα που έζησε πριν παντρευτεί τον Κάρολο [Εικόνες]

Με μια "μπλε πλακέτα" τιμήθηκε η μνήμη της πριγκίπισσας Νταϊάνα, στο πρώην διαμέρισμά της στο δυτικό Λονδίνο

ΒΡΕΤΑΝΙΑ 29 Σεπ 2021 | 09:40

Πανικός στο Λονδίνο: Στέγνωσαν τα βενζινάδικα - Ουρές για καύσιμα

Μεγάλες ουρές έξω από πρατήρια καυσίμων στο Λονδίνο.

Η ΕΛΛΗΝΙΔΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ 27 Σεπ 2021 | 20:50

Μαρία Σάκκαρη: Ανέβασε φωτογραφία με τον Κωνσταντίνο Μητσοτάκη από την Τσεχία

Η Μαρία Σάκκαρη δημοσίευσε μια φωτογραφία με τον αγαπημένο της Κωνσταντίνο Μητσοτάκη και τους συνεργάτες της