Τα λόγια του Κυζερίδη που ράγισαν καρδιές

Συγκινητικές στιγμές στο φιλικό των παλαιμάχων του Άρη με αυτούς της ΑΕΛ στο «Κλεάνθης Βικελίδης» προς τιμήν του Νίκου Κυζερίδη.

Ο Κυζερίδης, που δίνει μάχη με τον καρκίνο, βραβεύτηκε στο ημίχρονο του φιλικού και φανερά συγκινημένος τόνισε ότι δε ζητάει τίποτε άλλο από τον Θεό, αφού έχει την αγάπη του κόσμου. «Ένα ευχαριστώ είναι πολύ λίγο για όλους εσάς, που μπορώ να εκφράσω αυτή τη στιγμή. Θα σας πω κάτι, που το μοιράστηκα με την γυναίκα μου, χθες το βράδυ στο τηλέφωνο. Μετά από μία τέτοια καριέρα και μία οικογένεια όπως ο Άρης, δεν ζητάω τίποτε άλλο από το Θεό. Τουλάχιστον άμα φύγω από αυτή τη ζωή, θα φύγω με την δική σας αγάπη», ήταν τα λόγια του.

Τα λόγια του Κυζερίδη που ράγισαν καρδιές - εικόνα 2

Για την ιστορία το φιλικό έληξε με σκορ 3-2 υπέρ του Άρη, με τον Κυζερίδη να πετυχαίνει το ένα γκολ των γηπεδούχων, τον Άγγελο Χαριστέα να σημειώνει τα άλλα δύο, ενώ ο Θοδωρής Βουτυρίτσας άνοιξε το σκορ για τους Θεσσαλούς.

Τα έσοδα του αγώνα θα δοθούν στον Νίκο Κυζερίδη ως βοήθεια στη μάχη που δίνει με τον καρκίνο.

Η ΠΡΩΤΗ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ ΤΩΝ ΕΙΚΟΝΩΝ 08 Οκτ 2021 | 08:52

NASA: Το Perseverance κινείται μέσα σε μια μεγάλη αρχαία λίμνη του Άρη

Οι καθαρές εικόνες του ρόβερ Perseverance της NASA επιβεβαιώνουν ότι κινείται μέσα σε μια μεγάλη αρχαία λίμνη του Άρη.

04 Οκτ 2021 | 08:52

Αρης – Παναθηναϊκός 81-71: Επική ανατροπή από τον αυτοκράτορα

Ο Άρης έμεινε πίσω με 19 πόντους στο ημίχρονο κόντρα στον Παναθηναϊκό αλλά πετυχαίνοντας 57(!) πόντους στο δεύτερο ημίχρονο πέτυχε απίθανη ανατροπή!

ΑΠΟ 8 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 28 Σεπ 2021 | 07:51

"Άρης": Ο μονόλογος της Σοφίας Αδαμίδου που σκηνοθετεί ο Μπισμπίκης επιστρέφει στο Cartel

Ο μονόλογος "Άρης" της Σοφίας Αδαμίδου, σε σκηνοθεσία Βασίλη Μπισμπίκη, επιστρέφει στον Cartel Tεχνοχώρο από τις 8 Οκτωβρίου 2021.

Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΕΙΣΜΟΣ 24 Σεπ 2021 | 10:13

NASA: Σεισμός με διάρκεια 1,5 ώρας και 4,2 Ρίχτερ στον Άρη

Το Insight της NASA ανίχνευσε τους τρεις μεγαλύτερους σεισμούς στον Άρη έως τώρα, ο ένας διάρκειας μιάμισης ώρας και ισχύος 4,2 βαθμών

BREAK ΑΠΟ ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΟΥ ΤΕΝΙΣ 18 Οκτ 2021 | 20:56

Επιστροφή στη φύση για τον Στέφανο Τσιτσιπά: Αρμέγει αγελάδες στις Αζόρες [βίντεο]

Το road trip του Στέφανου Τσιτσιπά στις εντυπωσιακές Αζόρες στην Πορτογαλία.

ΔΙΝΟΥΝ ΜΑΧΗ 18 Οκτ 2021 | 19:43

Σοκ στο ποδόσφαιρο: Διαγνώστηκαν με καρκίνο οι τερματοφύλακες της Νόργουιτς και της Σερκλ Μπριζ

Ο 20χρονος γκολκίπερ της Νόργουιτς, Νταν Μπάρντεν, διαγνώστηκε με καρκίνο στα γεννητικά όργανα, ενώ αυτός της Σερκλ Μπριζ, Μιγκέλ Βαν Ντάμε, θα παλέψει για πέμπτη φορά με τη λευχαιμία

ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ ΜΕ ΦΥΛΑΚΙΣΗ ΠΕΝΤΕ ΕΤΩΝ 18 Οκτ 2021 | 11:38

Γαλλία: Την Τετάρτη η δίκη του Μπενζεμά

Την ερχόμενη Τετάρτη θα πραγματοποιηθεί η δίκη του Καρίμ Μπενζεμά, για τον εκβιασμό του Ματιέ Βαλμπουενά.

ΘΕΤΙΚΗ Η ΠΡΩΤΗ ΕΙΚΟΝΑ 18 Οκτ 2021 | 11:38

Ο τολμών νικά και η ΑΕΚ χαμογελά

Ο Αργύρης Γιαννίκης παραξένεψε άπαντες με τις επιλογές του, όμως δεν δίστασε να προβεί σε ριζοσπαστικές αλλαγές και η ΑΕΚ να πάρει πράγματα απ' αυτές.

18 Οκτ 2021 | 10:09

Τένις: Στην έβδομη θέση η Μαρία Σάκκαρη

Στην πρώτη δεκάδα της παγκόσμιας κατάταξης παραμένει η Μαρία Σάκκαρη. Η Ελληνίδα τενίστρια κέρδισε δύο ακόμη θέσεις και είναι πλέον στην έβδομη θέση της λίστας,

ΔΙΕΚΟΠΗΚΕ Ο ΑΓΩΝΑΣ 17 Οκτ 2021 | 20:19

Σλοβακία: Ξύλο και τραυματίες στον αγώνα της Σπαρτάκ με τη Σλόβαν - Οπαδοί μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο

Οι οπαδοί των δύο ομάδων της Σλοβακίας περίπου 15 λεπτά μετά την έναρξη του αγώνα, εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο

ΣΤΟ ΝΑΙΜΕΓΚΕΝ-ΦΙΤΕΣΕ 17 Οκτ 2021 | 20:14
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΜΑΤΣ 17 Οκτ 2021 | 19:33

ΠΑΟΚ-Βόλος 4-4: Ο εφησυχασμός των 4 γκολ, έφερε την ισοπαλία

Ο ΠΑΟΚ κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο και δέχτηκε το πρώτο γκολ έφτασε στο 4-1, αλλά στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τρία γκολ.

17 Οκτ 2021 | 16:11

Μπαρτσελόνα: Ο Πικέ διοργάνωσε το "Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Μπαλονιού" [βίντεο]

Ο αρχηγός της Μπαρτσελονα Ζεράρ Πικέ διοργάνωσε στην Ισπανία το Πρώτο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Μπαλονιού