Follow us

Ρεάλ Μαδρίτης – Σαχτάρ 2-1: Κορυφή με Ροντρίγκο και Βινίσιους

Η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε με 2-1 της Σαχτάρ για την 3η αγωνιστική του 6ου ομίλου.

Βινίσιους

Η Ρεάλ, στην πρώτη της ουσιαστικά καλή στιγμή στο ματς, κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα. Ο Ροντρίγκο με σουτ από μεγάλη απόσταση, νίκησε τον Τρουμπίν για να κάνει το 1-0!

Στο 20ο λεπτό, ο Βινίσιους έπιασε δυνατό σουτ με την μπάλα να κοντράρει σε σώμα αμυντικού και να σώζεται η Σαχτάρ, προσωρινά τουλάχιστον από δεύτερο γκολ.

Στο 25΄ο Μπενζεμά έκανε ωραία προσπάθεια και σουτ όμως δεν μπόρεσε να νικήσει τον Τρούμπιν για το 2-0.

Στο 28, οι παίκτες της Ρεάλ, "έκρυψαν" τη μπάλα! Μπενζεμά, Ροντρίγκο συνεργάστηκαν, ο τελευταίος έδωσε στον Βινίσιους και αυτός έκανε το 2-0!

Η Σαχτάρ, κατάφερε να μειώσει πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 39, ο Μιχαϊλιτσένκο έκανε σέντρα από τ΄αριστερά και Ζουμπκόφ πέτυχε εντυπωσιακό γκολ για το 2-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο, στο 64΄η Ρεάλ έχασε μεγάλη ευκαιρία για το 3-1. Ο Ροντρίγκο, έπιασε καλό σουτ με τον Τρούμπιν να παραχωρεί με δυσκολία το κόρνερ! Ένα λεπτό αργότερα ο Βινίσιους σούταρε με την μπάλα να καταλήγει άουτ.

Στο 89 ο Μπενζεμά νικήθηκε από τον Τρούμπιν, που του στέρησε το γκολ, ενώ στο 92 ο Μάρκο Ασένσιο που είχε περάσει ως αλλαγή έκανε σουτ με την μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι και να παραμένει το 2-1.

Πηγή: novasports.gr

ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΟΙ ΤΥΝΗΣΙΟΙ 26 Νοε 2022 | 17:12

Μουντιάλ 2022: Τυνησία – Αυστραλία 0-1: Τα "Καγκουρό" έκαναν άλμα… πρόκρισης

Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι, η Αυστραλία κατάφερε να κερδίσει 1-0 την Τυνησία με γκολ του Ντιούκ στο 23ο λεπτό.

Η ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΑΡΧΙΣΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ 25 Νοε 2022 | 08:19

Oλυμπιακός-Άλμπα 86-76: Ο Βεζένκοφ απέτρεψε το… τρις εξαμαρτείν στο ΣΕΦ

Η Άλμπα έδειχνε "αλύγιστη" στο ΣΕΦ, αλλά ο Ολυμπιακός απέδειξε την ανθεκτικότητα του και αρνήθηκε τρίτη εντός έδρας ήττα.

Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΤΕΤΟΚΟΥΝΜΠΟ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΟ ΜΑΤΣ ΜΕ 36 ΠΟΝΤΟΥΣ 24 Νοε 2022 | 10:27

Μπακς-Μπουλς 113-118: "Λύγισαν" στο τέλος τα Ελάφια του Γιάννη

Καταπληκτικό ματς με νικητές τους Ταύρους. Από 36 πόντους σκόραραν Γιάννης και ΝτεΡόζαν, με τον τελευταίο να φεύγει με τη νίκη από το "σπίτι" του Greek Freak.

ΤΩΡΑ ΑΝΤΙΠΑΛΗ ΜΕ ΤΟ ΜΕΞΙΚΟ 24 Νοε 2022 | 10:19

Αργεντινή: Εκεί… έφτασε τις άλλες φορές που ηττήθηκε στην πρεμιέρα!

Η ήττα-σοκ (2-1) της Αργεντινής από την Σαουδική Αραβία εξακολουθεί να βρίσκεται στο ...τραπέζι των συζητήσεων.

