Στον τρίτο γύρο του Australian Open ο Τσιτσιπάς

Ετοιμος για την επόμενη μεγάλη πρόκληση της καριέρας του παρουσιάζεται ο Στέφανος Τσιτσιπάς.

Ετοιμος για την επόμενη μεγάλη πρόκληση της καριέρας του ο Στέφανος Τσιτσιπάς.

Ο Έλληνας πρωταθλητής επικράτησε με 3-1 σετ (6-3, 2-6, 6-2, 7-5) του Βίκτορ Τροΐτσκι από την Σερβία και προκρίθηκε στον τρίτο γύρο του Australian Open.

Ο Τσιτσιπάς θα αντιμετωπίσει τον Μπασιλασβίλιπου, ο οποίος κέρδισε με 3-2 σετ τον Τραβάλια.

ΦΩΤΟ: EPA

ΕΧΑΣΕ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΤΕΝΙΣΤΑΣ 15 Οκτ 2021 | 23:52

Indian Wells: Ήττα από τον Μπαζιλασβίλι και αποκλεισμός για τον Στέφανο Τσιτσιπά

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς δεν τα κατάφερε απέναντι στον Νικολόζ Μπαζιλασβίλι και αποκλείστηκε από τα ημιτελικά του Indian Wells με ήττα 2-1 σετ.

"ΠΑΤΑΞΟΝ ΜΕΝ, ΑΚΟΥΣΟΝ ΔΕ" 15 Οκτ 2021 | 12:59

Ο Τσιτσιπάς ξαναχτυπά με ρητό του... Θεμιστοκλή

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς θέλησε να στείλει το δικό του μήνυμα λίγο μετά την πρόκριση του στα προημιτελικά του Indian Wells, χρησιμοποιώντας Θεμιστοκλή.

14 Οκτ 2021 | 07:55

Indian Wells: Νέα μεγάλη ανατροπή από Τσιτσιπά - Προκρίθηκε στους "8"

Θέση στα προημιτελικά του Indian Wells για τον Στέφανο Τσιτσιπά. Επικράτησε 2-1 σετ με ανατροπή του Άλεξ Ντε Μινόρ.

ΤΙ ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΤΕΝΙΣΤΑΣ 13 Οκτ 2021 | 12:18

Έντονος διάλογος στο τέλος του ματς Τσιτσιπά-Φονίνι: "Πάντα σου μιλάει ο πατέρας σου!" διαμαρτυρήθηκε ο Ιταλός

Να παραπονεθεί στον Στέφανο Τσιτσιπά πήγε ο Φάμπιο Φονίνι, στο τέλος του ματς, επειδή του έκανε coaching ο πατέρας του.

ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΝΑΙ Ο ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ ΤΟΥ 13 Οκτ 2021 | 09:56

Τσιτσιπάς: Στους "16" του Indian Wells

Τα κατάφερε ο Στέφανος Τσιτσιπάς και προκρίθηκε στους "16".

ΣΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΓΥΡΟ 11 Οκτ 2021 | 07:56

Indian Wells: Άνετη πρόκριση για τον Τσιτσιπά

Σε εξαιρετική κατάσταση ο Στέφανος Τσιτσιπάς, επιβλήθηκε με 2-0 σετ (6-2, 6-4) του Πέδρο Μαρτίνεθ Πορτέρο και προκρίθηκε στον 3ο γύρο του Indian Wells.

ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΑΣ Ο ΤΣΙΤΣΙΠΑΣ 10 Οκτ 2021 | 09:31

Indian Wells: Δεν τα κατάφερε η Μαρία Σάκκαρη - Ήττα από την Γκόλουμπιτς και αποκλεισμός

Η Μαρία Σάκκαρη ηττήθηκε 2-1 σετ Βικτόρια Γκόλουμπιτς και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Indian Wells

ΔΕΝ ΕΔΩΣΕ ΣΑΦΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ 07 Οκτ 2021 | 11:11

Τσισιπάς: Δεν θα σας πω αν έχω εμβολιαστεί - Είναι ιατρικό απόρρητο [βίντεο]

Για τα περίφημα... toilet breaks, αλλά και για το ζήτημα του εμβολιασμού για τον κορονοϊό, ρωτήθηκε σε συνέντευξη Τύπου στην Καλοφόρνια, ο Στέφανος Τσιτσιπάς.

ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ 25 Οκτ 2021 | 23:43

IFFHS: Αυτή είναι η κορυφαία ελληνική 11άδα όλων των εποχών - Εκπλήξεις σε τέρμα και άμυνα

Την κορυφαία ελληνική 11άδα όλων των εποχών κοινοποίησε η Διεθνής Oμοσπονδία Ιστορίας και Στατιστικής του Ποδοσφαίρου

ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 25 Οκτ 2021 | 09:10

Απόλυτοι οι Ουόριορς, πρώτη νίκη για Λέικερς και Σέλτικς

Συνέχεια στο νικηφόρο ξεκίνημα έδωσαν οι Ουόριορς, καθώς επικράτησαν 119-107 των Σακραμέντο Κινγκς.

ΔΙΑΚΑΗΣ ΠΟΘΟΣ 25 Οκτ 2021 | 09:09

Ντι Μαρία: "Θα άλλαζα τους τίτλους μου με την Παρί για ένα Champions League"

Η κατάκτηση ενός Champions League αποτελεί τον διακαή πόθο όλων στην Παρί Σεν Ζερμέν και ο Άνχελ Ντι Μαρία δεν το κρύβει.

ΧΟΡΟΣ ΤΕΡΜΑΤΩΝ 25 Οκτ 2021 | 08:58

Μάντσεστερ Γ. – Λίβερπουλ 0-5: Ιστορικός διασυρμός στο Ολντ Τράφορντ

Με τον Μοχάμεντ Σαλάχ να πετυχαίνει ιστορικό χατ-τρικ, η Λίβερπουλ ισοπέδωσε τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και πανηγύρισε την πιο ευρεία νίκη της στο Ολντ Τράφορντ.

"ΑΥΛΑΙΑ" ΤΗΣ 7ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ 24 Οκτ 2021 | 23:20

Super League: Ξανά στην κορυφή ο Ολυμπιακός - Νίκησε 2-1 τον ΠΑΟΚ

χωρίς να φτάσει σε υψηλά στάνταρ απόδοσης, ο Ολυμπιακός αντέδρασε άμεσα μετά την πρώτη ευρωπαϊκή ήττα την περασμένη Πέμπτη στην Φρανκφούρτη.