Συντριβή της Αργεντινής από τη Σελεσάο με το εκκωφαντικό 3-0

Ντέρμπι ήταν πριν τον αγώνα. Μετά την αναμέτρηση το σκορ έγραφε 3-0 υπέρ της Βραζιλίας η οποία συνέτριψε με άνεση την Αργεντινή του Μέσι

Ο Κουτίνιο ήταν αυτός που με τρομερή ενέργεια άνοιξε το σκορ στο 25', πριν πάρει την σκυτάλη ο ηγέτης της ομάδας. Ο λόγος, φυσικά, για τον Νεϊμάρ, ο οποίος πλήγωσε τον καλό του φίλο και συμπαίκτη του στην Μπαρτσελόνα, Μέσι, γράφοντας το 2-0 στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Παουλίνιο, δύο λεπτά πριν την ολοκλήρωση μίας ώρας αγώνα, με την Αργεντινή να αποδέχεται ακόμα μία ήττα, μένοντας ακόμα εκτός της πρώτης τετράδας που οδηγεί στην απευθείας πρόκριση του Μουντιάλ της Ρωσίας.

ΛΥΓΙΣΑΝ ΟΙ ΔΙΕΘΝΕΙΣ 13 Οκτ 2021 | 00:04

Σουηδία - Ελλάδα 2-0: Κατέρρευσε στο β' ημίχρονο η Εθνική - Σβήνει το όνειρο του Μουντιάλ [Βίντεο]

Πρώτη ήττα μετά από δύο χρόνια για την Εθνική Ελλάδος - Πολύ καλό πρώτο ημίχρονο, τα χάλασε όλα στα δεύτερο - Μοιραίοι οι στόπερ Μαυροπάνος και Χατζηδιάκος

ΔΕΙΤΕ ΤΙΣ ΦΑΣΕΙΣ 12 Οκτ 2021 | 22:44

Σουηδία - Ελλάδα: Προβάδισμα 2-0 για τους Σουηδούς - Δύο δοκάρια και ένα άκυρο γκολ για την Εθνική μας [Βίντεο]

Μπροστά στο σκορ η Σουηδία με εύστοχο πέναλτι - Η Εθνική μας ομάδα είδε την μπάλα να σταματά δύο φορές στο δοκάρι της αντίπαλης εστίας, ενώ πέτυχε και ένα γκολ που ακυρώθηκε ως οφσάιντ

ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΤΗ ΣΟΥΗΔΙΑ 12 Οκτ 2021 | 21:30

Εθνική: Τρικ του Φαν΄τ Σχιπ στην ενδεκάδα με Γιαννούλη-Τσιμίκα!

Ο Τζον Φαν΄τ Σχιπ θα παρατάξει την Εθνική ομάδα ποδοσφαίρου με μόλις μία αλλαγή στην ενδεκάδα και τον Γιαννούλη να παίρνει τη θέση του τιμωρημένου Τζαβέλλα

ΠΕΦΤΟΥΝ ΤΑ ΔΗΜΟΣΚΟΠΙΚΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΤΟΥ 12 Οκτ 2021 | 00:07

Προκλητικός ο Μπολσονάρο: Είπε ότι βαριέται τις ερωτήσεις για τους 600.000 νεκρούς από κορονοϊό στη Βραζιλία

"Σε ποια χώρα δεν πέθαναν άνθρωποι; Πες μου!" απάντησε ο ακροδεξιός πρόεδρος της Βραζιλίας, Ζαΐχ Μπολσονάρο, σε ερώτηση δημοσιογράφου για το τραγικό ορόσημο των θανάτων

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΒΡΑΖΙΛΙΑΣ 11 Οκτ 2021 | 17:21

Βραζιλία: "Εφαγε πόρτα" ο ανεμβολίαστος Μπολσονάρου - Προσπάθησε να μπει στο γήπεδο της Σάντος [Bίντεο]

"Γιατί πιστοποιητικό εμβολίου; Ήθελα να δω τη Σάντος και μου είπαν ότι έπρεπε να έχω εμβολιαστεί. Γιατί να το κάνω αυτό;" είπε στους δημοσιογράφους, ο Μπολσονάρου

11 Οκτ 2021 | 09:45

Κολομβία-Βραζιλία 0-0: Πρώτη απώλεια για τη "σελεσάο"

Η Βραζιλία δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στο νικηφόρο σερί της στα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου, καθώς έμεινε στο 0-0 με την Κολομβία.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΝΙΚΗ 09 Οκτ 2021 | 21:11

Προκριματικά Μουντιάλ: Ζωντανή η Εθνική - 2-0 στη Γεωργία και πάει για "τελικό" με τη Σουηδία [Βίντεο]

Με τα γκολ των Μπακασέτα και Πέλκα, η Εθνική Ελλάδος έφυγε με το "διπλό" από τη Γεωργία και παραμένει γερά στο κόλπο της πρόκρισης στο Μουντιάλ του Κατάρ

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 09 Οκτ 2021 | 15:01

Γεωργία – Ελλάδα: Χωρίς κόσμο το ματς, ζήτησαν αναβολή οι Γεωργιανοί!

Η ομοσπονδία της Γεωργίας ζήτησε από τις ποδοσφαιρικές αρχές την αναβολή του ματς με την Ελλάδα λόγω εθνικού πένθους, τελικά θα διεξαχθεί χωρίς κόσμο στις κερκίδες

ΣΤΙΣ 19:00 09 Οκτ 2021 | 10:46

Εθνική Ελλάδος: Κομβικό ματς σήμερα με τη Γεωργία για τα προκριματικά του Μουντιάλ

Μόνο νίκη θέλει απόψε η Εθνική Ελλάδος στη Γεωργία, για να ελπίζει σε πρόκριση στο Μουντιάλ του Κατάρ - Σε ποιο κανάλι θα δούμε το ματς

ΟΙ ΕΙΚΟΝΕΣ ΣΥΓΚΛΟΝΙΖΟΥΝ 03 Οκτ 2021 | 21:07

Εικόνες σοκ στη Βραζιλία: Εξαθλιωμένοι ψάχνουν φαγητό σε υπολείμματα νεκρών ζώων [εικόνα]

Τον γύρο του κόσμου κάνουν οι συγκλονιστικές φωτογραφίες που δείχνουν άπορους Βραζιλιάνους να ψάχνουν σε φορτηγό απομεινάρια από κουφάρια ζώων, για να μαγειρέψουν.

Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΟΥ ΕΦΕΤΕΙΟΥ 30 Σεπ 2021 | 08:48

Βραζιλία: Αναστολή του υγειονομικού πάσου στο Ρίο - Για "υγειονομική δικτατορία" μίλησε το δικαστήριο

Από τις 15 Σεπτεμβρίου για να εισέλθει κάποιος σε πολλά αξιοθέατα του Ρίο, ήταν απαραίτητο να διαθέτει υγειονομικό πάσο. Τώρα αυτό αναστέλλεται.

21 Σεπ 2021 | 11:28

Αργεντινή: Λήστεψαν τον Αγιάλα στη γειτονιά του

Ο Ρομπέρτο Φαμπιάν Αγιάλα έπεσε θύμα ένοπλης ληστείας στο Σαν Καγετάνο της Αργεντινής.

ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ 20 Σεπ 2021 | 22:31

Νέα Υόρκη: "Πόρτα" στον ανεμβολίαστο Μπολσονάρου - Έφαγε πίτσα στα όρθια

Ως ανεμβολίαστος, ο πρόεδρος της Βραζιλίας Ζαΐχ Μπολσονάρου δεν επιτρέπεται να μπει σε εστιατόρια της Νέας Υόρκης