Πυγμαχία: Εκτός αγώνων μέχρι νεοτέρας ο Μπρόιλι

Η ιταλική ομοσπονδία πυγμαχίας αποφάσισε να μην επιτρέψει στον Μικέλε Μπρόιλι να αγωνιστεί μέχρι να ολοκληρωθεί η έρευνα εις βάρος του.

Μπρόιλι

Η ιταλική ομοσπονδία πυγμαχίας αποφάσισε να μην επιτρέψει στον Μικέλε Μπρόιλι να αγωνιστεί.

Αφορμή για τη συγκεκριμένη απόφαση στάθηκαν οι καταγγελίες του ιταλικού Τύπου, σχετικά με τα ναζιστικά τατουάζ, που έχει ο Ιταλός πυγμάχος. Ο 28χρονος αθλητής αγωνίστηκε για τον τίτλο των υπερελαφρών βαρών της Ιταλίας, κόντρα στον Χασάν Νουρντίν στην Τεργέστη και έχασε από τον Μαροκινό μετανάστη, ο οποίος μετά το τέλος του αγώνα δήλωσε πως ένιωσε αηδία μόλις είδε τα τατουάζ του αντιπάλου του. Η έρευνα της ιταλικής ομοσπονδίας θα ολοκληρωθεί στις 19 Νοεμβρίου και μέχρι τότε, ο Μπρόιλι δε θα έχει δικαίωμα να αγωνιστεί σε επίσημο ματς.

Πηγή: novasports.gr

19 Οκτ 2021 | 13:51

Παναθηναϊκός: "Βλέπει" Φεράρι

Την περίπτωση του Φράνκο Φεράρι φαίνεται να εξετάζουν στον Παναθηναϊκό για την μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου.

19 Οκτ 2021 | 13:45

Άρης: Νίκη από σαράντα κύματα, με πολλαπλά οφέλη!

Για τον Άρη η χθεσινή στη Λαμία δεν ήταν μια απλή νίκη, καθώς του έδωσε πολλά περισσότερα από τους υπερ-απαραίτητους τρεις βαθμούς, σε μια δύσκολη συγκυρία.

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΜΑΤΣ 17 Οκτ 2021 | 19:33

ΠΑΟΚ-Βόλος 4-4: Ο εφησυχασμός των 4 γκολ, έφερε την ισοπαλία

Ο ΠΑΟΚ κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο και δέχτηκε το πρώτο γκολ έφτασε στο 4-1, αλλά στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τρία γκολ.

15 Οκτ 2021 | 09:23

Μπαρτσελόνα: Τρεις εβδομάδες εκτός ο Αραούχο

Τις υπηρεσίες του Ρόναλντ Αραούχο για τις επόμενες τρεις εβδομάδες θα στερηθεί ο Ρόναλντ Κούμαν.

15 Οκτ 2021 | 08:59

Αργεντινή-Περού: Δύσκολη νίκη για την "αλμπισελέστε"

Η Αργεντινή νίκησε δύσκολα 1-0 το Περού εντός έδρας, με το γκολ του Λαουτάρο Μαρτίνες στο 43’.

15 Οκτ 2021 | 08:50

Γερμανία : Το μαγικό άγγιγμα του Χάνζι Φλικ

Η Γερμανία έγινε η πρώτη ομάδα που παίρνει την πρόκριση στο Παγκόσμιο Κύπελλο.

14 Οκτ 2021 | 13:14

Ολυμπιακός: Ετοιμάζει αλλαγές ο Μαρτίνς στα Γιάννινα

Στην τελική ευθεία μπαίνει η προετοιμασία του Ολυμπιακού για το παιχνίδι πρωταθλήματος με αντίπαλο τον ΠΑΣ Γιάννινα στους "Ζωσιμάδες".

Η ΚΛΗΡΩΣΗ 14 Οκτ 2021 | 13:05

Με Ατρόμητο ο Παναθηναϊκός στο Κύπελλο Ελλάδος

Απαιτητική κλήρωση για τον Παναθηναϊκό στην 5η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος, καθώς θα βρει απέναντι του τον Ατρόμητο.

13 Οκτ 2021 | 10:16

Πολωνία: Ο πρόεδρος της ομοσπονδίας αποθεώνει τον Σφιντέρσκι

"Είχα προβλέψει ότι θα μπει και θα σκοράρει", είπε για τον επιθετικό του ΠΑΟΚ.

13 Οκτ 2021 | 10:03

ΑΕΚ: Μπαίνει ο Σιμάνσκι

Ο Νταμιάν Σιμάνσκι αναμένεται να μπει σήμερα στο κανονικό πρόγραμμα προπονήσεων της ΑΕΚ για να θέσει υποψηφιότητα για Ατρόμητο.

ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΝΑΙ Ο ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ ΤΟΥ 13 Οκτ 2021 | 09:56

Τσιτσιπάς: Στους "16" του Indian Wells

Τα κατάφερε ο Στέφανος Τσιτσιπάς και προκρίθηκε στους "16".

"ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ" 12 Οκτ 2021 | 11:03

ΑΕΚ: Ζήτησε σκληρή δουλειά ο Γιαννίκης

Ο Αργύρης Γιαννίκης ζήτησε από τους παίκτες της ΑΕΚ να δουλέψουν σκληρά, προκειμένου να βγάλουν την ποιότητά τους στον αγωνιστικό χώρο.

12 Οκτ 2021 | 10:57

Ελλάδα: Πανέτοιμη για το διπλό στη Σουηδία

Η εθνική Ελλάδος θέλει τη νίκη στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Σουηδία για να κάνει το αποφασιστικό βήμα για την κατάληψη της δεύτερης θέσης του ομίλου.