Στέφανος Τσιτσιπάς: Πέρασε στους "4" του Μόντε Κάρλο με ένα... σετ

Παίζοντας μόνο ένα σετ ο Στέφανος Τσιτσιπάς κέρδισε τον Ισπανό αντίπαλό του και πέρασε στους 4 στο Μόντε Κάρλο.

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς προκρίθηκε για πρώτη φορά στους ημιτελικούς του τουρνουά Masters του Μόντε Κάρλο, αν και έπαιξε μόνο ένα σετ κόντρα στον αντίπαλό του.

Ο Ισπανός Αλεχάντρο Νταβίντοβιτς Φοκίνα αποχώρησε από τον αγώνα καθώς αντιμετώπισε τραυματισμό, ενώ ο Έλληνας πρωταθλητής κατάκτησε το πρώτο σετ με 7-5.

Έτσι ο Τσιτσιπάς προκρίθηκε στα ημιτελικά και περιμένει τον αυριανό αντίπαλό του, που θα προκύψει από την αναμέτρηση του Βέλγου Νταβίντ Γκοφάν με τον Βρετανό Ντάνιελ Έβανς.

Υπενθυμίζεται ότι ο Έβανς δημιούργησε χθες Πέμπτη τη σούπερ έκπληξη της διοργάνωσης, αποκλείοντας τον Νόβακ Τζόκοβιτς.

Ο Τσιτσιπάς δεν έχει χάσει ακόμη σετ στο Μόντε Κάρλο, καθώς πριν τον σημερινό αγώνα προερχόταν από δύο straight νίκες επί των Καράτσεφ και Γκαρίν.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ 25 Απρ 2021 | 21:00

Barcelona Open: Λύγισε έπειτα από 3,5 ώρες ο Στέφανος Τσιτσιπάς - Μεγάλη νίκη για τον Ραφαέλ Ναδάλ

Μεγάλος νικητής ο Ραφαέλ Ναδάλ με 2-1 σετ στον τελικό του πρωταθλήματος τένις στη Βαρκελώνη.

9Η ΣΕΡΙ ΝΙΚΗ 24 Απρ 2021 | 16:27

Ασταμάτητος ο Τσιτσιπάς: Στον τελικό του Barcelona Οpen περιμένει τον... Ναδάλ

Στον τελικό του τουρνουά της Βαρκελώνης, ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα αντιμετωπίσει έναν εκ των Ράφα Ναδάλ και Πάμπλο Καρένιο Μπούστα.

ΑΠΕΚΛΕΙΣΕ ΜΕ 2 - 0 ΣΕΤ ΤΟΝ ΦΕΛΙΞ ΟΖΙΕ-ΑΛΙΑΣΙΜ 23 Απρ 2021 | 18:06

Barcelona Open: "Αέρας" στα ημιτελικά ο Στέφανος Τσιτσιπάς - Όγδοη σερί νίκη χωρίς να χάσει σετ

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς προκρίθηκε στα ημιτελικά του Barcelona Open

ΑΠΟ ΝΙΚΗ ΣΕ ΝΙΚΗ 22 Απρ 2021 | 17:02

Στους "8" του Barcelona Open ο Στέφανος Τσιτσιπάς - Σε μεγάλη φόρμα ο Ελληνας αθλητής

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς προκρίθηκε στα προημιτελικά του Barcelona Open

ΣΤΗΝ 5Η ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΑΘΛΗΤΗΣ 21 Απρ 2021 | 16:32
ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ 18 Απρ 2021 | 18:46
ΕΠΙΒΛΗΘΗΚΕ ΜΕ 2-0 ΣΕΤ ΤΟΥ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥ ΤΟΥ 18 Απρ 2021 | 16:56
ΕΥΚΟΛΗ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΗ 17 Απρ 2021 | 15:58

Monte Carlo Masters: Πανηγυρική πρόκριση Τσιτσιπά στον τελικό του τουρνουά

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς επικράτησε με 2-0 σετ και προκρίθηκε στον τελικό του Monte Carlo Masters

ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΟ ΚΡΙΣΤΙΑΝ ΓΚΑΡΙΝ ΜΕ 2-0 ΣΕΤ 15 Απρ 2021 | 14:17

Monte Carlo Masters: Για πρώτη φορά στους "8" του τουρνουά ο Στέφανος Τσιτσιπάς

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς προκρίθηκε στα προημιτλεικά του Monte Carlo Masters

ΟΣΑ ΕΓΙΝΑΝ ΣΤΟ ΦΑΛΗΡΟ 13 Μαϊ 2021 | 00:24

Ο Ολυμπιακός σήκωσε το 46ο πρωτάθλημα στην ιστορία του σε μια μαγευτική φιέστα στο Καραϊσκάκη [Εικόνες - Βίντεο]

Ακόμη μία φιέστα για τον Ολυμπιακό, τον πολυνίκη και πολυτροπαιούχο σύλλογο της Ελλάδος - Μαγικές στιγμές στο Καραϊσκάκη, έκλεψε την παράσταση ο Ματιέ Βαλμπουενά

ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕ Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 12 Μαϊ 2021 | 21:49

Superleague: Με νίκη επί του ΠΑΟΚ η φιέστα του Ολυμπιακού - Ισοπαλίες στα άλλα δύο ματς των πλέι οφ

Ο Ολυμπιακός πέτυχε ακόμη μία νίκη επί του ΠΑΟΚ με 1-0 χάρη σε γκολ του Μασούρα - Μοιρασιές σε Τρίπολη και "Κλεάνθης Βικελίδης" για Αστέρα, ΑΕΚ, Άρη και Παναθηναϊκό

ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ 12 Μαϊ 2021 | 20:45

Κορονο-φιέστα στο Καραϊσκάκη: Απίστευτος συνωστισμός στο Φάληρο από οπαδούς του Ολυμπιακού [Εικόνες - Βίντεο]

Χιλιάδες οπαδοί του Ολυμπιακού, με καπνογόνα, αλλά χωρίς μάσκες και αποστάσεις, συγκεντρώθηκαν έξω από το Καραϊσκάκη για να γιορτάσουν την κατάκτηση του πρωταθλήματος