Σάκκαρη: Λύγισε την Αντρεέσκου και πέρασε στα προημιτελικά του US OPEN

Ασταμάτητη η Μαρία Σάκκαρη, καθάρισε με 2-1 σετ την Μπιάνκα Αντρεέσκου και πέρασε για πρώτη φορά στην καριέρα της στα προημιτελικά του US Open.

Σάκκαρη

Η Μαρία Σάκκαρη έπειτα από μεγάλη μάχη επικράτησε της Μπιάνκα Αντρεέσκου (6-7, 7-6, 6-3) και έκλεισε ραντεβού με την Πλίσκοβα στα προημιτελικά του US Open!

Η Σάκκαρη προκρίνεται για πρώτη φορά σε προημιτελικά στη Νέα Υόρκη και δεύτερη στην καριέρα της σε Grand Slam.

Οι δύο τενίστριες έδωσαν μεγάλη μάχη για 3 ώρες και 29 λεπτά, με τα δύο πρώτα σετ να κρίνονται στο τάι - μπρέικ.

Η Καναδή πήρε το πρώτο για να απαντήσει στη συνέχεια η Σάκκαρη.

Στο τρίτο σετ αμφότερες τα έδωσαν όλα με την Αντρεέσκου να αντιμετωπίζει και κάποιο πρόβλημα τραυματισμού.

Η Σάκκαρη έδειξε πιο έτοιμη και τελικά επικράτησε συνεχίζοντας τη πορεία της στο τουρνουά.

Ta άλλα ζευγάρια των προημιτελικών: Ραντουκάνου - Μπέντσιτς, Σβιτόλινα - Φερνάντεζ και Κρεϊτσίκοβα - Σαμπαλένκα.

Πηγή: novasports.gr

Η ΕΛΛΗΝΙΔΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ 27 Σεπ 2021 | 20:50

Μαρία Σάκκαρη: Ανέβασε φωτογραφία με τον Κωνσταντίνο Μητσοτάκη από την Τσεχία

Η Μαρία Σάκκαρη δημοσίευσε μια φωτογραφία με τον αγαπημένο της Κωνσταντίνο Μητσοτάκη και τους συνεργάτες της

Η ΩΡΑ ΤΟΥ ΤΕΛΙΚΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΣΑΚΚΑΡΗ 26 Σεπ 2021 | 16:26

Μαρία Σάκκαρη: Ξεκίνημα με το... αριστερό στον τελικό του τουρνουά τένις της Οστράβα - Πίσω στα σετ με την Κόντραβεϊκ

Δεν ξεκίνησε καλά η Μαρία Σάκκαρη στον τελικό του WTA Οπεν της Οστράβα κόντρα στην Εσθονή Κόντραβέϊκ.

ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΤΗΣ ΟΠΛΟ 25 Σεπ 2021 | 21:11

Εγραψε ιστορία η Μαρία Σάκκαρη: Στο Top-10 της παγκόσμιας κατάταξης

Η Μαρία Σάκκαρη αναδείχθηκε νικήτρια μετά από ένα δυνατό αγώνα με τη Σφιόντεκ, Νο1 του ταμπλό και Νο6 της παγκόσμιας κατάταξης

ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΘΑΥΜΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΤΕΝΙΣ 25 Σεπ 2021 | 17:19

Σαρώνει η Μαρία Σάκκαρη: Ακάθεκτη οδεύει για τον τίτλο στο WTA Open της Οστράβα

Η Ελληνίδα τενίστρια και Νο11 στον κόσμο, επικράτησε με 2-0 σετ (6-4,7-5) της Ίγκα Σβιόντεκ (Νο6) στον ημιτελικό του Ostrava Open και θα παίξει την Κυριακή στον τελικό

ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΕΜΦΑΝΙΣΗ 24 Σεπ 2021 | 17:51

Σάρωσε η Σάκκαρη: Προκρίθηκε στα ημιτελικά της Οστράβα - Εντυπωσιακή νίκη με 2-0 επί της Μαρτίντσοβα

Αντίπαλος της Μαρίας Σάκκαρη στον αυριανό ημιτελικό θα είναι, είτε η Πολωνή Ιγκα Σβιάτεκ είτε η Ελενα Ριμπάκινα από το Καζακστάν.

ΜΕ 2 - 0 ΣΕΤ 23 Σεπ 2021 | 18:55

Μαρία Σάκκαρη: Στα προημιτελικά της Οστράβα με σπουδαία εμφάνιση - Την πείσμωσαν οι βρισιές της Οσταπένκο [Βίντεο]

Η Μαρία Σάκκαρη, νίκησε την Λετονή Γιέλενα Οσταπένκο και προκρίθηκε στα προημιτελικά του τουρνουά της Οστράβα.

ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΕΤ 23 Σεπ 2021 | 17:07

Εξαλλη η Σάκκαρη στο Ostava Open: Την έβρισε αισχρά η Γελένα Οσταπένκο [Βίντεο]

Εξαλλη η Μαρία Σάκκαρη υποστήριξε στον διαιτητή του αγώνα ότι την έβρισε η αντίπαλος της Γελένα Οσταπένκο

ΔΙΕΚΟΠΗΚΕ Ο ΑΓΩΝΑΣ 17 Οκτ 2021 | 20:19

Σλοβακία: Ξύλο και τραυματίες στον αγώνα της Σπαρτάκ με τη Σλόβαν - Οπαδοί μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο

Οι οπαδοί των δύο ομάδων της Σλοβακίας περίπου 15 λεπτά μετά την έναρξη του αγώνα, εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο

ΣΤΟ ΝΑΙΜΕΓΚΕΝ-ΦΙΤΕΣΕ 17 Οκτ 2021 | 20:14
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΜΑΤΣ 17 Οκτ 2021 | 19:33

ΠΑΟΚ-Βόλος 4-4: Ο εφησυχασμός των 4 γκολ, έφερε την ισοπαλία

Ο ΠΑΟΚ κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο και δέχτηκε το πρώτο γκολ έφτασε στο 4-1, αλλά στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τρία γκολ.

17 Οκτ 2021 | 16:11

Μπαρτσελόνα: Ο Πικέ διοργάνωσε το "Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Μπαλονιού" [βίντεο]

Ο αρχηγός της Μπαρτσελονα Ζεράρ Πικέ διοργάνωσε στην Ισπανία το Πρώτο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Μπαλονιού

ΝΙΚΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΤΟΥ ΦΑΒΟΡΙ 16 Οκτ 2021 | 23:07

Υδατοσφαίριση - Παγκόσμιο νέων γυναικών: Ήττα για την Εθνική στον τελικό

Το ασημένιο μετάλλιο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα U20 κατέκτησε η Ελλάδα, που έχασε στον τελικό της διοργάνωσης με 10-5 από την Ισπανία.

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΥΝΕΒΗ 16 Οκτ 2021 | 22:58

Ο "Μπάλλος" χτύπησε και τον Άρη: Τεράστα καταστροφή στο προπονητικό κέντρο της ομάδας [Εικόνες]