Τρίτη η ΑΕΚ στο πρωτάθλημα μπάσκετ με πολύ καλή εμφάνιση

Με πολύ καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ νίκησε τον Άρη με 71-60 και κατέκτησε την τρίτη θέση του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Σωτήρη Μανωλόπουλου έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο με έναν πόντο πίσω.

Ο ρυθμός στη δεύτερη περίοδο ανέβηκε, με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν μέχρι το 18ο λεπτό. Τότε όμως έγινε ένα 8-0 από τους γηπεδούχους και τελικά η ΑΕΚ πήγε στα αποδυτήρια έχοντας προβάδισμα πέντε πόντων (42-37).

Η «Ένωση» μπήκε με φόρα στο δεύτερο ημίχρονο και κυριάρχησε στο τρίτο δεκάλεπτο. Με καλές λύσεις στον επιθετικό τομέα και εξαιρετική αμυντική λειτουργία, η ΑΕΚ έφτασε την διαφορά σε διψήφια επίπεδα (51-39, 25') και το προβάδισμά της έμεινε στα ίδια επίπεδα μέχρι το 30ο λεπτό (56-45). Συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και έκανε τα τελευταία λεπτά υπόθεση τυπικής διαδικασίας.

Δεκάλεπτα:18-19, 42-37, 56-45, 71-60

Φωτό: Ευρωκίνηση

13 Σεπ 2020 | 10:08

Τελικός Κυπέλλου: Ο Ολυμπιακός έκανε το νταμπλ με 1-0 την ΑΕΚ

Το γκολ του Λαζάρ Ραντζέλοβιτς ανέβασε τους Πειραιώτες στον ουρανό. Η κατάκτηση του 28ου Κυπέλλου στην ιστορία του Ολυμπιακού.

ΕΥΧΗ ΟΛΩΝ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΜΑΤΣ 02 Σεπ 2020 | 17:52

Τελικός Κυπέλλου: Στο Πανθεσσαλικό Στάδιο στις 12/9 το ΑΕΚ - Ολυμπιακός

Η ΕΠΟ αποφάσισε για την έδρα όπου θα διεξαχθεί ο τελικός Κυπέλλου στις 12 του μήνα

ΓΙΑ ΤΟΝ 3Ο ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟ 01 Σεπ 2020 | 14:35

Europa League: Με Σεν Γκάλεν κληρώθηκε η ΑΕΚ

Την ελβετική Σεν Γκάλεν θα αντιμετωπίσει η ΑΕΚ για τα προκριματικά του Europa League

ΤΑ ΥΠΟΨΗΦΙΑ ΓΗΠΕΔΑ 31 Αυγ 2020 | 23:42

Στις 12 Σεπτεμβρίου ο τελικός Κυπέλλου - Αναβάλλεται η έναρξη της Super League

Ο τελικός Κυπέλλου μεταθέτει την πρεμιέρα του πρωταθλήματος, όπως αποφάσισε η ΕΠΟ

ΤΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ 31 Αυγ 2020 | 16:37

Europa League: Αυτοί είναι οι αντίπαλοι Άρη και Όφη

Δείτε με ποιες ομάδες κληρώθηκαν Άρης και ΟΦΗ για το Europa League

ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ 29 Αυγ 2020 | 22:00

Αναβάλλεται ο τελικός ΑΕΚ - Ολυμπιακού, κρούσμα κορονοϊού στους ερυθρόλευκους

Θετικός βρέθηκε ο Αργεντινός άσος Μάξι Λοβέρα του Ολυμπιακού.

ΑΘΩΩΘΗΚΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΦΥΣΙΚΑ ΠΡΟΣΩΠΑ 25 Σεπ 2020 | 21:23

ΕΠΟ: Απαλλάχθηκαν Μαρινάκης, Ολυμπιακός και Ατρόμητος από τις κατηγορίες για "στημένο" παιχνίδι

Η Επιτροπή Δεοντολογίας της ΕΠΟ αθώωσε τις ΠΑΕ Ολυμπιακός, Ατρόμητος και τους μεγαλομετόχους τους Βαγγέλη Μαρινάκη, Γιώργο Σπανό

ΝΕΑ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ 25 Σεπ 2020 | 18:38
ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΣ 25 Σεπ 2020 | 16:53

Καρδίτσα: Συγκινεί η οικογένεια Αντετοκούνμπο - Στέλνουν είδη πρώτης ανάγκης στους πληγέντες

Η οικογένεια Αντετοκούνμπο στηρίζει τους πληγέντες της Καρδίτσας στέλνοντας είδη πρώτης ανάγκης

ΓΙΑ ΤΑ PLAYOFFS ΤΟΥ CHAMPION LEAGUE 25 Σεπ 2020 | 13:57

Κορονοϊός: Θετικός παίκτης της Ομόνοιας που είχε παίξει εναντίον του Ολυμπιακού

Θετικός σε κορονοϊό παίκτης της Ομόνοιας που είχε παίξει στο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό.

ΜΕΤΡΙΑ Η ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ ΕΝΩΣΗΣ 24 Σεπ 2020 | 23:42

Europa League: Η ΑΕΚ πέρασε τη Σεντ Γκάλεν και βλέπει... Βόλφσπουργκ [Βίντεο]

Με γκολ του Ολιβέιρα η ΑΕΚ κέρδισε τη Σεντ Γκάλεν και προκρίθηκε στα πλέι οφ του Europa League

ΤΗΣ ΜΙΛΑΝ 24 Σεπ 2020 | 17:26
ΣΚΟΡΕΡ ΟΙ ΒΑΛΜΠΟΥΕΝΑ ΚΑΙ ΕΛ ΑΡΑΜΠΙ 24 Σεπ 2020 | 00:11

Πλέι οφ Champions League: Αγκαλιά με την πρόκριση ο Ολυμπιακός – Νίκησε 2-0 την Ομόνοια [βίντεο]

Προβάδισμα πρόκρισης στα πλέι οφ του Champions League για τον Ολυμπιακό που επικράτησε 2-0 επί της Ομόνοιας