Θρυλική πρόκριση για τον Ολυμπιακό - Οι πιθανοί αντίπαλοι στη φάση των "16"

Με "χρυσό" γκολ του Χασάν στο 88’ που είχε μπει αλλαγή εννιά λεπτά νωρίτερα, ο Ολυμπιακός πήρε τεράστια πρόκριση για τους "16" του Europa League.

Με "χρυσό" γκολ του Χασάν στο 88’ που είχε μπει αλλαγή εννιά λεπτά νωρίτερα, ο Ολυμπιακός πήρε τεράστια πρόκριση για τους "16" του Europa League -για δεύτερη συνεχόμενη σεζόν- παρά την ήττα του απ’ την Αϊντχόφεν με 2-1.

Οι πιθανοί αντίπαλοι του Ολυμπιακού στη φάση των "16"

Τον αντίπαλό του στην φάση των "16" του Europa League μαθαίνει σήμερα ο Ολυμπιακός.

Άγιαξ

Η κλήρωση θα πραγματοποιηθεί στις 14:00 από τη Νιόν της Ελβετίας (Cosmote Sport 1), με τα πρώτα παιχνίδια να διεξάγονται στις 11 Μαρτίου και τις ρεβάνς στις 18 του ίδιου μήνα. Η κλήρωση για τα προημιτελικά και τα ημιτελικά θα πραγματοποιηθεί στις 19 Μαρτίου.

ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ 3 ΠΑΙΚΤΕΣ 05 Απρ 2021 | 11:37

"Κηδεία" ΑΕΚ μετά το 5-1 από τον Ολυμπιακό: Οι τρεις πρωταγωνιστές του "ντέρμπι"

Το ντέρμπι της ΑΕΚ με τον Ολυμπιακό είχε ξεχωριστή σημασία.

Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕ ΜΕ 2-1 ΣΕΤ ΤΟΥ ΚΕΙ ΝΙΣΙΚΟΡΙ 30 Μαρ 2021 | 17:43

Euroleague: Νέα ήττα στο ΣΕΦ και "αντίο 8άδα" για τον Ολυμπιακό

"Αχίλλειος πτέρνα" το ΣΕΦ φέτος για τον Ολυμπιακό - Ήττα από τη Φενέρ με 76-71 και οριστικός αποκλεισμός από τη συνέχεια της Ευρωλίγκας

ΤΙ ΕΒΓΑΛΕ Η ΚΛΗΡΩΤΙΔΑ 19 Μαρ 2021 | 14:42

Europa League: Αυτά είναι τα ζευγάρια των προημιτελικών - Με Σλάβια Πράγας η Άρσεναλ

Άγιαξ εναντίον Ρόμα το ζευγάρι "φωτιά" στους "8" του Europa League

Η ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΧΑΘΗ ΣΤΟ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗ 18 Μαρ 2021 | 22:08

Άρσεναλ - Ολυμπιακός: Σπίτι του το "Έμιρεϊτς" - Ξανά διπλό στο Λονδίνο, στοίχισε η ήττα με 3-1 στο πρώτο ματς

Με μια εξαιρετική εμφάνιση, ο Ολυμπιακός πέτυχε την τρίτη νίκη του στην έδρα της Άρσεναλ (0-1), όμως αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Europa League

ΤO ΒΡΑΔΥ ΣΤΟ ΛΟΝΔΙΝΟ 18 Μαρ 2021 | 13:23

Oλυμπιακός - Aρσεναλ: Με οδηγό τις μεγάλες ανατροπές στην Ευρώπη

Οι βαριές ήττες στο πρώτο παιχνίδι δεν σημαίνουν απαραίτητα το τέλος της παρουσίας μιας ομάδας στη διοργάνωση. Αυτό θα κυνηγήσει ο Ολυμπιακός.

ΜΕΤΑ ΑΠΟ 26 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ 14 Μαρ 2021 | 23:05

Super League: Σχεδόν πρωταθλητής ο Ολυμπιακός - Με +16 από τον δεύτερο μπαίνει στα πλέι οφ [Βίντεο]

Μεγάλη νίκη για τον ΠΑΟ, 2-1 τον ΠΑΟΚ - Έχασε ξανά στον Βόλο η ΑΕΚ - Μόνος δεύτερος ο Άρης, 1-0 τον ΟΦΗ

13 Μαρ 2021 | 17:25

Ιστιοπλοϊα: Προκρίθηκαν στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο οι Μάντης-Καγιαλής

Οι "χάλκινοι" Ολυμπιονίκες του 2016 τερμάτισαν στην 6η θέση και "τσέκαραν" θέση για τους Αγώνες του Τόκιο.

11 Απρ 2021 | 22:10

Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός: Με τριάρα πήραν και τυπικά οι ερυθρόλευκοι το 46ο πρωτάθλημα

Πρωταθλητής για 46η φορά στην ιστορία του ο Ολυμπιακός με νίκη επί του αιωνίου του αντιπάλου Παναθηναϊκού