Super League: Παραμένει πρώτος ο Ολυμπιακός, ακολουθεί ο ΠΑΟΚ

O Oλυμπιακός κέρδισε με 0-4 στη Λαμία, ο ΠΑΟΚ νίκησε την ΑΕΚ στη Θεσσαλονίκη

Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ συνεχίζουν τη μάχη τους στην κορυφή της Super League, μετά τις νίκες τους επί Λαμίας και ΑΕΚ αντίστοιχα.

Με το γκολ από πέναλτι του Βιεϊρίνια ο ΠΑΟΚ κέρδισε το ντέρμπι των «Δικεφάλων» και παραμένει στο -1 από τους «ερυθρόλευκους», που νίκησαν διά περιπάτου στη Λαμία (0-4). Σε θέση πλέι οφ μπήκε ο Παναθηναϊκός, που νίκησε 3-0 τον Πανιώνιο, ενώ ο Αστέρας Τρίπολης ανάσανα βαθμολογικά, επικρατώντας εντός έδρας του ΟΦΗ με 2-0. Στα χθεσινά παιχνίδια, ο Ατρόμητος έφυγε με το «διπλό» από το Αγρίνιο, κόντρα στον Παναιτωλικό, όπως έκανε και η Ξάνθη στον Βόλο επί της ομώνυμης ομάδας, ενώ Λάρισα και Άρης έμειναν στο 0-0.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής της Super League:

• Βόλος – Ξάνθη 1-3 (12′ Οικονόμου – 41′ Μπαξεβανίδης, 73′ Εντουάρντο, 80′ Φεράρι αυτογκόλ)
  • Λάρισα – Αρης 0-0
  • Παναιτωλικός – Ατρόμητος 0-1 (94′ Γιακουμάκης)
  • Αστέρας Τρίπολης – ΟΦΗ 2-0 (45′, 89′ Μπαράλες)
  • Λαμία – Ολυμπιακός 0-4 (40′, 51′, 81′ Ελ Αραμπί, Βαλμπουενά 70′)
  • ΠΑΟΚ – ΑΕΚ 1-0 (57′ Βιειρίνια)
  • Παναθηναϊκός – Πανιώνιος 3-0 (14′ Δώνης, 45′ Μακέντα, 64′ Ινσούα)

ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΓΥΡΟΣ 01 Ιουλ 2020 | 23:39

Superleague: "Αστεράτο" διπλό για την ΑΕΚ στην Τούμπα - Νίκησε και τον ΟΦΗ ο πρωταθλητής Ολυμπιακός

Προβάδισμα για τη δεύτερη θέση πήρε η "Ένωση" έναντι του ΠΑΟΚ - Πρώτη νίκη για ΠΑΟ στα πλέι οφ, 2-0 τον Άρη

ΑΝΑΝΕΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΡΟΣΤΕΡ 30 Ιουν 2020 | 19:28
ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΗΝ ΑΧΜΑΤ ΓΚΡΟΖΝΙ 30 Ιουν 2020 | 19:20

ΑΕΚ: Πλήρωσε τη ρήτρα και αγόρασε τον Νταμιάν Σιμάνσκι

Ο 25χρονος μέσος υπέγραψε στο ξενοδοχείο που διαμένει η αποστολή για το ματς με τον ΠΑΟΚ

ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ 28 Ιουν 2020 | 23:31

Πρωταθλητής για 45η φορά στην ιστορία του ο Ολυμπιακός μετά το 1 - 2 με την ΑΕΚ

Με τη νίκη του αυτή, ο Ολυμπιακός κατέκτησε και μαθηματικά τον τίτλο του πρωταθλητή στη Superleague.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 28 Ιουν 2020 | 14:30

Superleague: Στέψη ή παράταση; Τα βλέμματα σε ΟΑΚΑ και "Κλεάνθης Βικελίδης" σήμερα με φόντο... τίτλο

Τα ντέρμπι ΑΕΚ - Ολυμπιακός και Άρης - ΠΑΟΚ ενδεχομένως να στέψουν πρωταθλητές τους "ερυθρόλευκους"

ΑΝΩΤΕΡΟΙ ΟΙ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΙ 24 Ιουν 2020 | 23:40
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΡΑΤΑΣΗ 24 Ιουν 2020 | 21:59

Άρης - ΑΕΚ: Στον τελικό του Κυπέλλου η "Ένωση" με ηγέτη και "σωτήρα" τον Μάρκο Λιβάγια [Βίντεο]

Δραματική εξέλιξη στον ημιτελικό - Έχασε την πρόκριση ο Άρης παρότι προηγήθηκε 2-0 στις καθυστερήσεις του 90λεπτου

ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 2019-20 24 Ιουν 2020 | 16:38

Ημιτελικοί απόψε στο Κύπελλο Ελλάδας: Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ και Άρης - ΑΕΚ

Απόψε θα γίνουν γνωστές οι δύο ομάδες που θα διεκδικήσουν το Κύπελλο Ελλάδας

ΓΙΑ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΤΗΣ ΣΕΖΟΝ 23 Ιουν 2020 | 17:28

Όχι των λοιμωξιολόγων στο αίτημα της Super League για κόσμο στα γήπεδα

Απαγορευτικό "σήκωσε" η Επιτροπή Εμπειρογνωμόνων του Υπουργείου Υγείας.

ΝΙΚΗ ΤΙΤΛΟΥ 3-0 ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ 22 Ιουν 2020 | 09:39

Οι μεγάλες βραδιές του Ολυμπιακού στα ντέρμπι των αιωνίων

Είναι η 5η φορά που ο Ολυμπιακός παίρνει τη νίκη με τρια ή/και περισσότερα γκολ διαφορά.

ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕ ΤΟΥ ΑΛΕΞΗ ΚΟΥΓΙΑ 19 Ιουν 2020 | 18:28

Νέος πρόεδρος της Super League ο Λεωνίδας Μπουτσικάρης, αντιπρόεδρος της ΠΑΕ Παναθηναϊκός

Έλαβε οκτώ ψήφους από Παναθηναϊκό, ΠΑΟΚ, ΑΕΚ, Ξάνθη, Παναιτωλικό, Βόλο, ΟΦΗ και Λαμία.

ΟΜΟΦΩΝΗ ΑΠΟΦΑΣΗ 18 Ιουν 2020 | 19:51

Super League: Επιστροφή φιλάθλων στα γήπεδα αποφάσισε το ΔΣ - Ποιες είναι οι προϋποθέσεις

Οι ομάδες συμφώνησαν ομόφωνα να ζητήσουν από την Πολιτεία τη διεξαγωγή των υπολοίπων αγώνων της διοργάνωσης παρουσία κόσμου.

ΤΙ ΕΧΕΙ ΖΗΤΗΣΕΙ Η ΕΠΟ 18 Ιουν 2020 | 15:21

Οριστικό: Στις 6 Ιουλίου η εκδίκαση στο CAS της πολυιδιοκτησίας των ΠΑΕ ΠΑΟΚ και Ξάνθης