Πρωταθλητής για 45η φορά στην ιστορία του ο Ολυμπιακός μετά το 1 - 2 με την ΑΕΚ

Με τη νίκη του αυτή, ο Ολυμπιακός κατέκτησε και μαθηματικά τον τίτλο του πρωταθλητή στη Superleague.

Πρωταθλητής Ελλάδας για το 2019-20 ο Ολυμπιακός, μετά και τη νίκη επί της ΑΕΚ με 2-1 στο ΟΑΚΑ.

Κατέκτησαν και μαθηματικά τον τίτλο οι Πειραιώτες, με επιβλητική εμφάνιση κόντρα στην Ένωση για πάνω από μια ώρα αγώνα. Σκόραρε ξανά ο Ελ Αραμπί. Καμαρά και Αραούχο τα άλλα δύο γκολ στο ματς.

Με τη νίκη του αυτή, ο Ολυμπιακός κατέκτησε και μαθηματικά τον τίτλο του πρωταθλητή στη Superleague, με 6 αγωνιστικές να απομένουν για τη λήξη των play off, ενώ η ΑΕΚ βρέθηκε στο -3 από τον ΠΑΟΚ και τη δεύτερη θέση, στη "μάχη” των δύο "Δικεφάλων” για την έξοδο στο Champions League.

ΤΟ STORY ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΣΕ Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΑΒΒΙΔΗΣ 30 Απρ 2021 | 17:24

Ιβάν Σαββίδης: Έκανε το εμβόλιο για τον κορονοϊό φορώντας μπλούζα του ΠΑΟΚ [Εικόνα]

Ο ιδιοκτήτης του ΠΑΟΚ, Ιβάν Σαββίδης, έκανε το εμβόλιο για τον κορονοϊό

ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΤΙΤΛΟ ΘΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΟΥΝ ΟΙ "ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΕΣ" 30 Απρ 2021 | 16:35

Πόλο γυναικών: Ο Ολυμπιακός στον τελικό της Euroleague

Στον τελικό της Euroleague η γυναικεία ομάδα πόλο του Ολυμπιακού

ΟΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ 29 Απρ 2021 | 22:44

Στον τελικό Κυπέλλου με ανατροπή ο ΠΑΟΚ: Νίκησε 2-1 την ΑΕΚ

Ο ΠΑΟΚ θα διεκδικήσει το Κύπελλο από τον Ολυμπιακό τον επόμενο μήνα.

ΑΥΡΙΟ Ο ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 28 Απρ 2021 | 21:12

Κύπελλο Ελλάδος: Στον τελικό ο Ολυμπιακός, 3-1 τον ΠΑΣ Γιάννινα [Βίντεο]

Σε ακόμα έναν τελικό Κυπέλλου Ελλάδος θα βρεθεί ο Ολυμπιακός, που πέρασε το εμπόδιο του ΠΑΣ Γιάννινα και περιμένει να μάθει τον αντίπαλό του

ΜΕ ΣΚΟΥΠΕΣ ΚΑΙ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙΣΤΡΕΣ 28 Απρ 2021 | 15:56

Πρωτότυπη αντίδραση Ισπανών οπαδών: "Απολύμαναν" το γήπεδο της ομάδας μετά την επίσκεψη ακροδεξιών

Η πανέξυπνη αντίδραση των οπαδών της Ράγιο Βαγιεκάνο. "Απολύμαναν" το γήπεδο της ομάδας, μετά από την επίσκεψη των ηγετών του ακροδεξιού VOX.

ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ 25 Απρ 2021 | 21:50

Ασφαιροι στο 0-0 ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκός: Ζωντανός για Ευρώπη ο δικέφαλος

Αν για τον Παναθηναϊκό η ισοπαλία θα μπορούσε να θεωρηθεί... θετικό αποτέλεσμα, για τον ΠΑΟΚ το τελικό 0-0 και η απώλεια δύο βαθμών ασφαλώς δεν ήταν κολακευτικό αποτέλεσμα.

«ΜΙΛΗΣΕ» ΔΙΣ Ο ΜΠΡΟΥΜΑ 25 Απρ 2021 | 21:47

Ολυμπιακός - ΑΕΚ: 2-0 στο ντέρμπι του Καραϊσκάκη

Οι Πειραιώτες κατάφεραν να πάρουν τους τρεις βαθμούς από την Ένωση, με τέρματα του Μπρούμα στο 50΄ και στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΓΥΡΟΣ ΤΩΝ ΠΛΕΙ ΟΦ 21 Απρ 2021 | 23:47

Superleague: Άλωσε το "Βικελίδης" ο ΠΑΟΚ και έπιασε τον Άρη στη δεύτερη θέση - Γλίτωσε στο 92' η ΑΕΚ

Με συνταγή... Ολυμπιακού, ο ΠΑΟΚ επικράτησε 1-0 του Άρη στο "Κλεάνθης Βικελίδης" - Γλίτωσε στις καθυστερήσεις τον βαθμό της ισοπαλίας η ΑΕΚ κόντρα στον Παναθηναϊκό

ΓΙΑ ΤΗΝ 5Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΩΝ ΠΛΕΙ ΟΦ 21 Απρ 2021 | 20:19

Ολυμπιακός - Αστέρας Τρίπολης: Το πρώτο γκολ του Σωκράτη Παπασταθόπουλου χάρισε τη νίκη [Βίντεο]

Ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος με το πρώτο "ερυθρόλευκο" γκολ του χάρισε τη νίκη στους πρωταθλητές

Η ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ "ΚΛΕΙΣΤΗΣ" ΛΙΓΚΑΣ 21 Απρ 2021 | 17:43

European Super League: Το χρονικό μιας "φούσκας" που συντάραξε τα θεμέλια του παγκοσμίου ποδοσφαίρου

Οι μέρες που συγκλόνισαν το παγκόσμιο ποδόσφαιρο με τη δημιουργία και το τέλος της European Super League

ΤΙ ΔΗΛΩΣΕ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ 2 ΤΟΥ "ΠΡΑΞΙΚΟΠΗΜΑΤΟΣ" 21 Απρ 2021 | 13:46

European Super Leage: Τίτλοι τέλους και επίσημα - Το παραδέχτηκε ο Ανιέλι της Γιουβέντους

Η αποχώρηση των αγγλικών ομάδων σταματά την European Super League, τόνισε ο Ανιέλι λίγη ώρα αφότου δήλωσε πως θα προχωρήσουμε κανονικά το εγχείρημα.

ΟΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ 21 Απρ 2021 | 07:46

Κατέρρευσε η European Super League μέσα σε 48 ώρες: Αποσύρθηκαν οι αγγλικές ομάδες

Η European Super League καταρρέει πλέον σαν "χάρτινος πύργος" μετά το μπαράζ αποχωρήσεων.