ΚΑΤΑΡ 23 Νοε 2022 | 09:01

Φραπάρ: Πρώτη γυναίκα διαιτητής σε Παγκόσμιο Κύπελλο

Η Γαλλίδα Φραπάρ ήταν η 4η διαιτητής στον αγώνα Μεξικό - Πολωνία.

ΓΙΑ 3 10ΛΕΠΤΑ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 23 Νοε 2022 | 08:55

Μακάμπι – Ολυμπιακός 90-84: "Πέταξε" τη νίκη στο Τελ Αβίβ

Για τρία δεκάλεπτα ήταν Olympiacos στο Τελ Αβίβ, ωστόσο το "καταστροφικό" τέταρτο δεκάλεπτο ήταν αρκετό για να φέρει την ήττα από τη Μακάμπι με 90-84.

"ΚΑΝΑΜΕ ΠΟΛΛΑ ΛΑΘΗ" 23 Νοε 2022 | 08:51

Μπαρτζώκας: "Αυτό ήταν ανεπίτρεπτο"

Στα λάθη που έκανε ο Ολυμπιακός στο τέταρτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης με τη Μακάμπι και οδήγησαν τους "ερυθρόλευκους" στην ήττα στάθηκε ο Γιώργος Μπαρτζώκας.

ΣΤΗΝ ΟΚΛΑΧΟΜΑ 22 Νοε 2022 | 08:49

Θάντερ-Νικς 119-129: Σπουδαίο "διπλό" για τους Νεοϋορκέζους

Οι Νιου Γιορκ Νικς νίκησαν 129-119 τος Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ εκτός έδρας, με εξαιρετική εμφάνιση του Τζέιλεν Μπράνσον.

22 Νοε 2022 | 08:35

ΠΑΟΚ: Ο Iceman… ζέστανε τους "ασπρόμαυρους" οπαδούς!

Ο Ίνγκι Ίνγκασον κέρδισε τους φίλους του ΠΑΟΚ με τις εμφανίσεις του μέσα στον Οκτώβριο και αυτοί με τη σειρά τους τον ανέδειξαν πολυτιμότερο παίκτη της ομάδας.

ΚΑΤΕΧΕΙ ΤΟ ΡΕΚΟΡ ΣΤΗΝ BUNDESLIGA 22 Νοε 2022 | 08:30

Άρης: Νταρίντα, ο… τρεχαλατζής

Ο Βλάντιμιρ Νταρίντα, τον οποίο βολιδοσκοπεί να αποκτήσει ο Άρης, εκτός της ικανότητας που διαθέτει με την μπάλα, είναι ο κάτοχος του ρεκόρ κάλυψης απόστασης.

ΙΣΧΥΡΗ ΑΠΕΙΛΗ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΣΑΙΑ ΓΡΑΜΜΗ 21 Νοε 2022 | 08:35

Αργεντινή: Οι πρωταθλητές Αμερικής θα κάνουν… "φασαρία"

Η Αργεντινή μετά τον Νίκο Γκονζάλες χάνει και τον Χοακίν Κορέα λόγω τραυματισμού. Παραμένει ένα γεμάτο ρόστερ με όνειρα και φιλοδοξίες ταξίδεψε στο Κατάρ.

ΠΟΣΟ ΑΠΕΧΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΓΗ ΤΗΣ ΕΠΑΓΓΕΛΙΑΣ; 21 Νοε 2022 | 08:31

Aγγλία: Στη Χώρα του Ποτέ

Εάν όντως αυτό είναι το τελευταίο τουρνουά του αναγεννητή των "Τριών Λιονταριών" Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ, τότε γιατί να μην αποχωρήσει παίζοντας επιθετικά.

ΑΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ 21 Νοε 2022 | 08:26

Ουγγαρία-Ελλάδα 2-1: Έχασε από μια καλύτερη ομάδα

Η Ελλάδα προσπάθησε, είχε όμως ξανά μέτρια εικόνα και έχασε από μια ποιοτικότερη ομάδα. Δέκατο γκολ για τον Μπακασέτα με "γαλανόλευκη".