Πλήρωσε τα λάθη του ο Ολυμπιακός - Μπορεί την πρόκριση

Ο Ολυμπιακός είχε δύο πρόσωπα στο πρώτο ματς με την Ντιναμό Κιέβου και «πλήρωσε» το κακό του δεύτερο ημίχρονο.

Ο Ολυμπιακός είχε δύο πρόσωπα στο πρώτο ματς με την Ντιναμό Κιέβου, «πλήρωσε» το κακό του δεύτερο ημίχρονο και αναδείχθηκε ισόπαλος, 2-2, με την Ντιναμό Κιέβου στο Καραϊσκάκη, για τους «32» του Europa League.

Χάρη στο καλό του πρώτο 45λεπτο προηγήθηκε με 2-1 των Ουκρανών (9΄ Χασάν, 40΄ Ντίας), ωστόσο, η ομάδα του Χάτσκεβιτς βρήκε τον τρόπο να ισοφαρίσει, αρχικά με τον Μπουγιάλσκι στο 27΄ και στο 89΄ με τον Βέρμπιτς.

Πλέον, οι Ουκρανοί έχουν τον πρώτο λόγο στην υπόθεση πρόκριση, καθώς η ρεβάνς θα διεξαχθεί στο Κίεβο στις 21 Φεβρουαρίου.

Πηγή: ΑΠΕ - ΜΠΕ

Φωτο: EUROKINISSI

ΚΛΗΡΩΣΗ EUROPA LEAGUE 26 Φεβ 2021 | 14:46

Ολυμπιακός: Με Άρσεναλ στους "16" του Europa League - Πότε δίνει την πρώτη "μάχη'

Η κλήρωση στη Νιόν για τη συνέχεια του Europa League έβγαλε γνώριμο αντίπαλο για τον Ολυμπιακό. Θα αντιμετωπίσει την Άρσεναλ.

ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ 26 Φεβ 2021 | 06:43

Θρυλική πρόκριση για τον Ολυμπιακό - Οι πιθανοί αντίπαλοι στη φάση των "16"

Με "χρυσό" γκολ του Χασάν στο 88’ που είχε μπει αλλαγή εννιά λεπτά νωρίτερα, ο Ολυμπιακός πήρε τεράστια πρόκριση για τους "16" του Europa League.

ΣΤΟΥΣ 16 26 Φεβ 2021 | 00:02

Europa League: Θρυλική πρόκριση του Ολυμπιακού παρά την ήττα από την Άιντχόφεν με 2-1

Ο Ολυμπιακός πήρε τεράστια πρόκριση για τους "16" του Europa League -για δεύτερη συνεχόμενη σεζόν

21 Φεβ 2021 | 19:31

Superleague: ΠΑΟΚ και ΑΕΚ πέρασαν τον Άρη και περιμένουν το ντέρμπι στο Καραϊσκάκη

Εύκολη νίκη για τον ΠΑΟΚ, ισοπαλία για την ΑΕΚ και το Ολυμπιακός - Άρης κρίνει το ποιος θα εδραιωθεί στη δεύτερη και τρίτη θέση

ΤΙ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ 20 Φεβ 2021 | 14:37

Ολυμπιακός: Κοντά στο "μπαμ" με Κώστα Κουφό

Κοντά σε συμφωνία με τον Κώστα Κουφό είναι ο Ολυμπιακός

ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΝΙΚΗ 18 Φεβ 2021 | 22:00

Europa League - Θρίαμβος για τον Ολυμπιακό: Πρώτο βήμα πρόκρισης - Νίκησε 4-2 την Αϊντχόφεν

Σε μία βδομάδα στην Ολλανδία ο Ολυμπιακός θα επιδιώξει να σφραγίσει την πρόκριση στους "16" του Europa League.

ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΓΝΩΣΤΟ Ο ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΤΩΝ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΩΝ 16 Φεβ 2021 | 19:02

Συγκινητική κίνηση από τον Ολυμπιακό: Καλεί στο "Καραϊσκάκης" φίλη του ΠΑΟΚ που δίνει μάχη με τον καρκίνο - Να δει το μεταξύ τους παιχνίδι

Πρόσκληση του Ολυμπιακού σε φίλη του ΠΑΟΚ που δίνει μάχη με τον καρκίνο για το μεταξύ τους παιχνίδι στο Γ. Καραϊσκάκης

ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 15 Φεβ 2021 | 20:13

Super League: Νίκες για ΑΕΚ, ΠΑΟΚ - Μείωσαν τη διαφορά από Ολυμπιακό [Βίντεο]

Νίκη-θρίλερ στη Λάρισα για την ΑΕΚ, εύκολα τον ΠΑΣ Γιάννινα ο ΠΑΟΚ - Τριπλή ισοβαθμία στη δεύτερη θέση με Άρη

ΣΤΟ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ 14 Φεβ 2021 | 21:36

Super League: Νίκη γοήτρου για τον Παναθηναϊκό – Επικράτησε 2-1 του Ολυμπιακού

Οι "πράσινοι" νίκησαν τον Ολυμπιακό στο ντέρμπι των "αιωνίων", στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Super League.

ΤΡΕΙΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ 11 Φεβ 2021 | 20:53

Ολυμπιακός: Τριπλό "χτύπημα" - Ανανέωσαν Ελ Αραμπί, Μασούρας, Σεμέδο

Γιουσέφ ελ Αραμπί, Ρούμπεν Σεμέδο και Γιώργος Μασούρας ανανέωσαν τη συνεργασία τους με τους Πειραιώτες

ΚΟΝΤΡΑ ΣΕ ΑΡΗ, ΛΑΜΙΑ, ΒΟΛΟ 10 Φεβ 2021 | 23:58

Κύπελλο Ελλάδος: Γκολ και θέαμα στα προημιτελικά - Προβάδισμα για Ολυμπιακό, ΠΑΟΚ, ΑΕΚ [Βίντεο]

Τα φαβορί Ολυμπιακός, ΠΑΟΚ και ΑΕΚ έκαναν το πρώτο βήμα για πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας

ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΠΕΡΣΙΝΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 09 Φεβ 2021 | 18:51

Αθώος ο ΠΑΟΚ για την υπόθεση πολυϊδιοκτησίας με την Ξάνθη - Η απόφαση της Επιτροπής Εφέσεων της ΕΠΟ

Το σκεπτικό της απόφασης αναλύεται σε 100 σελίδες - Σκληρή αντίδραση από την ΠΑΕ Ολυμπιακός: "Αγοράστε ομάδες..."

ΜΕΤΑ ΤΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΕΚ 6-0 08 Φεβ 2021 | 21:27

8/2/81: Σαράντα χρόνια από την τραγωδία της Θύρας 7 με τους 21 νεκρούς στο Καραϊσκάκη

Στις 8 Φεβρουαρίου του 1981 έχασαν τη ζωή τους από ασφυξία 21 φίλαθλοι, στα σκαλοπάτια της Θύρας 7 στο στάδιο Καραϊσκάκη